سوءاستفاده اسرائیل از فناوری شناسایی چهره علیه مردم فلسطین

طبق گزارشی جدید، ارتش رژیم صهیونیستی از فناوری شناسایی چهره برای ردیابی مردم فلسطین در مناطق اشغالی کرانه باختری به طور گسترده استفاده می‌کند.

به گزارش مشرق به نقل از ورج، سربازان سابق رژیم صهیونیستی به خبرنگار واشنگتن پست درباره فناوری موبایلی به نام «گرگ آبی» توضیح داده‌اند که تصاویر مردم فلسطین را ثبت و در یک مخزن وسیع ذخیره می‌کند.

این فناوری پس از ثبت تصویر آن را با عکس افراد موجود در مخزنش مقایسه می‌کند. در مرحله بعد اگر فرد مذکور باید دستگیر یا توقیف شود موبایل سربازان رنگ خاصی را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید

واشنگتن پست در گزارش خود اشاره می‌کند ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲ سال گذشته هزاران تصویر از مردم فلسطین را در مخزن خود ذخیره کرده و حتی مسابقاتی بین سربازان برگزار می‌کند و به فردی که عکس‌های بیشتری ثبت کند، جایزه می‌دهد. یکی از سربازان سابق ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید: این مخزن در حقیقت «فیس بوک برای فلسطینیان» است.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی دوربین‌هایی در سراسر شهر الخلیل نصب کرده که صورت مردم این منطقه ر ا اسکن می‌کند. در این میان مجموعه‌ای از دوربین‌های مدار بسته که برخی از آنها به سمت خانه مردم نیز است، به طور ۲۴ ساعته بر شهر نظارت می‌کنند.

الخلیل بزرگترین شهر در کرانه باختری است و قبلاً درگیری‌های شدیدی میان نیروهای رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین در آنجا روی داده است.

یکی دیگر از سربازان سابق رژیم صهیونیستی در این باره به واشنگتن پست می‌گوید: اگر این دوربین‌ها در فروشگاه‌های شهر خودم نصب می‌شدند، احساس راحتی نمی‌کردم. باید آنها را کنار گذاشت. مردم نگران اثر انگشتشان هستند اما این نوع نظارت بسیار فراگیر تر است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس