اتحادیه اروپا نمایه

نماینده ایرلندی پارلمان اروپا در پیامی توییتری نوشت که متاسفانه اتحادیه اروپا بسیار مشتاق مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست.

به گزارش مشرق، «میک والاس» نماینده ایرلندی پارلمان اروپا در پیامی توییتری از مداخله اروپایی‌ها در امور دیگر کشورها انتقاد کرد.

بیشتر بخوانید:

رایزنی بلینکن و بورل درباره چالش‌های امنیتی و دفاعی غرب

وی در این پیام توییتری نوشت: «همانند بسیاری، اتحادیه اروپا مشکلات و چالش‌های بسیاری دارد اما متاسفانه ما بسیار مشتاق مداخله در امور دیگر کشورها هستیم که نباید به ما ارتباطی داشته باشد و ما باید به مشکلات خود بپردازیم».

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  نیز چندی پیش هشدار داد که این اتحادیه نگران از دست دادن نقش خود به عنوان بازیگر کامل در عرصه جهانی و تبدیل شدن از یک نهاد سیاسی به یک ابزار است.

وی طی متنی در وبلاگ خود نوشت: «امروز، اروپایی‌ها به طور فزاینده‌ای با خطر تبدیل شدن به یک ابزار به جای بازیگر در امور بین‌المللی مواجه بوده و به جای شکل دهی حوادث، به واکنش به تصمیمات دیگران می‌پردازد».

وی اضافه کرد که چنین اقداماتی اغلب باعث محدود شدن منافع اتحادیه اروپا همانطور که در سوریه، لیبی و مالی روی داد، شده است.

وی سران اتحادیه اروپا را فراخواند تا از تشکیل نیروهای مسلح خود حمایت کند که این نیروهای مسلح در رقابت با ناتو نبوده بلکه مکمل این ائتلاف خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس