با این بازی‌ها، آینده خوبی برای تیم ملی نمی‌بینم

تیم ملی کشورمان در بازی امارات همان عملکرد ضعیف دیدار با سوریه را داشت و با خوش‌شانسی به برتری رسید. این بازی‌های سینوسی تیم ملی برای اهالی فوتبال قابل هضم نیست.

به گزارش مشرق، در دیدار مقابل امارات یکی از تاریخی‌ترین اتفاقات به لطف کمک داور ویدئویی رقم خورد تا تیم ملی کشورمان با سومین برد متوالی صدرنشین گروه اول باقی بماند.

در دقیقه ۶۰  فرار علی مبخوت و تک به تک شدن او با بیرانوند باعث شد شجاع خلیل‌زاده مجبور به خطا روی مهاجم اماراتی شود تا کریستوفر جیمز علاوه بر اعلام ضربه ایستگاهی، خلیل‌زاده را با کارت قرمز جریمه کند.  

داور استرالیایی برای تصمیم مبنی بر اخراج مدافع تیم ملی ابتدا مجبور به بازبینی صحنه شد تا نسبت به اعلام خطا بیرون محوطه جریمه یا پنالتی تصمیم نهایی را اتخاذ کند. هر دو تصمیم کریستوفر جیمز می‌توانست شرایط نگران‌کننده‌ای برای تیم ملی ما رقم بزند.

اعلام پنالتی بدون اخراج خلیل‌زاده، موقعیت مناسبی را نصیب اماراتی‌ها می‌کرد تا در خانه بهترین شرایط ممکن را برای دستیابی به امتیاز داشته باشند. از سوی دیگر حتی اعلام ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه، موقعیت خوبی را نصیب حریف می‌کرد و با توجه به ۱۰ نفره شدن تیم و از طرفی نوع بازی‌ ایران حتی ممکن بود صدرنشینی را پیش بازی مستقیم با کره‌جنوبی به ‌آن‌ها واگذار کنیم.

لحظاتی پیش از این‌که اماراتی‌ها ضربه ایستگاهی خود را به ثمر برسانند و سردار آزمون به همین دلیل تعویض شود ناگهان همه چیز تغییر کرد؛ داور استرالیایی با اشاره به این‌که از اتاق وی‌ای‌آر (کمک داور ویدئویی) بحث تازه‌ای مطرح شده، ثانیه‌هایی بعد اعلام کرد که پیش از فرار مهاجم اماراتی به سمت دروازه ایران، بازیکن پاس‌دهنده در موقعیت آفساید صاحب توپ شده و پاس نهایی را برای علی مبخوت فرستاده و این خطا بعد از آن صحنه شکل گرفته و به همین علت علاوه بر مردود بودن موقعیت ایستگاهی حریف، کارت قرمز خلیل‌زاده پاک شد و دو تیم با همان نفرات به بازی ادامه دادند.

در همه پست‌ها ضعیف بودیم

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال با بیان این‌که تیم ملی با سیستم ۴-۴-۲ در مقابل سیستم ۴-۴-۲ امارات می‌توانست برای ما شرایط خوبی را رقم بزند مشروط بر این‌که بازیکنان ما در همه پست‌ها از ظرفیت‌های بالقوه خود به نحو احسن استفاده کند گفت: «ما با وجود کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده در میانه خط دفاعی خود، محرمی و نورافکن در جناحین به‌عنوان «وینگ بک» در خط میانی جهانبخش، نوراللهی، عزت‌اللهی و امیری و در خط حمله هم طارمی و آزمون داشتیم.

متاسفانه باید بگویم با توجه به دیدگاهی که داشتیم و سیستمی که در زمین باید انجام می‌گرفت ما در نیمه اول به هیچ عنوان فوتبال خوبی را ارائه ندادیم و در همه پست‌ها ضعیف بودیم عملاً چه در دفاع و چه در حمله از ظرفیت‌های بالقوه خودمان استفاده نکردیم.

فوتبال بسیار ضعیف و دور از شأن فوتبال‌مان را بازی کردیم. متاسفانه ما در ساختار تهاجمی از یک سوم دفاعی و ساخت حمله از این منطقه عملاً مشکل داشتیم و جرأت و جسارت نداشتیم که بتوانیم از یک سوم دفاعی توپی دریافت کنیم و به تدریج به دروازه حریف نزدیک شویم.

ما حتی در مالکیت توپ هم مشکل داشتیم و بسیاری از زمان بازی را بدون دلیل و بدون آن‌که بتوانیم یک پاس ساده با هم رد و بدل کنیم در میانه زمین از دست دادیم و کمتر به یک سومی دفاعی حریف نزدیک شدیم. در اصل یکی و دو فرصتی که به دست آوردیم حتی طارمی می‌توانست ما را به گل برساند که آن هم از دست دادیم. در مجموع فوتبال بسیار بدی را در نیمه اول ارائه دادیم.»

هیچ‌گونه ارتباطات منطقی بین خطوط نبود

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه داد: «آن انسجام تیمی و آن تراکم حمله در اصل انتقال از دفاع به حمله و برعکس را از تیم ملی ندیدیم. دفاع‌های کناری ما به هیچ عنوان در حمله شرکت نداشتند؛ نه از سمت محرمی و نه از سوی نورافکن، چیزی به آن معنا از جناحین ندیدیم. نه ارسالی دیده شد و نه حرکت‌های ترکیبی از میانه‌های زمین.

در نیمه دوم با صحبت‌هایی که کادر فنی انجام دادند با وجود این‌که کمی رو به جلو بازی کردیم و بازی ما سرعت بیشتری پیدا کرد اما باز دچار اشتباهات فاحشی می‌شدیم و هیچ‌گونه ارتباطات منطقی بین خطوط نبود.

تیم ملی ما با تغییری که در شروع نیمه دوم انجام داد تا دقیقه پانزدهم این نیمه که تقریباً فوتبال سرعتی‌تری نسبت به نیمه اول ارائه می‌داد و در اصل با نفرات بیشتری در حمله شرکت می‌کرد اما باز هم دچار یک نوع سردرگمی بودیم و باز هم حرکت‌های ترکیبی را در خطوط مختلف و انسجام تیمی را مشاهده نکردیم.

ما تنها با یک فرصت و با یک حرکت ترکیبی که بین طارمی و آزمون صورت گرفت به گل رسیدیم و همین تنها حرکت ترکیبی این دیدار از سوی ملی‌پوشان ما بود و تمام! اگر حرکت‌های ترکیبی بیشتری انجام می‌دادیم نتیجه بهتری کسب می‌کردیم.»

نظم تاکتیکی امارات در کار دفاعی

اقبالی اضافه کرد: «اماراتی‌ها با وجود آنکه یک تیم درجه سومی آسیا محسوب می‌شوند اما در کار تیمی به‌خصوص در کار دفاعی نظم تاکتیکی خوبی داشتند. در بسیاری از موارد، آن‌ها اجازه ندادند تا بازیکنان ما بتوانند از پاس‌های عمقی استفاده و یا نفوذ کنند.

آن‌ها با اعتماد به نفس بیشتری از یک سومی دفاعی خود تدارک حمله می‌دیدند چیزی که ما از تیم خود ندیدیم. با وجود آنکه فکر می‌کردیم امید نورافکن می‌تواند جناح چپ ما را به‌خوبی پوشش دهد اما در این بازی روز خوبی را پشت سر نگذاشت و به همین دلیل با شروع نیمه دوم جای خود را به علی قلی‌زاده داد. تعویض‌های ما بجز اولین تعویض چندان موقر واقع نشد.

بازیکنانی که به‌عنوان جانشین وارد زمین می‌شوند، متاسفانه جواب نمی‌دهد. وقتی جهانبخش تعویض شد نفر جایگزین چیز خاصی ارائه نداد. در مجموع روز بدی را مقابل امارات گذراندیم؛ اگر با این وضعیت بخواهیم پیش برویم شانس زیادی نخواهیم داشت. شاید به جام جهانی راه پیدا کنیم اما با این تیم و این نوع بازی بعید است که شرایط خوبی در جام جهانی داشته باشیم.

ما در این بازی یک پنالتی هم گرفتیم اما متاسفانه سردار آزمون آن را از دست داد. باید باور داشته باشیم که فوتبال استفاده از فرصت‌هاست و اگر ما نتوانیم از این فرصت‌ها بهره ببریم همانند این پنالتی، موقعیت‌ها را از دست بدهیم، شرایط خوبی نخواهیم داشت.»

بازیکنان ما حتی در کنترل توپ هم مشکل داشتند

پیشکسوت فوتبال با انتقاد از عملکرد فردی برخی از بازیکنان تیم ملی بیان داشت: «من متاثر شدم چگونه بازیکنان تیم ملی کشورمان از دادن چهار تا پاس به یکدیگر مشکل داشتند. بازیکنان ما حتی در کنترل توپ هم مشکل داشتند. تعجب میکنم چرا در این بازی روز بدی را سپری کردیم، دلیل آن چیست؟ آیا به‌دلیل وقفه بین مسابقات بوده یا بازیکنان ما درک متقابل از یکدیگر را ندارند؟ یا از لحاظ روانی بازیکنان ما آماده نیستند؟ این‌ها باعث شده تا ما آن انسجام تیمی را از دست بدهیم و مقابل تیم درجه سومی امارات به مشکل بخوریم. خط میانی ما عملکرد خوبی نداشتند و خیلی بد بازی کردند.

باید غیر از آن ویژگی‌هایی که بازیکنان خط میانی داشته باشند؛ بتوانند بازی را کنترل کنند، حفظ توپ داشته باشند، بتوانند تعویض بازی کنند، پاس در عمق بدهند و ارتباط منطقی با خط حمله را داشته باشند. در این دیدار، طارمی و آزمون بسیار کم فروغ ظاهر شدند. نه از آن‌ها توپ گرفتن دیدیم و نه حتی یک شوت به دروازه.

این‌ها مشکلات تیم ملی مقابل امارات بود. ما در برابر برخی از حریفان مثل عراق خیلی خوب بازی می‌کنیم و یک حرکت سینوسی در تیم دیده می‌شود و در برخی از دیدارها مثل سوریه و امارات آنقدر بد بازی می‌کنیم که برای اهالی فوتبال قابل هضم نیست و باعث تأسف است.»

در کار دفاعی و حمله هیچ برنامه خاصی نداریم

اقبالی گفت: «در هر صورت ما بازی سوم خود را هم بردیم و به لحاظ امتیاز در صدر گروه قرار داریم اما با این شیوه فوتبال بازی کردن که نه در کار دفاعی و نه در حمله هیچ برنامه خاصی نداریم، بزودی به بن‌بست خواهیم خورد.

ما در انتقال از حمله به دفاع و از دفاع به حمله هیچ شکل و برنامه‌ای نداریم. انسجام تیمی نداریم؛ بازیکن امارات از بین دو مدافع ما عبور کرد و با خوش‌شانسی، خطا و اخراج بازیکن ما با کمک وی‌ای‌آر (کمک داور ویدئویی) لغو شد و نجات پیدا کردیم و گرنه معلوم نبود با یک بازیکن کمتر و این نوع بازی در پایان چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد.

اما این‌که به این راحتی مهاجمان حریف بتوانند از بین مدافعان ما عبور کنند و خط دفاعی ما را دور بزنند، می‌تواند در دیدار با کره‌جنوبی که بازیکنان سرعتی دارند خیلی خطرناک باشد. ما امیدوار بودیم در فاز تهاجمی بتوانیم فوتبال خوبی ارائه بدهیم اما در این دیدار بسیار بد بودیم.

در خط دفاعی مشکلات زیادی داریم. باید برای بازی با کره‌جنوبی ضعف‌های خود را بر طرف کنیم و تمرکز لازم را در خطوط مختلف داشته باشیم و اصول اولیه فوتبال را مراعات کنیم. در مهارت‌های فردی و کار گروهی مشکل داریم. در حفظ توپ و دادن ۳ تا ۴ پاس به هم عاجز هستیم.

حتی در ضدحمله هم برنامه‌ای نداریم. ما از سعید عزت‌اللهی به‌عنوان پلی میکر پاس‌های در عمق، چهل متری و بازیسازی ندیدیم. در این بازی نوراللهی هم خوب نبود؛ در مجموع همه بازیکنان ما مقابل امارات در شرایط بدی بودند که این می‌تواند آینده تیم ملی ما را تاریک کند و باید کادر فنی به این مهم خیلی توجه داشته باشد.

اهالی فوتبال از این نوع بازی به هیچ‌وجه راضی نیست. مردم ما زمانی راضی هستند که ما با یک فوتبال زیبا نتیجه بگیریم نه با بد بازی کردن ۳ امتیاز بگیریم؛ با این نوع بازی، در صورت صعود به جام جهانی آینده خوبی را برای تیم ملی نمی‌بینم.»

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  5 19
  به کروات شده مربی تیم ملی. کم کم نظمی که کیروش بزرگ در تیم ملی ایجاد کرده بود داره از بین میره و داریم برمیگردیم به همون دوران قبل از کیروش که بردن قطر و امارت برامون ارزو شده بود
  • DE ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
   7 1
   باز چاپلوسای کی روش اومدن یادشون رفته به لبنان باختن و تو آزادی به ازبکستان. یادشون رفته قطر و کره رو الله بختکی بردن. یادشون رفته تو کل ۶ بازی جام جهانی اتوبوس پارک کرده بودن یادشون رفته به عراق تو جام ملت ها باختن و جلوی ژاپن ۳ به ۰ تحقیر شدن
  • سعید IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
   5 1
   نظم تیم کیروشو تو بازی با ژاپن دیدیم. بحرین که تیم اسکوچیچ تو منامه برد چند بار تیم دلال موزامبیکی رو بره بود؟؟؟ ی ذره از کارنامه کیروش تو کلمبیا هم بگو بخندیم.
 • علی IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  2 22
  سلام این بازیکنان بدون مربی بازی بهتری انجام میدهند
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  5 3
  یکی از پاشنه آشیل های تیم ایران شجاع خلیل زاد است به بازی های او زمانیکه تحت فشار است دقت کنید فقط زیر توپ میزند برای رفع مسئولیت و در اکثر مواقع اشتباه میکند
 • میثم IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  15 2
  حقیقتا این تحلیلهای بی سر و ته رو نزارید ... ما که کور نبودیم بازی رو دیدیم ... ایشون انتظار دارم تیم از دقیقه یک حمله کنه مثل اسپانیا پاسکاری کنه مثل برزیل دریبل کنه مثل ایتالیا دفاع کنه .... این وسط هم حتما اماراتی ها از ایرانی ها بهتر بودن که هر کسی بعد دیدن بازی میتونست بفهمه امارات حرفی برای گفتن نداشت .... تحلیل گره بی سواد میارید
  • ایرانی GB ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
   5 0
   ممنون دوست عزیز , بالاخره یکی اومد و چهار تا کلمه حرف حسابی زد , بازی بازیه فوتباله و حتی قوی ترین تیمها گاهی اوقات دچار خطا در بازی میشن و بازیهای ضعیفی رو ارائه میدن , من خودم بازی رو تا اندازه ای تماشا کردم و میتونم بگم بازی ایران در حد عالی نبود اما قابل قبول بود اونهم در زمین حریف با اون همه طرفدارهای تیم امارات و اون همه زلم زینبوی اماراتی ها ... جای تعجب اینه که حتی عربستانی ها در سایت یوتیوب شروع کردند به تبریک گفتن به ایران بابت برد در مقابل امارات ... اسکوچیچ مربی بدی نیست و تابحال کار خودشو انجام داده , تیم ملی نیاز به مهارت های بیشتر داره و منفی گرایی و عیب و ایراد گرفتن مشکلی رو حل نمیکنه , حالا چون سه تا چهار تا گل نزدیم دلیل بر افتضاح بودن تیم نیست , تیم ژاپن با اون همه کبکبه و دبدبه از عربستان باخت , بازی فوتبال اینجور چیزها داره و تیم ایران هم تیم بدی نیست.
 • IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  7 0
  سلام واضافه کنم که امید نور افکن خیلی عصبی بود؟!!!!اوایل بازی که شجاع خلیل زاده توپ رو درست پاس نداده بود نور افکن با پرخاش خاصی به شجاع اشاره کرد وحرفایی زد واگر شجاع مثل خودش جوابش رو میداد مثل بعضی از درگیری های فیزیکی بازیکنان ملی در گذشته میشد!!!بهتره از جهت روانشناسی به اینوع حرکات ورفتارها دقت شود وریشه یابی!!
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  0 11
  تیم فقط تیم ۱۹۹۸ حداقل عشق هموطن داشتند نه پول
  • IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
   1 0
   آره ... چقدر هم قهرمان شد تو آسیا زاااارت
 • مهران IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  0 17
  سلام و درود فراوان بر جناب آقای اقبالی بزرگوار. ایکاش همه کارشناسان همینقدر با وجدان باشند!
 • mojtaba SE ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  11 0
  واقعا ممنونم که با این افراد مصاحبه میکنید تا بیماری روحیشون شدیدتر نشه..چون هر بازی شرایط خودش رو داره اما مهم بردن است برای ما..یک تیم 90 دقیقه زیبا و 80 درصد مالکیت هم داشته باشه اما ببازه, مفت نمی ارزه چون راندمانش پائین است ..اگر ما آرژانتین رو هم ببریم دلیل بهتر بودن ما نیست..زندگی و شادی یک میوه تازه است و باید از لحظه آن استفاده کرد و قرار هم نیست هر بچه 6 ساله فردا رئیس دولت بشه پس چرا بزرگش کنیم ؟.این منطق آنارشیستی کارشناسان ماست..به این مریض اقبالی بگو اگر الان ایران جلوی امارات میباخت ما مریض شده بودیم.و به جام جهانی هم نمیرفتیم که از گروهمان هم بالا بریم؟؟..
 • ایرانی IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  1 15
  کاملا درست می‌فرمایند،یکی بگه احمد نور(بقول دکتر احمدی گزارشگر)چکار کرد آخه میانه ی میدان تیم ملی باید اینطور باشه.البته وقتی شیری مثل علی دایی خانه نشینه بایدم کریم و وحید بازیکنان خودشدن رو بازی بدن،تو همه چی ما داغون داغونیم بخدا قسم.
 • سلامی IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  7 1
  انتقاد آقای اقبالی از تیم ملی فوتبال بجا و درست است اما نه اینقدر تند و شدید باشد در هر صورت تیم ملی بازی را برده ویک پنالتی هم گرفتند که گل نشد باید آب و هوای شرجی وگرم امارات را در نظر گرفت و اینکه اکثر بازیکنان ما روی زمین چمن ورزشگاه لیز می‌خوردند وتوپ را از دست می‌دادند واقعاً مشخص نیست که چرالغزندگی زمین فقط باعث لیز خوردن بازیکنان ایران وبدنبال آن به زمین آفتادن آنها بود
 • US ۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  25 0
  آماتورها تصور میکنند بقیه تیمها چغندر هستند و هیچ تلاش و سرمایه گذاری نکرده اند و هیچ برنامه ای در مقابل تیم ما ندارند و فقط آمده اند که کیسه بکس شوند و از چپ و راست گل بخورند. چرا؟ چون ما چند بازیکن لژیونر داریم! اتفاقا امارات بسیار جنگنده و تخریبی بود که کار پاسکاری را مشکل کرده بود. شرایط آب و هوایی و عدم بازی تدارکاتی هم اضافه کنید. فاصله تیمها کم شده و مخصوصا بردن تیمهای به ظاهر ضعیف سختتر است.
 • سهند IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  2 18
  مربی خوبی نداریم! تیم امارات با دو حرکت و پاس پشت دفاع جلوی دروازه ما خطرساز میشد! ولی تیم ما باداشتن بازیکنان خیلی بهتر از امارات.... از پاس پشت دفاع برای مهاجمین ما هیچ خبری نبود یک پاس پشت دفاع داشتیم انهم خوشبختانه گل شد!!!
 • IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  1 18
  با این بازی‌ها، آینده خوبی برای تیم ملی نمی‌بینم. آره واقعا، انشاالله بریم جام جهانی، قراره با تیم های بزرگ بازی کنیم، نه امارات و عراق. وقتی اینارو به زور میبریم، تو جام جهانی چیکار میخوایم بکنیم؟!
 • ناشناس IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  0 3
  از تیمی که برای این بازی های مهم حتی یک بازی تدارکاتی با یک‌تیم درجه سوم هم نداشته بیشتر ازاین نمی شود انتظار داشت.این چه وضع آماده سازی تیمه کجای دنیا اینطوری تیم داری میکنند.اگه خلاقیت های فردی طارمی وآزمون نباشه باختمون با همه تیمها حتمیه.ضعفهای ما در بازی با کره جنوبی بیشتر مشخص میشه.
 • احسان IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  1 12
  با این جور بازی کردن میریم جام جهانی ولی افتضاح خواهیم بود
 • روح الله IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  20 1
  الان که ایران صدرنشین هست و همه بازی‌ها رو برده تحلیل این شکلی میکنن اگه صدرنشین نبودیم و بازیهارو باخته بودیم چی می گفتن؟
 • شهروز IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  9 1
  کاملأ درسته که ایران بازی خوبی نکرد اما یک دلیلش این بود که تیم حریف دفاعی بود. دومآ زمین بازی مناسب نبود و لیز بود. سومآ یک تیم همیشه قبراق نیست اگر چه انتظار ما اینست.درکل بازی با کره اعیار ایران را نشان میده.
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  17 1
  ول کنید اسکوچیچ رو بگذارید یک باخت بده بعد انتقاد ها رو شروع کنید البته به نظر میاد اسکو نیم نگاهی رو هم به بازی با کره جنوبی داشت و از همه ی داشته هاش استفاده نکرد.
 • RO ۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
  1 19
  اگر دقت کنیم مربی امارات یک سروگردن بالاتر از اسکوچیچ بود و با دست خالی در حال شکست فوتبال ایران بود در حالی که اسکوچیچ مهره های زیادی در اختیار دارد ولی سطح بازی تیم ملی بسیار پایین است در دفاع که تیم بسیار ضعف دارد
 • الف ح IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  0 0
  اول اینکه من همیشه تجزیه تحلیلهای آقای اقبالی رو با دقت میدیدم و تائید میکردم ولی حالا دیگه ( بخصوص از بازی با بحرین به بعد) متوجه شدم ایشان خیلی احساسی و بدور از منطق صحبت میکنه کما اینکه قبل از بازی با بحرین در مرحله اول مقدماتی شانس برد ایران رو ضعیف میدونست. تعجب میکنم که ایشان دلیل بازیهای سینوسی تیم ملی رو نمیدونه که بدلیل ناهماهنگی بعلت دیر اومدن بازیکنهای اروپایی بعد مسافت شرایط جوی و تغییر ساعت فیزیولوژی در بازیهای اول کاملا مشهوده ولی در بازبهای بعدی این مشکل به مرور حل میشه. نمیدونم چرا بعضیا یا سیاه میبینن یا سفید؟؟؟!!!
 • DE ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  0 0
  اخر تحلیل بود خداییش این تیم ملی دیگه باید چیکار بکنه تا جنابعالی امیدوار بشی! نطرتون در مورد اینده ژاپن و کره چیه؟
 • DE ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  9 0
  چاپلوسان کی روش. ۱۰ برد این مربی کسب کرده و آقایون از حسادت دارن میترکن.
 • US ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  6 0
  این کارشناسان نظراتشان طلاست. راست میگه، ۱۰ بازی، ۱۰ برد، بدون مساوی یا باخت... افتضاحه، افتضاح. البته شاید هم شانسی، یا کار بازیکنان به تنهایی‌. زودتر مربی‌ را اخراج کنید تا دلالها و حسودان خوش حال بشن و کسی‌ مثل راننده اتوبوس بزرگ رو بیارین که هم بتیغه هم تحقیر تون کنه و هم در مقابل عراق و ژاپن له بشین و هم تو جام جهانی‌ غلطی نکنه.
 • US ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  6 0
  بله، بله، در زمان راننده اتوبوس بزرگ مقابل عراق و سوریه و ژاپن له میشدیم، تو جام جهانی‌ اتوبوس پارک میکردیم و حذف میشدیم، پول هامون را به باد میدادیم، تحقیر هم میشدیم... واقعا داریم از آن روزهای طلایی دور میشیم با این ۱۰ بازی و ۱۰ برد و بدون باخت و مساوی... وحشتناکه، از دست این کروات ها.
 • US ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  10 0
  بجای تخریب تیم که بوی حسادت و دلالی میدهد، پیشنهاد سازنده بدهید، مثلا برای هماهنگی تیم ۳ تا بازی تدرکاتی با فلان تیمها باید برگزار کرد یا اینکه فلان بازیکن باید در این پست بازی کند یا جایگزین شود، نه اینکه آیه یاس بخوانید. مشکل ما ایرانی‌‌ها اینست که نه جنبه برد داریم نه باخت، بجای سازندگی به تخریب میپردازیم.
 • جامانده IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
  4 0
  چی میگی داداش ؟ اینهمه بازی و اینهمه برد دیگه چی میخواید ؟ یه مربی مثل ویلموتس میخواید که کلی پول پارو کنه و آخرشم شکایت کنه ؟ واقعا که

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس