دیوان دادگستری اروپا لهستان را روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا با صدور حکمی لهستان را در خصوص برتری حاکمیت قوانین ملی از قوانین دیگر سازمان‌ها روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا با صدور حکمی لهستان که اختلاف بین ورشو و بروکسل مدتی است بر مسئله برتری حاکمیت قوانین ملی از قوانین دیگر سازمان‌ها ادامه دارد را به پرداخت روزانه یک میلیون یورو جریمه محکوم کرد.

بر اساس حکم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا، دولت لهستان به دلیل نادیده گرفتن حکم این دیوان برای به تعلیق درآوردن «اتاق انظباطی دیوان عالی» به پرداخت روزانه یک میلیون یورو جریمه محکوم شده است.

اختلاف بین ورشو و بروکسل مدتی است بر مسئله برتری حاکمیت قوانین ملی از قوانین دیگر سازمان‌ها ادامه دارد. آخرین بار دیوان عالی قانون اساسی لهستان در هفتم اکتبر حکمی مبنی بر برتری قوانین ملی از قوانین اتحادیه اروپا صادر کرده بود و این امر با واکنش مقامات اتحادیه اروپا مواجه شد.

دیوان عالی قانون اساسی لهستان در حکم خود تصریح کرد: دیوان دادگستری اروپا با مداخله در سیستم قانونگذاری لهستان قاعده برتری حقوق و قانون اساسی لهستان و همچنین قاعده دفاع از حاکمیت ملی در روند ادغام با اتحادیه اروپا را نقض می‌کند.

مقامات اتحادیه اروپا در روزهای اخیر برخی از اقدامات لهستان در موضوعات مختلف مانند برتری حقوق، آزادی بیان و استقلال قضایی را مورد انتقاد قرار می‌دهند.

کمیسیون اتحادیه اروپا طی گزارشی با عنوان «برتری حقوق در سال ۲۰۲۱» اعلام کرد که استقلال قضایی در لهستان با تهدیداتی مواجه بوده و این مسئله نگران کننده‌ است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس