موفقیت رادارهای روسیه در ردیابی جت‌های ناتو نزدیک مرزهای این کشور

وزارت دفاع روسیه از افزایش شمار پرواز انواع جت‌های ناتو نزدیک مرزهای روسیه و ردیابی دقیق ‌آن‌ها از سوی سامانه‌های راداری خود خبر داد.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه گزارش داد که هواپیماهای جاسوسی ناتو طی ۲۴ ساعت گذشته شمار پروازهای خود را نزدیک مرزهای روسیه در منطقه دریای سیاه افزایش داده‌اند و یگان‌های راداری این کشور موفق به رهگیری این اهداف هوایی شدند.

به گزارش خبرگزاری «تاس» وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «طی ۲۴ ساعت گذشته، هواپیماهای جاسوسی کشورهای ناتو شمار پروازهای خود را نزدیک مرزهای روسیه در منطقه دریای سیاه افزایش دادند. در ۹ نوامبر، رادارهای نیروهای پدافند هوایی روسیه یک هواپیمای جاسوسی، نیروی هوایی ایالات متحده از نوع «ای-۸» را بر فراز دریای سیاه ردیابی کردند.»

در این بیانیه آمده است: «نیروهای دفاع موشکی  روسیه سه هواپیمای جاسوسی کشورهای عضو ناتو را در ۲۴ ساعت گذشته بر فراز دریای سیاه ردیابی کردند. یک فروند هواپیمای شناسایی راهبردی" آرسی -۱۳۵" نیروی هوایی آمریکا از پایگاه هوایی جزیره "کرت" در یونان برخاست و در فاصله ۳۰ کیلومتری به مرز روسیه نزدیک شد.»

بر اساس این گزارش، یک هواپیمای گشت دریایی «پوسدان-۸» نیروی دریایی ایالات متحده نیز از پایگاه هوایی در جزیره «سیسیل» در ایتالیا بلند شد و در فاصله ۷۰ کیلومتری به مرز روسیه نزدیک شد. یک فروند هواپیمای شناسایی «گابریل» نیروی هوایی فرانسه  نیز از پایگاه هوایی در رومانی به پرواز درآمد و در فاصله ۳۰ کیلومتری به مرز روسیه نزدیک شد.

وزارت دفاع روسیه از پرواز هواپیماهای جاسوسی راهبردی «یو-۲» نیروی هوایی آمریکا از خاک انگلیس و پرواز در ۶۰ کیلومتری روسیه و ردیابی آن از سوی رادارهای روسیه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه نیز اعلام کرد که ایالات متحده در حال ایجاد یک گروه نظامی چند ملیتی نزدیک مرز روسیه با استفاده از قلمروی اوکراین است. وزارت دفاع روسیه افزود که این حرکت‌های برنامه ریزی شده ارتش آمریکا و ایجاد یک گروه چند ملیتی از نیروهای مسلح  نزدیک مرز روسیه است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود افزود که دو فروند بمب‌افکن راهبردی برد بلند «بی‌-۱» نیروی هوایی ایالات متحده پروازهایی را بر فراز دریای سیاه در فاصله ۱۰۰ کیلومتری مرز با روسیه انجام دادند و چنین اقداماتی یک عامل بی‌ثبات کننده در منطقه است و به ویژه بهره برداری نظامی از خاک اوکراین را دنبال می‌کند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که نیروهای مسلح روسیه به طور مستمر و از نزدیک اوضاع را دنبال می‌کنند و ناوگان دریای سیاه روسیه مجموعه‌ای از اقدامات را برای ردیابی استقرار کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای سیاه انجام می‌دهد.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز یکشنبه نیز گفت، ناوهای موشک انداز آمریکا و کشتی‌های جنگی ناتو که وارد دریای سیاه می‌شوند در تلاش هستند تا قدرت ناوگان روسیه در سواحل دریای سیاه و نحوه حفاظت از مرزهای جنوبی روسیه را آزمایش کنند.

وزیر دفاع روسیه چندی قبل اظهار داشت که  آلمان، از متحدان اصلی آمریکا باید عواقب استقرار نیرو در مجاورت مرزهای روسیه را بداند.   شویگو در پاسخ به اتهام‌پراکنی‌های «آنه‌گرت کرامپ کارن‌باوئر» همتای آلمانی خود گفت: «ناتو در پس‌زمینه درخواست برای "مهار" روسیه، به‌طور متناوب نیروهای خود به سمت مرزهای ما منتقل کرده است.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس