کد خبر 1291660
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
بیرانوند: با نصف قراداد آنتورپ به بواویشتا آمدم اما.../ به خاطر بازی کردن قید ۸۰۰ هزار یورو را زدم

علیرضا بیرانوند گفت: ترانسفر بازیکنان آسیایی به لیگ های معتبر خیلی خیلی سخت است. به همین خاطر هم تصمیم گرفتم قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در اروپا بازی کنم.

به گزارش مشرق، باورم نمی‌شد که در فوتبال اروپا هم اتفاقات مشابهی با فوتبال ایران بیفتد و تیم‌ها در پرداخت پول قرارداد بازیکنان کوتاهی کنند. روزی را که علیرضا بیرانوند ایران را به مقصد بلژیک و تیم آنتورپ ترک می‌کرد خوب به خاطر دارم. او با امید و آرزوی فراوان راهی قاره سبز شد تا پس از درخشش در لیگ بلژیک به لیگ‌های معتبری برود و همه ما هم می‌دانستیم لیاقتش را دارد. حالا او از بلژیک به پرتغال رفته و... با خودم گفتم چرا؟ علیرضا بیرانوند هنوز هم بهترین گلر ایران و آسیاست. می‌تواند در تیم‌هایی بهتر بازی کند و شاید هم تصور کردم او پشیمان شده باشد اما...
 

علیرضا جان خوبی؟ چه خبر؟ همه چیز مرتب است؟

خدا را شکر تازه موقعیت بهتری در تیم بدست آوردم و تلاش می‌کنم بازیکن مفیدی برای بواویشتا باشم.

ولی باورم نمی‌شود بواویشتا هنوز پولی به تو نداده باشد. این خبر صحت دارد؟

فقط من نیستم و تقریبا می‌شود گفت همه بچه‌ها چنین شرایطی دارند ولی مشکلی نیست حل می‌شود. من بیشتر نگران بازی کردن و شرایط فنی خودم هستم و فکرم را درگیر این مسائل نمی‌کنم.

شنیده ام که در لیگ پرتغال هم منهای دو یا سه تیم بقیه تیم‌ها مشکل مالی دارند و توان پرداخت حقوق ماهیانه بازیکنان خود را هم ندارند؟

گفتم مشکل خاصی نیست و حل می‌شود.

اما علیرضا! یک چیز را بی تعارف بگویم؟

راحت باش!

علیرضا بیرانوند شماره یک ایران و به اعتقاد خودم بهترین گلر فعلی آسیاست. خودم انتظار داشتم شرایط بهتری در اروپا انتظارت را بکشد و حالا لیگ پرتغال وبواویشتا؟

اتفاقا من بهترین تصمیم را گرفتم. همین مسائل یک بازیکن را برای لیگ‌های بزرگ تر آماده می‌کند. من می‌توانستم با انتقال خودم به بواویشتا مخالفت کنم یا اینکه تصمیم دیگری بگیرم ...

یا اینکه به لیگ ایران برگردی؟

نه، من یک راهی را نمی‌روم یا اینکه اگر بروم تا آخر می‌روم. عادت ندارم کاری را نصفه و نیمه انجام دهم و به بالاترین اهداف فکر می‌کنم.

پس از حضور در بلژیک و پرتغال پشیمان نیستی؟

هرگز! چرا باید پشیمان شوم؟

به هر حال شرایط خوبی در ایران داشتی و دو سال پشت سرهم نامزد دریافت توپ طلای آسیا شده بودی؟

نمی‌دانم چه جوری بگویم اما در اروپا شرایط خیلی متفاوت است و باید سخت تمرین کرد و جنگید. این شرایط برای بازیکنان آسیایی سخت تر است و بازی کردن و بودن در اروپا هم یک امتیاز است.

چطور؟ بیشتر توضیح می‌دهی؟

تیم‌های بزرگ در لیگ‌های معتبر نگاه می‌کنند ببینند یک بازیکن در کدام قاره یا کشور بازی می‌کند. من بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه این موضوع را به خوبی احساس کردم. ترانسفر بازیکنان آسیایی به لیگ‌های معتبر خیلی خیلی سخت است. به همین خاطر هم تصمیم گرفتم قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در اروپا بازی کنم تا شانس خودم را برای حضور در لیگ‌های معتبر افزایش دهم.

یک روزی برانکو ایوانکوویچ به خبرورزشی گفت که علیرضا بیرانوند به راحتی می‌تواند در ۵ لیگ معتبر اروپا ( ایتالیا، آلمان، انگلیس، فرانسه و اسپانیا) بازی کند درحالی که در ایران هم بازی می‌کردی؟

آقای برانکو همیشه به من لطف داشته و دارد اما واقعا سخت است.

البته تیم‌هایی هم از این ۵ لیگ بازیکنانی از ژاپن، کره جنوبی یا به تازگی عربستان می‌خرند تا بازارهای آسیایی را هم از آن خود کنند؟

بله، بحث فروش پیراهن یا اسپانسرها و ... وسط است اما معمولا ترجیح می‌دهند به جای قاره آسیا از آفریقا یا آمریکای جنوبی بازیکن بخرند.

برگردیم به ابتدای گفت و گو که مدعی شدی در حال حاضر ذهنت را درگیر مسائل مالی نمی‌کنی. چرا؟

من در آنتورپ سالی ۸۰۰ هزار یورو می‌گرفتم اما الان فکر می‌کنید قراردادم در بواویشتا چقدر باشد؟

یک مقدار بیشتریا کمتر؟

نصف این مبلغ را قرار است بگیرم!

جدا؟ یعنی قید قرارداد ۸۰۰ هزار یورویی را زده و با ۴۰۰ هزار یورو به بواویشتا آمدی؟

دقیقا درست است! به خاطر اینکه در شرایط بازی باشم و بتوانم در تیم ملی هم فیکس بازی کنم.

حالا فیکس شدی؟

فعلا که اوضاع بد نیست و امیدوارم همین وضعیت ادامه داشته باشد. در ادامه راه تلاش می‌کنم فیکس باشم و بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ به یک تیم خوب در لیگی معتبر ترانسفر شوم. البته الان تمام فکر و ذهنم کمک به تیم بواویشتا و تیم ملی ایران است.

ما هم امیدواریم بهترین اتفاقات برایت بیفتد؟

- ممنونم و خدا نگهدار.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس