حزب‌الله لبنان چگونه کارت‌های واشنگتن را به هم ریخت؟

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد هیچ یک از جنایتهای و فتنه های آمریکا و مزدوران آن مانع از ادامه تلاشهای مقاومت برای روشن شدن حقیقت انفجار بیروت نمی‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله در خطبه نماز جمعه در واکنش به آشوب‌های اخیر در بیروت اعلام کرد طرفداران شریف و وفادار حزب الله همواره اهل صبر و ثبات بوده‌اند و هرگز در برابر حوادث از خود ضعف نشان نداده و درد و مصیبت‌ها اراده آن‌ها را نمی شکند.

شیخ دعموش در ادامه افزود، همه نیرنگها، فتنه‌ها،کینه‌ها، جنگها، ترورها، محاصره و تحریمهای دشمن نتوانست آگاهی و اراده و تعهد طرفداران حزب‌الله به انتخاب گزینه مقاومت را تحت تاثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

به دنبال کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی درباره انفجار بیروت بودیم

این مقام حزب الله تصریح کرد، مقاومت و طرفداران آن با فرهنگ و تدبیر و آگاهی و اراده و صبر خود با چالش‌ها و خطرات پیش رو مقابله می‌کنند. امروز دشمنان ما در داخل و خارج با همه ابزارهای رسانه‌ای، سیاسی، اقتصادی و قضایی در تلاش برای هدف قرار دادن ما هستند؛ همانند اتفاقی که روز پنج شنبه افتاد. هدف آنها این است که ما از قدرت و مقاومت خود دست بکشیم.

وی افزود، دشمنان ما کینه‌توز هستند و تاریخ آنها مملو از جنایت، قتل،کشتار و فتنه است و امروز آنها همه فتنه‌های خود را علیه ما به کار می‌گیرند تا ما را تضعیف کرده و چهره ما را مخدوش کند. آنها می‌خواهند مقاومت و حضور ما را در داخل و خارج از کشور تضعیف کنند.

شیخ دعموش تاکید کرد، تنها با آگاهی و ثبات و صبر و توکل به خداوند متعال و تعهد به گزینه مقاومت می‌توان در برابر این فتنه‌ها ایستادگی کرد. البته هیچکس نباید دچار این توهم شود که ما به دلیل ضعف صبر و خویشتنداری می‌کنیم؛ بلکه صبر ما از موضع قدرت، اقتدار و آگاهی و حکمت است؛ زیرا ما نمی‌خواهیم وارد فتنه‌ای شویم که دشمنان طراحی کرده‌اند.

این مقام حزب الله ادامه داد، ما همچنین نمی‌خواهیم کشور خود را به فتنه و خرابی بکشانیم. دشمنان در برابر همه تلاش‌ها و توطئه‌های مخرب خود، ما را همچون کوه‌های بلند خواهند یافت که اجازه نمی‌دهیم آنها به اهدافشان برسند.

وی اظهار داشت، ما همواره یک جامعه مقاوم و شجاع و قوی و آگاه در برابر همه این آشوبگری‌ها بودیم و هستیم. در آشوب‌هایی که روز پنجشنبه نیز در بیروت اتفاق افتاد، مردم ما بر صبر و انضباط و تلاش‌های خود برای تحقق صلح مدنی با وجود همه فتنه‌هایی که علیه آنها اعمال شد تاکید کردند؛ فتنه‌ها و جنایتهایی که از سوی مزدوران آمریکا بود و تاریخ آنها مملو از جنایت علیه لبنانی‌های مسلمان و مسیحی است.

شیخ دعموش در ادامه تاکید کرد، آنچه که روز پنجشنبه در بیروت اتفاق افتاد یک اقدام جنایتکارانه عمدی است که توسط حزب نیروهای لبنانی و با تحریک آمریکا برای انتقام از کسانی که پروژه توطئه آمیز این کشور ضد لبنان را خنثی کرده بودند و نیز برای انتقام از مقاومت و متحدان آن و همچنین کسانی که میزان سیاسی کاری در پرونده انفجار بیروت را فاش کردند، صورت گرفت.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله در ادامه گفت، آرمان شهدایی که قربانی این جنایتها شدند هرگز فراموش نخواهد شد و تا زمانی که مجازات عادلانه از عاملان این جنایت به عمل نیاید این شهدا و راه آنها هرگز فراموش نمی شود؛ ضمن اینکه قاتلان و جنایتکاران و وابستگی آنها به طرفهای مربوطه کاملاً روشن است.

وی همچنین تاکید کرد که حزب الله و جنبش امل این موضوع را تا انتها در چارچوب قانون پیگیری خواهند کرد و هیچ یک از کسانی که در انجام این جنایت نقش داشته‌اند از محاکمه و مجازات در امان نخواهند بود.

وی افزود، مسیری که ما برای رد صلاحیت بازپرس قضایی پرونده انفجار بیروت و بازگرداندن تحقیقات مربوط به این پرونده به مسیر حقوقی و صحیح خود و خارج کردن آن از دایره سیاسی کاری و پنهان کاری آغاز کرده‌ایم همچنان ادامه خواهد داشت و ما از این موضع خود عقب نشینی نمی کنیم.

این مقام حزب الله تصریح کرد، نه تحریکات آمریکا و نه جنایت‌های حزب نیروهای لبنانی و نه همه صداهای مشکوکی که می‌خواهند حقیقت انفجار بیروت پنهان بماند ما را از ادامه تلاش هایمان برای روشن شدن این حقیقت باز نخواهد داشت.

شیخ دعموش در پایان خطاب به دشمنان تاکید کرد، هر آنچه که درباره مقاومت می خواهید بگویید و همه این ها کینه‌ها و جنایتهای خود را ضد مقاومت به کار بگیرید؛ اما بدانید نتیجه قطعی و اجتناب‌ناپذیر که حاصل خواهد شد این است که همه اقدامات شما نتیجه عکس می‌دهد و بهای جنایتهای خود را می پردازید. مقاومت هرگز کنار نمی رود و به خواست خداوند پیروز خواهد بود.

روز پنجشنبه در پی تظاهرات مسالمت‌آمیز حامیان جنبش امل و حزب‌الله در مقابل دادگستری لبنان، شبه‌نظامیانی که از قبل بر روی ساختمان‌های اطراف مستقر شده بودند به سوی آنان شلیک کرده و بر اثر اصابت گلوله به سر و قلب برخی از مردم ۷ تن شهید شده و بیش از ۵۰ تن دیگر نیز مجروح شدند.

بلافاصله بعد از این حادثه حزب‌الله و جنبش امل اعلام کردند حزب نیروهای لبنانی مسئول این حمله است و باید محرکان و صحنه‌گردانان این حادثه معرفی و مجازات شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
    1 0
    خو کار حزب سمیر جعجع .... نباشه پس کار کی میتونه باشه! این بیشرفو باید خود ایران همون زمان جنگ ایران عراق هدفش قرار میداد سر ماجرای متوسلیان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس