تولید برق هسته‌ای در دستور کار دولت انگلیس قرار گرفت

کمبود سوخت در انگلیس و بحران گسترده انرژی در اروپا باعث شده تا دولت جانسون تولید برق هسته‌ای را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش مشرق به نقل از یورونیوز، کمبود سوخت در انگلیس و بحران گسترده انرژی در اروپا بیش از پیش تبعات وابستگی بیش از حد به سوخت‌های فسیلی را طی هفته‌های اخیر برجسته کرده است.

همین موضوع به تسریع تلاش دولت انگلیس برای اجرای برنامه تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر منجر شده؛ چنان که بوریس جانسون نخست وزیر این کشور از لزوم تولید برق پاک تا سال ۲۰۳۵ سخن گفته است.

اما جزئیات برنامه دولت انگلیس برای به صفر رساندن انتشار گازهای کربنی تا سال ۲۰۵۰ که تامین هزینه‌ اجرای آن موجب بروز اختلاف‌هایی نیز میان وزارت خزانه‌داری و نخست وزیر شده، نشان می‌دهد که اتکا به انرژی هسته‌ای در کانون استراتژی سبز انگلیس قرار گرفته است.

بر همین اساس، قرار است یک پروژه تولید برق هسته‌ای بزرگ با هدف افزایش امنیت انرژی و ایجاد هزاران شغل تصویب و اجرا شود. این پروژه در واقع فاز سوم نیروگاه اتمی سایزوِل است که در کنار فاز سوم نیروگاه هینکلی که پیشتر راه‌اندازی آن برای سال ۲۰۲۶ برنامه‌ریزی ‌شده بود، اجرا خواهد شد.

همچنین دولت جانسون قرار است از توسعه تولید راکتورهای کوچک مدولار (SMR)، نسل جدیدی از نیروگاه‌های هسته‌ای، از سوی کنسرسیومی به رهبری رولزرویس حمایت کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس