حزب الله: تمام تلاش حزب الله برای حفظ همبستگی و جلوگیری از تکرار جنگ داخلی است

یکی از رهبران برجسته حزب الله اعلام کرد تمام تلاش حزب الله حفظ صلح و همبستگی داخلی بین لبنانی‌ها و جلوگیری از تکرار جنگ داخلی است.

به گزارش مشرق، محمد رعد رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان طی سخنانی با انتقاد شدید از جو سازی‌های صورت گرفته علیه حزب الله و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: با آگاهی و درایت و نیز توجه خاصی که به منافع عالی لبنان و لبنانی‌ها داریم از سال ۲۰۰۶ به تفاهمی با بزرگترین ساختار مسیحی کشور دست یافتیم تا از این طریق صلح و ثبات داخلی را محقق و راه را بر هر نوع اندیشه فتنه گرانه داخلی که به دنبال ضربه زدن به استقرار کشور است، ببندیم.

به گزارش روسیه الیوم، این رهبر حزب الله تاکید کرد، آنها!! یک سال و نیم مانع از تشکیل کابینه شدند، آنها به دنبال شکست دادن ما از طریق محاصره و تحریم بودند، این مسئله به ویژه در موضوع بنزین و مازوت کاملا مشخص و عیان بود، اما زمانی که ما تصمیم گرفتیم کشتی‌های مازوت را از ایران بیاوریم این یک پیام کاملا واضح برای آنها بود که آمادگی رویارویی را داریم، ما موفق به شکستن محاصره شدیم، بعد از آن بود که آمریکایی‌ها دچار چالش شده و طی دو روز شاهد شکل‌گیری کابینه بودیم.

وی افزود: ما طرفدار تشکیل دولت هستیم زیرا کشور بدون دولت به سوی هرج و مرج پیش می‌رود، ما به شدت به دنبال صلح و آرامش مردم هستیم.

رعد گفت: اما حتی زمانی که بدون هیچ قید وشرطی از دولت حمایت کردیم برخی از طرف‌ها از ما همچنان ناخرسند هستند، آنها نه طرفدار نجیب میقاتی هستند و نه سعد حریری آنها طرفدار بی دولتی در لبنان هستند و دقیقا همانانی هستند که خون مردم لبنان را با تک تیراندازهای خود که بر روی پشت بام‌ها مستقر می‌کنند، می‌فروشند تا به اربابانشان بگویند، می‌توانید روی اسب برهم زدن استقرار کشور شرط بندی کنند و به آنها ثابت کنند که می‌توانند کشور را به سوی ویرانی پیش ببرند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در ادامه افزود: مشکل ما با گروه تک تیراندازها یک مسئله است اما خون اهالی این کشور هم جوهر نیست، خون مردم این کشور خون باقی می‌ماند، ما ارزش این خون را خوب می‌دانیم و اگر خون این مردم نبود هیچ لبنانی کرامت و جایگاهی نداشت و این کشور زیر چکمه اسرائیلی‌ها بود.

وی تاکید کرد: خیانت نیروهای (جعجع) که روز پنجشنبه آن جنایت را مرتکب شدند هم حساب و کتاب خاص به خود را دارد اما ما هرگز شرایط را به سوی جنگ داخلی پیش نخواهیم برد، با این حال اجازه نخواهیم داد خون اهل ما هدر رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
    0 0
    وقتی میدان و بدن بر دیپلماسی و عقل غلبه کند ، با زبان حیوانات هم با آنها صحبت می شود .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس