دفاع تمام قد حزب الله از وزیر لبنانی در پی حملات ریاض و متحدانش به وی

جنبش حزب الله لبنان ضمن حمایت از مواضع وزیر اطلاع‌رسانی در محکومیت تجاوز عربستان سعودی به یمن گفت که هر گونه درخواست برای برکناری وی را رد می‌کند.

به گزارش مشرق، «جورج قرداحی» مجری، فعال رسانه‌ای و خبرنگار مشهور لبنانی که اخیرا به عنوان وزیر اطلاع‌رسانی در دولت «نجیب میقاتی» انتخاب شد، هفته جاری در برنامه تلویزیونی معروف «برلمان شعب» (پارلمان مردم) به صراحت بر ضرورت توقف تجاوز به یمن تاکید کرد.

 پس از انتشار اظهارات قرداحی، منابع رسانه‌ای نزدیک به سعودی در لبنان به وی حمله کردند و مدعی شدند، این اظهارات منجر به بحران دیپلماتیک جدید میان بیروت و ریاض خواهد شد.

حزب الله لبنان شامگاه امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای از «موضع شجاعانه و شرافتمندانه وزیر اطلاع رسانی در دفاع از ملت مظلوم یمن» قدردانی کرد.

شبکه خبری المنار ضمن نقل این بیانیه گزارش داد: «به صورت قاطع هر گونه درخواست برای برکنار قرداحی یا مجبور کردن وی به استعفا را رد می‌کنیم».

این جنبش تأکید کرد، چنین درخواستهایی، تجاوزی آشکار به کرامت و حاکمیت لبنان است.

حزب الله تصریح کرد: «کمپین ظالمانه‌ای را که عربستان، امارات و شورای همکاری خلیج [فارس] علیه قرداحی رهبری می‌کنند، محکوم می‌کنیم».

این در حالی است که برخی رسانه‌های لبنانی اظهارات قرداحی را به شدت مورد انتقاد قرار دادند. قرداخی در واکنش به این حملات رسانه‌ای گفت، به هیچ وجه قصد اهانت به سعودی و امارات را نداشته است.

وی تصریح کرد: این مصاحبه در پنجم آگوست گذشته یعنی یک ماه قبل از تعیین من به عنوان وزیر در دولت نخست‌وزیر نجیب میقاتی انجام شده است.

قرداحی افزود: طرف‌هایی که در پشت‌پرده این موضوع هستند، شناخته شده‌اند. همان کسانی که از زمان تشکیل دولت مرا متهم می‌کنند که برای سرکوب رسانه آمده‌ام.

نجیب میقاتی نخست‌وزیر لبنان نیز در پی این موضوع گفت، قرداحی این مصاحبه را چند هفته قبل از آنکه وزیر شود، انجام داده است. این صحبت مردود است و نشان دهنده موضع دولت لبنان نیست.

ائتلاف متجاوز به یمن به فرماندهی سعودی از مارس ۲۰۱۵ حمله علیه یمن را آغاز کرد. تاکنون هزاران نفر در این جنگ کشته یا زخمی شده‌اند و زیرساخت‌های یمن نابود شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس