ارز ۴۲۰۰ نتوانست مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی شود

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، گفت: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم نادرستی بود که حداقل به اندازه ۱۰ سال پرونده برای دستگاه قضایی ایجاد کرده است.

به گزارش مشرق، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی بعضاً هم یارانه پنهان و سوبسید در برخی از کالاها ایجاد کرده و هم موجب بروز رانت و زمینه‌های فساد در جامعه شده است.

بیشتر بخوانید:

پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی سیاستی منطبق با واقعیت‌ اقتصاد نبود

وی افزود: برخی از افرادی که برای واردات کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده بودند، این کالاها را وارد نکردند، بعضی‌ها هم کالاهای وارداتی را با نرخ ارز آزاد محاسبه کرده و در اختیار مردم قرار دادند!!

تاج‌الدینی متذکر شد: غیر از برخی کالاهای اساسی در بقیه موارد که مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شدند، فضای رانت و سوءاستفاده رواج پیدا کرد؛ به‌طوریکه می‌توان گفت، توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیم نادرستی بود که حداقل ۱۰ سال پرونده در دستگاه قضایی ایجاد کرد!!

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در عین حال خاطرنشان کرد: بر اساس بند ب تبصره یک قانون بودجه مقرر است دولت به تدریج ارز ۴۲۰۰ تومانی را از گردونه اقتصادی حذف کند و به میزان حذف، صرف کالاهای اساسی و یا در قالب یارانه کالایی و یارانه نقدی بین مردم توزیع شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: در واقع از اواخر امسال یا اوایل سال آینده به اندازه‌ای که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود، به جامعه هدف حمایتی دولت و یارانه بگیران، یارانه کالایی یا نقدی پرداخت خواهد شد.

تاج‌الدینی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی موجب ایجاد رانت و سوءاستفاده برای عده‌ای شده و دست مردم را از این امکان کوتاه کرده، افزود: هر قدر یارانه‌ها به شکل مستقیم‌تری به دست خود مردم برسد  بهتر است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
  0 0
  شماها هم که خیلی پیگیرین!!!!
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
  0 0
  جهانگیری و افراد دخیل در دادن ارز به متخلفان باید یکجا محاکمه شوند .
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
  0 0
  جهانگیری و افراد دخیل در دادن ارز با متخلفان باید یکجا محاکمه شوند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس