تظاهرات هزاران ایتالیایی‌ در اعتراض به قدرت گرفتن فاشیست‌ها

هزاران ایتالیایی با حضور در پایتخت این کشور علیه قدرت گرفتن فاشیسم و قوانین کرونایی اعتراض کردند.

 به گزارش مشرق، ده‌ها هزار نفر از شهروندان ایتالیایی  از جمله کارگران این کشور روز شنبه با تجمع در شهر «رم» پایتخت این کشور به افزایش فاشیسم، حملات هواداران احزاب دست راست افراطی و قوانین محدود کننده دولت این کشور اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «مائوریزیو لاندینی» رئیس کنفدراسیون اتحادیه «سی جیل» با شعار «بازگشت فاشیسم هرگز» شهروندان ایتالیایی از جمله کارگران این کشور را در این تظاهرات هدایت کرد.

گفته می‌شود حدود ۱۰۰ هزار تن در این تظاهرات حضور داشتند. آنها به الزام دولت که از روز جمعه به اجرا درآمد، اعتراض کردند. دولت آزمایش منفی در عرض ۴۸ ساعت برای اثبات نداشتن بیماری کرونا را برای حضور در محل کارخواستار شده است.   بر اساس قانون جدید ایتالیا، افرادی که «گواهی سبز کوید-۱۹» را دریافت نکنند، بدون پرداخت حقوق از کار برکنار خواهند شد. این گواهی نشان دهنده واکسیناسیون، تست منفی کرونا و یا گواهی نقاهت بعد از ابتلا به کرونا است.

ایتالیا یکی از کرونا خیزترین کشورهایی اروپایی بوده است، اما مقررات جدید کرونایی اعتراض ایتالیایی‌ها را برانگیخته است. در برخی از شهرها میان معترضان و پلیس درگیری رخ داده است.

برخی هواداران حزب دست راستی افراطی  در روزهای گذشته به مقر حزب سی جیل حمله کردند. دبیرکل حزب سی جیل نیز حمله به مقر این اتحادیه را با حملات فاشیست‌ها در سال ۱۹۲۱ مقایسه کرد و گفت که تظاهرات روز شنبه تظاهراتی است که از دموکراسی برای همه دفاع می‌کند.

«لوئیجی باربارا» رئیس اتحادیه کارگری ایتالیا نیز حمله به اتحادیه‌ها به رهبری حزب راست افراطی را محکوم کرد و خواستار انحلال سریع حزب راست افراطی توسط مقام‌های ایتالیایی شد.

چندی قبل نیز جنبش تازه تاسیس «ساردین‌ها» علیه فاشیسم و راست افراطی در ایتالیا تظاهرات کردند. ساردین‌ها را اغلب جوانان شیل می‌دهند. جنبش ساردین  پیشتر به دعوت چهار فرد ناشناس برای تجمع بر ضد آنچه «نفرت پراکنی و رویکردهای تفرقه افکنانه» «ماتئو سالوینی»، وزیر کشور سابق و رهبر حزب راست افراطی این کشور خوانده می‌شد در شهر «بولونیا» فعال شد.

پیشتر نیز حدود سه هزار نفر در رم، پنج هزار نفر در تورین و چند هزار معترض در ۸۰ نقطه دیگر ایتالیا تظاهرات کرده و صدور گواهی دریافت واکسن برای شهروندان را تبعیض‌آمیز عنوان کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس