طرح واگذاری سهام عدالت به جاماندگان طی چند روز آینده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در چند روز آینده طرح واگذاری سهام عدالت به جاماندگان جمع بندی می‌شود و با نگاه مثبت دولت، این طرح ظرف چند روز آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: یکی از اقدامات مهم مجلس و دولت تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت است که چند میلیون از جمعیت کشور را پوشش می‌دهد.

وی افزود: به دلیل فقدان نظام جامع اطلاعات در سال ۸۴، سهام عدالت به دهک‌های پایین اختصاص نیافت.

بیشتر بخوانید

جاماندگان سهام عدالت پس از موافقت دولت سهامدار می‌شوند

پورابراهیمی با بیان اینکه جلساتی در خصوص تعیین تکلیف جاماندگان این سهام در مجلس داشته‌ایم، گفت: در قالب شش دهک برخی افراد از سهام عدالت جامانده اند که پیگیری و قرار شد که به این افراد سهام عدالت واگذار شود.

پورابراهیمی افزود: در چند روز آینده طرح واگذاری سهام به جاماندگان جمع بندی می‌شود و با نگاه مثبت دولت، این طرح ظرف چند روز آینده در دستور کار قرار می‌گیرد و امیدوارم در قالب توافق با دولت این موضوع نهایی شود.

پور ابراهیمی افزود: رایزنی‌ها را با رئیس جمهور شروع و نامه‌ای را به دولت ارسال کردیم که خوشبختانه با کلیات بحث موافقت شده و این مسئله به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است. بعد از موافقت دولت، ما طرح مصوب کمیسیون اقتصادی را یک هفته پس از آن در دستورکار مجلس قرار می‌دهیم.

محمدرضا پورابراهیمی گفت: از ۲۰ میلیون نفر جا مانده، گروه اول که حدود ۱۰ میلیون نفر هستند و در گزارش اول کمیسیون به آن اشاره شده که تعدادی از این افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی و بقیه نیز از حوزه کارگران، بازنشستگان و مانند گروه‌هایی که در این حوزه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برخی مشکلات و تخلفات در مسیر سهام عدالت افزود: ۱۳ شرکت غیر بورسی هنوز برای واگذاری سهام به دهک‌های پایین جامعه ارزش گذاری نشده است.

سهام عدالت جاماندگان قابل تامین است

احمد کابلی‌زاده کارشناس مسائل اقتصادی هم گفت: منابع لازم برای جا ماندگان سهام عدالت دیده شده است و دولت توان واگذاری سهام عدالت بنگاه‌های مشمول به دهک‌های پایین جامعه را دارد.

احمد کابلی‌زاده افزود: در قانون اصل ۴۴ ساختاری دیده شده تا مردم در تعاونی‌های استانی جمع شوند، اما در این مسیر مشکلاتی به وجود آمد.

وی گفت: ظرف یک سال سیستم بسته نشد و از طرفی تعاونی‌ها هم شکل نگرفت و این طرح به بن بست خورد.

کابلی زاده گفت: مشکل دیگر بورسی بودن شرکت‌ها بود که این هم نشد؛ چون خیلی از شرکت‌ها بورسی نبودند.

وی گفت: مشکل دیگر در مسیر سهام عدالت، روند آزادسازی سهام بود که اجرایی نشد و اجرایی نشدن این باعث تجمع و یکجا ارائه شدن در بورس بود که مشکلاتی را به وجود آورد.

احمد کابلی‌زاده گفت: بسیاری از مشکلات حل شده است و در حال حاضر دولت توان واگذاری سهام (عدالت) بنگاه‌های مشمول به افراد جا مانده از سهام عدالت را دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • همایونفر رحیمی IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
  2 0
  با سلام به این بزرگواران تصمیم گیرنده بگویید بعضی از پرسنل نظامی هم که در مرزها و مناطق محروم از کیان مقدس کشورمان دفاع می‌کردند اکنون بدون سهام عدالت هستند
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱
  0 0
  باور کنیم جناب پور ابراهیمی نماینده عزیز شهرمون از بس قول شنیدیم از دولتها ومجالس.
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۲
  0 0
  رشد افراد نسبت به گذشته ی آنها دلیل تخلف واگذارکنندها است؟ که که فعل گفتن آن را صرف فرموده اید!! بابا شماها نوبر نخبه های ملت هستید - خوب من فقیر می شناسم ظرف 6 سال زندگی اش از این رو به آن رو شده است - افت و خیز زندگی اقتصادی مردم یک امر طبیعی است ممکن است کسی باشد در آنس ال متمول بوده اکنون فقیر شده است یا بعکس - تصور شمااین است که سرنوشت مختوم فقیر تا ابد فقر است و غنی تا ابد تمول!! - آدم از این طرز تفکرها تعجب می کند اینها سرنوشت اقتصادی مردم را بدست دارند که وضعیت گرانی و.. به اینجا رسیده است!!-

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس