بهمن قبادی رکسانا صابری

بسیاری از عوامل فصل کرگدن در حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراف کردند که ساخت فیلم فصل کرگدن به صورت ۱۰۰ درصد از جانب سازمان اطلاعاتی و امنیتی ترکیه (میت) حمایت شده است.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - همزمان با اکران فیلم «چهار دیوار» به کارگردانی «بهمن قبادی» در بخش رقابتی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «توکیو» در کشور ژاپن تریلر این فیلم سینمایی  به تهیه‌کنندگی «راجر واترز» منتشر ‌شد.

ظاهرا تهیه‌کنندگی «چهار دیوار» آخرین ساخته قبادی «راجر واترز»  بنیان‌گذار گروه موسیقی «پینک فلوید»  بر عهده دارد و این فیلم محصول مشترک کشورهای ترکیه و انگلستان است. از نکات قابل تامل این فیلم حضور  «امیر آقایی»  به همراه  تعدادی از بازیگران سرشناس ترکیه است و تدوین آن را هایده صفی‌یاری بر عهده دارد.  این فیلم در نخستین روز از اکران جهانی‌اش  در روز سه‌شنبه ۱۱ آبان ماه جاری (دوم نوامبر ۲۰۲۱) در بخش «مسابقه اصلی» سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «توکیو»  در کشور ژاپن روی پرده ‌رفت.

در پایان جشنواره امیر آقایی برای بازی در این  فیلم سینمایی «چهار دیوار» جایزه بهترین بازیگر و ۳ بازیگر دیگر این فیلم نیز مورد تقدیر ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم «توکیو» قرار گرفتند. امیر آقایی در پیام ویدئویی برای مراسم اختتامییه سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «توکیو» گفت: از هیئت محترم داوران تشکر می‌کنم، که بنده را انتخاب کردند؛ ممنونم از آقای «راجر واترز» که به من اطمینان کردند و این نقش را به من سپردند و پشتم ایستادند. از «بهمن قبادی« بی‌سرزمین تشکر می‌کنم و آرزو می‌کنم که بهمن، به زودی به سرزمین مادری‌ات برگردی و فیلم‌های دلخواهت را بسازی. از گوچی تهیه کننده‌مون تشکر می‌کنم که خیلی حمایتم کرد و پشتم ایستاد. از تیم محترم بازیگری «چهار دیوار»؛ از «فوندا اریگیت» «باریش یلدیز»، «اُنور بولدو» و «فاتیح آل» تشکر می‌کنم و ممنونم که من را در جمع خودتان به عنوان یک ایرانی پذیرفتید که نقش یک تُرک را بازی می‌کند. سالها پیش، وقتی زبان استانبولی می‌خواندم هرگز و هیچگاه فکر نمی‌کردم که این‌جوری به کارم بیاید، ممنونم و این جایزه را به بازیگران سینمای ترکیه تقدیم می‌کنم.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟
بهمن قبادی در کنار راجر واترز

تاملی درباره بهمن قبادی

قبادی کار خود را در انجمن سینمای جوانان سنندج شروع کرد. فیلم‌های کوتاه قبادی که رشته‌ی سینما را در دانشکده صداوسیما رها کرده بود و تجربه عکاسی هنری و صنعتی داشت از نیمه دهه ۱۳۷۰ مورد توجه قرار گرفت و توانست جوایز داخلی و خارجی متعددی را نصیب او کند. او با ساخت فیلم بلند «زمانی برای مستی اسب‌ها» به جرگه فیلم‌سازان حرفه‌ای پیوست که این فیلم نخستین اثر کردی زبان سینمای ایران بود. «آوازهای سرزمین مادری‌ام ۱۳۸۱»، «لاک‌پشت‌ها هم پرواز می‌کنند ۱۳۸۲»، «نیوه‌مانگ ۱۳۸۵»، «کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد ۱۳۸۸» و «فصل کرگدن ۱۳۹۰» از دیگر آثار بلند او هستند. قبادی مدتی نیز به‌عنوان دستیار کارگردان در کنار «عباس کیارستمی» فعالیت می‌کرد.

فیلم‌هایش در جشنواره‌های جهانی بسیاری مطرح شدند و خودش نیز در بخش دوربین طلایی جشنواره فیلم کن ۱۳۸۱، جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام هلند ۱۳۸۴، جشنواره بین‌المللی جونجو کره جنوبی ۱۳۸۵، جشنواره بین‌المللی فیلم ویلادوکنده پرتغال ۱۳۸۵، جشنواره بین‌المللی فیلم آنونی مال ۱۳۸۵ و جشنواره بین‌المللی فیلم سائوپائولو ۱۳۸۵، به‌عنوان داور حضور داشت.

 در ایران به دلیل احاطه قشری خاص در سینما که نظام تولید و توزیع را تحت سیطره دارند و آثار فیلمسازانی را نظیر قبادی را بایکوت می‌کنند و امکان نمایش آثار را از آنان سلب می‌کنند، این گروه از فیلمسازان خاص به تدریج با اجرای نمایشی سیاسی مخالف از کشور خارج می‌شوند یا موقعیت خود را از فیلمساز به فعال سیاسی تغییر می‌دهند.

اما این گروه دست به یک حرکت سیاستمدارانه زدند تا چهارچوب رسمی تولید فیلم ذیل قوانین وزارت ارشاد با چالش‌هایی مواجه شود.

قبادی در ایران از نخستین فیلمسازانی است که در روند نادیده گرفتن قوانین سازمان سینمایی از پیشقراولانی محسوب می‌شود که با تلاش فراوان قصد دارند، اهمیت «پروانه ساخت» فیلم را با چالش‌های جدی مواجه کنند تا عده و عده فیلمسازان زیرزمینی در ایران افزایش یابد. قبادی برای هموار شدن مسیر ساخت آثار زیرزمینی و غیرقانونی کلنگ ساختن فیلم بدون پروانه ساخت را خودش زد. او در سال ۱۳۸۸ با ساخت فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبرنداره»  از ایران خارج شد و با حضور فیلم در جشنواره فیلم کن دیگر به ایران بازنگشت.

اما نخستین تلاش‌های این گروه از فیلمسازان زیرزمینی  با حوادث سیاسی سال ۱۳۸۸ تقارن پیدا کرد و با کمی شانس فیلمسازانی نظیر او به نماد سینماگران مخالف با حاکمیت تبدیل شدند.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟
رکسانا صابری وابسته سفارتی و دوست سابق بهمن قبادی فیلمساز

تعامل قبادی با  رکسانا فعال فرهنگی سفارتی

قبل از برجسته شدن فعالیت فرهنگی افراد وابسته به دستگاه‌های امنیتی خارجی و شناخته شدن چهره‌هایی نظیر ارس امیری،  جریان امنیتی - فرهنگی خاص که از عمدتا توسط کشورهای خارجی حمایت می‌شود، تعاملات خود را با هنرمندانی که امکان پدیدآوردن شکاف هنری - گفتمانی  با حاکمیت را دارند، افزایش می‌دهند و به کنش‌گری سیاسی و محتوای آثارشان جهت می‌دهند.

یکی از این افراد رکسانا صابری (برنده پیشین دختر شایسته ایالت داکوتای شمالی) است که پس از ورود به کشور بهمن قبادی را به عنوان طعمه اصلی خود انتخاب کرد. قبادی با حمایت ویژه صابری و تامین سرمایه از جانب او موفق به ساخت آثاری شد که هیچگاه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه ساخت و نمایش دریافت نکرد و با حمایت ویژه سفارتخانه‌های خارجی بودجه آخرین فیلم قبادی در ایران را تامین کرد. قبادی که تا آن زمان فیلم‌های بومی به سبک مرحوم کیارستمی در اقلیم کردستان می‌ساخت، فیلمی با موضوع موسیقی زیرزمینی ساخت که محتوایش سفارش خاص کارفرمایان صابری در خارج از کشور بود.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟
رکسانا صابری در کنار رئیس دولت اصلاحات

صابری در نیمه دهه هشتاد به قصد تامین بودجه‌ فیلمسازان زیرزمینی وارد ایران شد. از جمله میان آثاری که با واسطه‌گری سفارتی صابری تامین بودجه شد می‌توان به «تهران، من حراج» (گراناز موسوی) و شکارچی (رفیع پیتز)  در سال ۱۳۸۷ اشاره کرد که این آثار به قصد نمایش در جشنواره‌های خارجی ساخته شدند و سازندگان این آثار پس از ساخت اثرشان از ایران خارج شدند.

استدلال کافی برای برنامه‌ریزی شدن این رویه، اشاره به  فیلم شکارچی (رفیع پیتز) است که همه اشیا و وسائل استفاده داخل فیلم سبز رنگ هستند و این فیلم در  اواخر پاییز سال ۱۳۸۷ ساخته شد. حتی پیتز در این فیلم رنگ سبز را برای خودروی شخصیت اصلی فیلم با اجرای خودش انتخاب کرد. صابری شاید در آثار نام‌برده شده، نقش واسطه و کم‌رنگ‌تری داشته اما به واسطه زندگی مشترک با بهمن قبادی زمینه مالی فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبرنداره» را به صورت کامل تامین کرد.

صابری ۱۲ بهمن ۱۳۸۷ دستگیر و در ۲۹ فروردین محکوم به جاسوسی شد. احمدی‌نژاد در ۳۰ فروردین ۱۳۸۸ از سعید مرتضوی خواست که ترتیبی اتخاذ کند که رسیدگی به اتهامات صابری با دقت کامل و رعایت قسط و عدل و جمیع موازین قانونی صورت گیرد. به این ترتیب در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ با وثیقه آزاد و به سرعت از ایران خارج شد.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟

اما پس از دستگیری صابری این بهمن قبادی بود که پرده از رابطه بسیار نزدیک خود با این عامل فرهنگی  برداشت که مستندات آن در رسانه‌های فارسی زبان بازتاب گسترده‌ای داشته است. قبادی فیلمسازی با نهادهای امنیتی وابسته به کشورهای خارجی را در ایران آموخت و این مسیر را در خارج از کشور دنبال کرد.

 قبادی با حمایت میت ترکیه فصل کرگدن را ساخت؟

فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد» در جشنواره کن نمایش داده شد و قبادی از تربیون این جشنواره برای بیشتر شناخته شدنش نظرات سیاسی مخالف خود را ابراز داشت که هیاهوی قبادی تحت تاثیر فضای انتخاباتی سال ۱۳۸۸ قرار گرفت. قبادی که مثل مرحوم کیارستمی در فیلم‌هایش با نابازیگران و بازیگران محلی کار می‌کرد و توانایی پرداخت دستمزد بازیگران سرشناش را نداشت اما از زمان آشنایی و همکاری با صابری همواره تمایل به حضور چهره‌های سرشناس در آثارش دارد. او در فیلم نیوه مانگ از هدیه تهرانی استفاده کرد و برای فیلم «کسی از گربه‌های ایرانی خبرنداره» از حامد بهداد استفاده کرد.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟
حضور حامد بهداد بازیگر «چه کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد » همراه با بهمن قبادی روی فرش قرمز جشنواره کن

قبادی چندی بعد فیلم «فصل کرگدن» را ساخت که ظاهر با حمایت مارتین اسکورسیزی ساخته شده است.فیلم درباره مردی سنی مذهب و کرد به نام «ساحل فرزان» شاعر و نویسنده‌ای است که قبل از انقلاب شهرت دارد و با دختر یک سرهنگ ارتش شاهنشاهی به نام «مینا» ازدواج کرده است. فردی به نام «اکبر رضایی» قبل از انقلاب راننده خانواده سرهنگ و مجیزگوی آن‌هاست که عاشق مینا شده است. بعد از انقلاب اسلامی او به‌عنوان یکی اعضای کمیته دیده می‌شود. ساحل فرزان به دلیل شعرهای سیاسی به سی سال و مینا نیز به ده سال حبس محکوم می‌شود.

زن و شوهر در زندان در فضایی کاملاً دروغ و دور از ذهن دیدار می‌کنند ولی از یکدیگر جداشده و اکبر رضایی به‌عنوان نیروی امنیتی جمهوری اسلامی در زندان به مینا تعرض می‌کند. پس از مدتی حکومت به‌دروغ خبر مرگ فرزان را اعلام کرده و قبری را به‌عنوان مزار او نشان می‌دهند. حال پس از سی سال فرزان به دنبال همسر خودش به ترکیه می‌رود و متوجه می‌شود که مینا که مادر فرزندان اکبر رضایی است، مشغول فراهم‌کردن مقدمات خروج از ترکیه است. او خود را معرفی نمی‌کند و در آخر خودش و اکبر رضایی را در دریاچه‌ای غرق می‌کند. در این فیلم مونیکا بلوچی بازیگر سرشناس سینمای فرانسه که یکی از گرانترین بازیگران این کشور است در فیلم فصل کرگدن ایفای نقش کرد.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟

فیلم از عوامل ایرانی بهره می‌برد که برخی به محض ورود به کشور به نهادهای نظارتی فرهنگی فراخوانده شدند. بعدها بسیاری از این عوامل این فیلم در حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراف کردند که ساخت فیلم فصل کرگدن به صورت ۱۰۰ درصد از جانب سازمان اطلاعاتی و امنیتی ترکیه (میت) حمایت شده است و عنوان «مارتین اسکورسیزی تقدیم می‌کند» در ابتدای فیلم کاملا صوری است و حتی این فیلمساز آمریکایی دستمزد بسیار مناسبی برای استفاده از نامش در این فیلم به عنوان تهیه‌کننده دریافت کرده است. در بخشی از این اعترافات که در بایگانی حراست وزارت ارشاد همچنان موجود است، عوامل سازنده اعتراف می‌کنند که بهمن قبادی با کرسی فرهنگی «میت» رابطه بسیار نزدیکی دارد.

فیلم اخیر قبادی ظاهرا با حمایت هنرمند برجسته انگلیسی و از اعضای گروه پینک فلوید ساخته شده اما واقعیت این است که حضور واترز در عنوان اصلی فیلم همچنان صوری است  و بر اساس داده‌های قبلی و اخبار شنیده شده این بار بازهم پای نهادهای امنیتی ترکیه در حمایت از ساخت این فیلم کاملا مشخص است.

میت گروه‌های فیلمسازی ایرانی را در ترکیه بشدت حمایت می‌کند، حضور الیاس یانچین‌تاش در ایران و بازیگر - خواننده‌های زنی که در آثار ایرانی حضور دارند، اغلب با حمایت‌ و هدایت ویژه سازمان‌های امنیتی ترکیه در پروژه‌های ایرانی همراه است.

امیر آقایی و دوگانه سوزی سیاسی

 حراست وزارت ارشاد از تمامی عوامل ایرانی فصل کرگدن تعهد گرفت که عوامل فنی و هنری سینما با فیلمسازان ایرانی فاقد مجوز در کشورهای همجوار همکاری نکنند، اما امیرآقایی با نادیده‌انگاری عجیبی وارد پروژه بهمن قبادی شد که مواضع سیاسی تندی را طی 12 سال اخیر علیه حاکمیت اتخاذ کرده است و در شوراندن فیلمسازان ایرانی کشور برای حذف پروانه ساخت فعالیت گسترده‌ای را دنبال می‌کند.

همکاری عوامل ایرانی با پروژه میت ترکیه/ امیر آقایی و هایده صفی‌یاری با چه هدفی با بهمن قبادی همکاری کردند؟

با توجه به اینکه عوامل پرشمار ایرانی فیلم فصل کرگدن متعهد  شده‌اند و  اغلب فعالان سینمایی از این موضوع مطلع هستند. امیر آقایی که همواره از پروژه‌های حاکمیتی سازمان اوج بهره‌مندبوده و در صف  اول سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی قرار دارد و بر اساس شنیده‌ها دستمزد  آخرین اثر حاکمیتی‌اش با دستمزد نوید محمدزاده  برابری می‌کند، چرا تن به این قانون شکنی می‌دهد؟ آیا امکان کار برای او در ایران فراهم نیست؟

فیلم اظهارات اخیر امیر آقایی پس از کسب جایزه

همکاری هایده صفی‌یاری در مقام تدوینگر یادآور همکاری عوامل فنی فیلم ایرانی فصل کرگدن است، مگر برای تدوین فیلم چهره‌های شاخص فنی در ترکیه یا اروپا برای تدوین فیلم وجود ندارد؟

قبادی هوشمندانه  و حتی المقدور از عوامل فنی ایرانی استفاده می‌کند تا قبح همکاری با فیلمسازان ایران مخالف خوان شکسته شود و امیرآقایی با گفتن عباراتی نظیر بهمن قبادی بی‌سرزمین پاس گل خوبی به او می‌دهد و آرزو می‌کند فیلمسازی که مخالف حاکمیت است و بارها مخالفت خود را  ابراز کرده به ایران بازگردد و این آرزوی بازگشت در چه موقعیتی میسر خواهد بود.

در این اظهار نظر دو پهلوی بازیگر سریال‌های و فیلم‌های سینمایی حاکمیتی چه پیامی مستتر است؟ قبادی بنا بر اظهارات سال‌های اخیرش حاکمیت را سرکوب‌گر معرفی کرده و این باور را در فیلم فصل کرگردن تصویر کرده، نظرات آقایی در مورد قبادی چه معنایی خواهد داشت؟

باید منتظر ماند و دید پس رفتن قاسم خورشیدی از حراست وزارت ارشاد آیا نسبت به دور زدن قانون و رفتارهای دوگانه آنارشیستی بسیاری از چهره‌های سرشناس سینما و قانون گریزی مرسوم شده چه واکنشی نشان خواهد داد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  68 21
  امثال امیر آقایی رو یک بار برای همیشه از فعالیت محروم کنند والا بخدا هر قدر بیشتر به اینها احترام می گذارند بیشتر لگد می زنند از بس که که اینکار برای امثال امیر آقایی بی هزینه است و صرفا به یک تعهد اکتفا کردند باز هم تکرار می کنند شک نکنید
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   26 4
   الان به اصطلاح از این هنرمندان و سلبریتی ها تو جامعه زیاد شده که امثال آقایی و بهداد در داخل به چشم نمی آیند و اینها برای دیده شدن حاضر هستند تن به هر خفتی بدهند. زنان سلبریتی یکجور و مردانشان جور دیگر!!
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   29 2
   فصل کرگدن صحنه های پورن هم داره. فیلمبردارش: تورج منصوری!!!!! الان مشغول کار در ایران و داور سال گذشته جشنواره فیلم فجر. چرا باید امیر آقایی بعد از حضور تورج منصوری ، حتی داوریش توی جشنواره فجر انقلاب! نگران باشه؟!
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   5 20
   امیرآقایی بازیگر خوبیه. به نظرم ادامه حضور متخلفان قبلی باعث شده ترس از تخلف کم بشه. بدبخت امیرآقایی میت ترکیه چی میدونه چیه. باید وزارت ارشاد یه بخش بذاره برای مجوز حضور سنماگران و ... در فیلم های خارجی. اون بخش وزارت ارشاد از نیروهای امنیتی هم استعلام بگیره. ممنون ازتون. امیرآقایی بیشتر دقت کن. خراب کردی ایندفعه
  • محمد احسان CA ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   6 31
   دم امیر آقایی گرم، مشت محکمی کوبید بر دهان یاوه گویان، و‌مفتخوران و پادوان و مزدورانی که پول میگیرن و هنرمندان این مرز و بوم رو تخریب میکنن
  • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   2 1
   تورج اصلانی فیلمبردار فصل کرگدن هست ، نه تورج منصوری. ببخشید آقای منصوری ، فیلمبردار اخراجی های ۲
  • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   2 1
   فصل کرگدن صحنه های پورن هم داره. فیلمبردارش: تورج اصلانی!!!!! الان مشغول کار در ایران و داور سال گذشته جشنواره فیلم فجر. چرا باید امیر آقایی بعد از حضور تورج اصلانی ، حتی داوریش توی جشنواره فجر انقلاب! نگران باشه؟!
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   1 0
   البته تورج اصلانی فیلمبردار فصل کرگدن هست ، نه تورج منصوری. تورج اصلانی داور دو سال پیش فجر هم بود
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  55 15
  هیچ کس مثل این عوضی های بی هنر در کشور آزاد نیست هر غلطی بکنه بعد زر مفت بزنه...‌
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  18 5
  شهید آقامعلی جریانی قدر رهبر را بدانید كه وحدت و پیروزی شما در گرو همین ولایت فقیه است. *** شهید اصغر جعفری بودن ولایت فقیه در كشور خیلی موثر است زیرا ولایت فقیه است كه می تواند جلوی هر فسادی را بگیرد و به جای آن نعمت الهی به مردم هدیه دهد. *** شهید احمد جلالی زاده برادران و خواهران، در این زمان كه ملت ما به وحدت و اطاعت از ولایت فقیه احتیاج فراوان دارد وظیفه ماست كه این دو عمل را انجام دهیم. *** شهید سید علی جوادی ای امت دلاور و مسلمان، بدانید تنها راهی كه می تواند برای شما افتخار جاوید به جا گذارد، اطاعت مطلق شما از ولایت فقیه است.
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  8 34
  بابا اینا بازیگرن چرا بزرگشون میکنید بزار ژانگولر بازیشونو دربیارن و ارز بیارن مهم نیستن اخه همه چی رو به همه چی ربط ندین
 • سرباز IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  6 13
  آقا چه توقعی دارید. بازیگر دنبال پوله. کار نداره که این فیلم رو کی و با چه هدفی میسازه. البته بعضی بازیگرها هم هستن که تن به هر کاری نمیدن
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   18 2
   از خیلی راههای دیگه هم میشه پول درآورد، مثلا با فروش مادرشون. حالا چرا مام وطن رامیفروشن. نام دیگه این نمک خوردن و نمک دون شکستنه، خیانته و نه کاسبی.
 • SE ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  11 36
  هنرمند یا باید گوش به فرمان شما باشد یا اینکه اول متهم اش میکنید و بعد فاز تخریب. کاری به این شخص و سابقه اش ندارم ولی شماها اینقدر از انحصار لذت بردید که دوست دارید به همه عرصه ها بست بدید . درس تاریخ میگه که اینم میگذره
  • IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   8 2
   بله دیدم با یک حرکت آزادانه علیرضا افتخاری چه برخوردی کردید! و یا وقتی امین حیایی جرات کرد وارد فیلم قلاده های طلا شود با او چه کردید. از شما غربگداها دیکتاتور تر خدا نیافریده.
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   3 2
   اینقدر این نوار تکراری را پخش کردید دیگر هیچ اثری ندارد. همه می دانند که نه انحصاری در کار بوده و نه زوری. فی الواقع اگر انحصاری هست متعلق به عده ای جلف رقاص بعضأ وطن فروش هست که حاضر هستند برای دو ریال بیشتر هر هرزگی و بیشرفی را انجام دهند و اگر هم کسی از این رفتارشان مشمئز شد شما را دارند که انواع و اقسام اتهام ها و دروغ های کلیشه ای را نثارشان کنید. نخیر آقا و خفقان منحصر به شماست و توسط هالیوود تا بی بی سی و فاحشه های خانه های رسانه ای ایران و ترکیه و نوکرهای صیهونیستی اعمال می شود.
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  7 27
  من میگم اول اعدامشون کنیم بعد بزاریمشون جلوی توپ بعد بقایاشونم بدیم سگا بخورن! فکر خوبی بود نه؟ خیلی اتش به اختیارانه بود خودم کیف کردم
  • IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   13 2
   اینقدر با نمکی دلقک خوبی میشی
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  8 22
  چقدر وصله چسبوندین به این بنده خدا . توی ایرانم هیچ فیلم و سریالی بدون حمایت و اجازه نهادهای امنیتی ساخته نمیشه .اینارو هم خودتون با رفتار متحجرانه فرستادید به آغوش غرب.
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  14 2
  هنر برای هنر مُرد. الان هنر فقط برای پول...
 • DE ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  5 35
  شماها آدم روسیه اید نه ؟؟؟ شما و حکومت ننگینتون رو آوردن سر کار که ثروت ایران رو بچاپید ، بیییی شرف های دزد ؟ زالو صفتان کف تار ، شارلات انهای مافیا
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   15 2
   شما وطن فروشید بعد ما ها آدم روسیه ایم. اصلا ما آدمهای روسیه، شما آدم کجایید.
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   3 7
   اینا با همه هستند، مقاومت هم تا وقتی هست که بشه تحمل کرد و گرنه شرایط سخت بشه مثل برجام و توافقات قبلی سریع با امریکا توافق میکنند، و مردم هم فقط سر کار هستند
  • IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   7 1
   به جای فحش ، ادب و منطق یاد میگرفتی زندگی بهتری داشتی.
  • آب را گل نکنیم IR ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
   4 0
   شوروی سابق هم اگر اینقدر قدرت داشت که حکومت دست نشانده آمریکا را که آمریکا علاقه ای به از دست دادن منابع چرب و نرم کشورش نداشت و با چنگ و دندان به نفت ایران چسبیده بود را به وسیله چند طلبه بچه سال و یک مجتهد ۷۰ و خرده ای ساله ریشه کن کند چطور نتوانست مانع از فروپاشی خود شود اولا چهل سال پیش روسیه به صورت امروزی وجود نداشت و اتحاد جماهیر شوروی وجود داشت دوما اگر این حکومت بر فرض محال توسط شوروی به وجود آمده باشد کمک نظامی شوروی به صدام چگونه توجیه می شود سوما شوروی پس از فروپاشی تجزیه شد و یکی از کشور های درآمده از تجزیه روسیه کنونی شد که تا قبل از ولادیمیر پوتین عملا کشوری فلک زده بود و در دورانی دخترانش برای لقمه نانی به هرزگی در کشور های دیگر می رفتند حالا کشوری که نمی توانسته دخترانش را حفظ کند که برای نان شب نروند فاحشگی چطور توانسته حکومت را در کشوری مثل ایران که در منطقه ای پر تلاتم قرار دارد حفظ کند ؟! منتشر کن خواهشاً
  • روزبه IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
   3 1
   به پرچم آلمان،والاه تا حالا همچین ادعایی رو هیچ تحلیل گری در هیچ کشوری مطرح نکرده که روسیه همچین کاری رو انجام داده، حتما همه تحلیل گران و آگاهان مسایل سیاسی جهان در طول این 40 سال گذشته جیره خور ایران بودن، حتی خود آمریکاییها و حتی صهیونیستها هم همچین ادعایی ندارن اما شماها یا مختون خیلی تاب داره یا واقعا کج فهم تشریف دارین، به خاطر همین منطق پوچی که دارین تا ابد و دهر هیچ نتیجه ای جز زحمت نخواهید داشت.
 • S IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  10 3
  بازیگران اینچنینی، نقش خنجر فرو رفته در قلب ملت را بازی میکنند. خداوند بر عذاب آخرتشان اضافه کند که با کافران نشست و برخواست می‌کنند و از پشت به امت اسلامی خنجر می‌زنند...
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 8
  دیگه سوژه نداشتی رفتی سراغ امبر آقایی؟ او یک بازیگر نجیب و وطن دوست است. از حب وطن چه گوهری والاتر ؟
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  7 2
  فکر میکنید چند درصد بازیگرانی که به قول شما در فیلم های حاکمیتی بازی میکنند به حاکمیت اعتقاد دارند؟؟؟؟ و چند درصد از بازیگران آرزو و حسرت بازی کردن در فیلم های خارجی یا شبه خارجی!! ولو در ترکیه باشد راندارند؟؟؟ راستی سری به سریال های ایرانی پلتفرم های داخلی زده اید؟؟؟ انگار بنده خدا ها نمیدانند مزخرفاتی که میسازند را سالهاست ترک ها با رنگ و لعاب بیشتری دارند عرضه میکنند... به جای این که این پلتفرم ها محلی برای رشد فرهنگ و کیفیت سینما و سریال ایران باشد شده است قتلگاه برای استعدادهای بنظیر این مملکت... و نابودی فرهنگ و مذهب ایرانیان با شتاب بیشتر...
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 4
  هنرمند اینجا کار ندارد نمیتواند کدای کند خوب اینها رو بیمه بیکاری کنید، تا از هر قشری هم هر کسی از کشور خارج میشود بهش انگ ضد انقلاب و غیره میزنید، بسیاری از دانشجویان ایرانی هم که در حال تحصیل در دانشگاه های اروپایی و امریکایی هستند، شما میتوانید بهشون انگ بزنید چون سیستم صهیونیستی مالک و اداره کننده اکثر دانشگاه ها هست، هر کسی با شما نباشد، کافر و غیر هست، خوب اینجا که نمیشود با این وضعیت زندگی کرد، رفته کار کرده نوش جونش پولش حلالش بمونه اینجا سر کوچشون گدایی کنه
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  4 1
  سلبریتی ها برای پول. هم وطن میفروشن هم بیوطنان رانصیحت میکنند راست میگید ازملت ایران عذرخواهی کنید
 • IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  7 1
  یک مشت وطن فروش خائن... از قبادی مزدور گرفته تا بهداد و آقائی و .... خدا شرشون رو از سر فرهنگ این کشور دور کنه
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  7 1
  با هدف پول
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  5 1
  آدم چقدر پست میتونه باشه ادعای ایرانی بودن بکنه بعد همه تلاشش رو بکنه رنگ و لعاب دشمنان کشورش رو بگیره که آدم حسابش کنند!میگه ممنون که منو بین خودتون پذیرفتین! اینها واسه اینکه غربیها آدم حسابشون بکنند ناموسشون رو میفروشند چه برسه کشور رو...
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  1 12
  به نظر من که مشکلی نیست،تفاوت دیدگاهها امری عادی در زمینه فرهنگی هست همه که نباید مثل شما فکر کنند و فیلم بسازند
  • زنده باد ایران IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   5 2
   ۱۸:۵۵ نظرت را برای خودتت نگه دار و اگر خواستی در دفترچه خاطراتت بنویس فرهنگ کشور ما ایرانی و اسلامی هست هر کشوری فرهنگ و تاریخ خودش را دارد اینکه اشخاصی در پی صدمه زدن به هویت ملی ما هستند ما با انها مقابله خواهیم کرد نفوذی های جریانات پانترکیست میت ترکیه که در جاهای هستند و ما انها را می شناسیم لابی های انها لجن پراکن های انها باید پاکسازی شوند ما کوتاه نخواهیم امد.
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 0
  در کنار دافعه زیاد کمی هم جاذبه هم داشته باشید تا باعث پراندن هم میهنانمان نشوید.
 • رضا IR ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 1
  بعضی ها میگن بازیگران دیگه دنبال پول هستند منم میگم بازیگران یا فاحشه آدم هر پولی رو کوفت نمیکنه که ماشاءالله حقوقشون مگه کمه .عادت کردن به حروم خوری مثلا خیلی بازیگران با اون قد و هیکلش
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  1 1
  فصل کرگدن صحنه های پورن هم داره. فیلمبردارش: تورج اصلانی!!!!! الان مشغول کار در ایران و داور سال گذشته جشنواره فیلم فجر. چرا باید امیر آقایی بعد از حضور تورج اصلانی ، حتی داوریش توی جشنواره فجر انقلاب! نگران باشه؟!
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 1
  یه جایی آدم عصبانی میشه و سوال پیش میاد چرا این مفسدان اعدام نمیشوند، بهانه اهمیتی ندارد تنها اعدام این خائنین مسکن افکار است
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
  2 1
  قبادی و بقیه زیر نظر بنیاد اشرف(خواهر فاحشه پهلوی) فعالیت می کند، البته اشرف زنده نیست ولی طراحان پشت پرده، قبادی و سایرین رو تامین مالی و اعتباری می کنند، قبادی از اون دسته از کوردهاست که کاملا بویی از دین نبرده و علاقه ای به سرزمین خود ندارد، از این کوردها در آلمان و سوئد فراوان هستند. بحث ژنرال سازی در سینماست که اهداف سیاسی خارجی دارد، آقایی هم نخش دست عوامل پشت پرده است، یه فیلم بهش می دهند با جیب پر و کلی تشویق و تمجید، طرف بی ظرفیت باشه، وا می دهد و همه چی رو معامله می کند. بخشی از اشکال هم به برنامه ریزان فرهنگی بر می گردد، به جای حلوا حلوا کردن امثال آقایی، بازیگران خوب رو میدان بدهند. شاخه قبادی فقط برای شکستن حرمت انقلاب اسلامی درست شده است. این یک پروژه درازمدت است بنابراین احساسی نباید با آن مواجه شد.
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
  3 1
  ما چرا علیه ترکیه فیلم نمیسازیم
 • LV ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
  1 0
  پول بده واسه شما هم قر میدن. بازیگر اسمش بالاشه دیگه
 • IR ۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
  0 0
  در این فیلم مونیکا بلوچی بازیگر سرشناس سینمای فرانسه که یکی از گرانترین بازیگران این کشور است در فیلم فصل کرگدن ایفای نقش کرد. نقطه اوج چرندیات بالا فرانسوی بودن مونیکا بلوچی ایتالیایی بود.
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
  0 0
  عجبا! یه کُرد شده همکار اردوغان این 2تا باهم دیگه که مثل جن و بسم الله هستن چی شده الان باهم هم یکی شدن!؟؟ یا اردوغان اردوغان نیست! و یا بهمن ق کرد نیست! که دومی محتمل تره...!
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۸
  0 0
  امیرآقایی یک بازیگر متعهد. اواصلا خائن نیست اون اصلا به مسأله سیاسی کاری نداره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس