کد خبر 1286650
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
چرا کمیته بین‌المللی المپیک مخالف برگزاری جام جهانی فوتبال هر 2 سال یکبار است؟

کمیته بین‌المللی المپیک از فیفا خواست تا برای برگزاری جام جهانی به صورت ۲ سال یکبار مشورت بیشتری داشته باشد.

به گزارش مشرق، امسال پیشنهاداتی در خصوص برگزاری جام جهانی فوتبال هر ۲ سال یکبار مطرح  شد و اعضای کنگره فیفا موافقت خود را با این تصمیم اعلام کردند تا بررسی‌های بیشتری انجام شود اما کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) مخالفت خود را اعلام و تاکید کرد فیفا باید مشورت‌های بیشتری در این خصوص انجام دهد.

کمیته بین المللی المپیک با استناد به سه نگرانی اصلی، روز شنبه در نشستی که داشت نسبت به برنامه‌های فیفا برای برگزاری جام جهانی دوساله ابراز نگرانی کرد و خواستار مشورت گسترده‌تری از نهاد بین‌المللی فوتبال شد.

بیشتر بخوانید:

دفاع اینفانتینو از تغییر در برگزاری جام جهانی

IOC نگرانی اصلی خود را تاثیر منفی این برنامه روی ورزش‌های دیگر، برابری جنسیتی و سلامت و رفاه بازیکنان عنوان کرد. براساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، در صورتی که جام جهانی هر ۲ سال یکبار برگزار شود تاثیر منفی زیادی در مسابقات فوتبال المپیک خواهد گذاشت.

بخشی از بیانیه IOC به شرح زیر است:

کمیته بین‌المللی المپیک نگرانی‌های خود را به اشتراک می‌گذارد و از ذینفعان فوتبال، فدراسیون‌های بین‌المللی و برگزارکنندگان رویدادهای بزرگ می‌خواهد تا مشورت بیشتر از جمله با نمایندگان ورزشکاران داشته باشند.

آرسن ونگر رئیس کمیته توسعه فوتبال فیفا تابستان امسال قصد فیفا را برای بررسی احتمال برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار فاش کرد و از آن زمان مخالفت‌ها به طور مداوم افزایش یافت. تعداد زیادی از مربیان، بازیکنان، فدراسیون‌ها و اتحادیه بازیکنان مخالفت عمومی خود را در مورد این طرح اعلام کرده‌اند درحالیکه فیفا همچنان به طور علنی از آن حمایت می کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس