کد خبر 1291149
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
سرقت

یکی از اعضای باند تبهکاری دیوار چین، سه سال پس از آزادی با تشکیل باندی جدید نقشه سرقت ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم طلا را اجرا کرد.

به گزارش مشرق، ۲۰ مهر امسال یک طلافروش سیار هراسان با پلیس تماس گرفت و از سرقت کیف دستی‌اش که حاوی ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم طلا بود، خبر داد.

شاکی در تحقیقات گفت: به همراه شریکم و یک نفر که نقش مراقب ما را داشت، برای فروش طلا راهی طلافروشی شدیم. حدود ۵ طلافروشی رفتیم اما وقتی از پاساژ خارج شده و به سمت خودروی ۲۰۷‌ام که در کنار خیابان ظفر پارک بود رفتیم من پشت فرمان نشستم که ناگهان دو موتورسوار به ما حمله کرده و کیف طلاها را سرقت کرده و متواری شدند. با این شکایت تحقیقات از سوی مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.

بیشتر بخوانید

دستگیری سارقان منزل در درون کمد دیواری

کارآگاهان به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت پرداخته و موفق به شناسایی یکی از متهمان به‌نام جلال شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد جلال یکی از مجرمان سابقه‌دار و از اعضای باند قدیمی سرقت از طلافروشی‌ها موسوم به دیوار چین است که با تشکیل باندی، اقدام به سرقت طلا کرده است.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: پس از شناسایی یکی از متهمان این پرونده، به دستور بازپرس شعبه ۸ دادسرای ناحیه ۳۴، کارآگاهان پایگاه سوم وارد عمل شده و مرد جوان را در مخفیگاهش در شرق تهران بازداشت کردند. با دستگیری جلال، همدستان دیگر او نیز شناسایی و در چندین عملیات جداگانه بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک کیلو و ۸۰۰ گرم طلا و یک صد و پانزده هزار دلار کشف شد. در ادامه متهمان به سرقت ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم طلا اعتراف کرده و مدعی شدند که یک کیلو و ۶۰۰ گرم از طلاها را در بازار فروخته‌اند و با پول فروش طلاها دلار خریده‌اند. تحقیقات برای دستگیری سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

گفت‌وگو با سردسته باند

چند سال زندان بودی؟

 به خاطر سرقت‌های قبلی‌ام ۱۸ سال در زندان بودم و سه سال قبل آزاد شدم.

چرا دوباره شروع به سرقت کردی؟

 نیاز مالی داشتم. در این سه سال با موتور کار می‌کردم اما تحمل فقر را نداشتم. به همین خاطر با تشکیل یک باند سرقت‌ها را شروع کردم.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس