فواد ایزدی نمایه

کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه کالین پاول قاتل چهارستاره کاخ سفید است گفت: مقامات آمریکا ژست اتوکشیده و حق‌به‌جانب می‌گیرند و به‌راحتی دروغ می‌گویند.

به گزارش مشرق، فؤاد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اینکه «کالین پاول» قاتل چهارستاره کاخ سفید است، عنوان کرد: پاول بارها به اینکه مردم دیگر کشورها را می‌کشد افتخار می‌کرده است و اینگونه مطرح می‌کرد و می‌گفت که ارتباط دشمن را با محیط بیرونی قطع می‌کنیم و می‌کشیم. یعنی کشتن مردم یک کشور را اینگونه توجیه و به آن افتخار می‌کرده است. پاول هم جنایت می‌کرده و هم شعار جنایت می‌داده است. درواقع می‌توان گفت که او قاتل چهار ستاره کاخ سفید بوده است.

بیشتر بخوانید:

فواد ایزدی: لغو تحریم از ابتدا در برجام نبود

وی ادامه داد: درنهایت زندگی ایشان نشان می‌دهد که مقامات آمریکایی نه‌تنها مشغول بازی جنگ‌های بی‌ثمر و مضر می‌شوند، بلکه برای کشور خودشان هم مضر هستند. سخنان مطرح‌شده او در خصوص عراق که در سازمان ملل عنوان شد نشان داد تا چه اندازه دروغ می‌گویند. به‌گونه‌ای ژست اتوکشیده و حق‌به‌جانب می‌گیرند و به‌راحتی دروغ می‌گویند که نتیجه آن جنگ فاجعه‌بار عراق و حتی افغانستان می‌شود. آن‌ها علاوه بر ایجاد مشکلات روی‌داده در کشورهای غرب آسیا که ایجاد کردند بلکه برای مدیریت خودشان هم فاجعه ایجاد می‌کنند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: رسانه‌های آمریکایی به‌گونه‌ای ایشان را احترام کردند که انگارنه‌انگار جنایات یا دروغ‌هایی درباره جنگ عراق گفته که به ضرر خود آمریکا تمام شده است. ارتباط تنگاتنگ رسانه‌های آمریکا و پاول نشان می‌دهد که رسانه‌های اصلی آمریکا از جنایات او همراه بودند. این رسانه‌ها با وجود اینکه دولتی  نیستند اما بدتر از رسانه‌های دولتی عمل کردند و به ضررهایی که پاول به‌خاطر تبعات جنگ عراق برای آمریکا به وجود آورده است، اشاره نداشتند.

وی در پاسخ به اینکه چرا پاول سخنرانی خود نسبت‌به عراق را لکه ننگی در کارنامه خود می‌دانسته است، تاکید کرد: مقامات آمریکایی اظهار پشیمانی نمی‌کنند. هرچند پاول معتقد بود که جنگ عراق، لکه ننگی در کارنامه او بوده ولی برای کشتن حتی یک انسان از عراقی‌ها عذرخواهی نکردند. صدهزار نفر مردم بی‌گناه عراقی را می‌کشد ولی عذرخواهی نمی‌کند.

منبع: روزنامه صبح نو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس