کد خبر 1280393
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
اولین پرواز تجاری مصر به فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم اسرائیل از فرود آمدن اولین هواپیمای «شرکت هواپیمایی مصر» با آرم این شرکت در فرودگاه بن‌گوریون این رژیم خبر داد.

به گزارش مشرق، شبکه کان اسرائیل امروز یکشنبه گزارش داد که از امروز شرکت هواپیمایی مصر هر هفته چهار پرواز بین فرودگاه بن گورینون و فرودگاه قاهره انجام خواهد داد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که حرف و حدیث ها پیرامون هواپیمای تجاری است که برای اولین بار آرم شرکت مصری را به صورت آشکار دارد.

بعد از امضای معاهده صلح بین مصر و رژیم صهیونیستی، پروازهای مستقیم بین فرودگاه های بن گوریون و قاهره برقرار شد ولی شرکت هواپیمایی دولتی مصر به صورت عادی این پروازها را انجام نمی داد.

از آن زمان، شرکت هواپیمایی مصر شرکتی تابع خود به نام شرکت هواپیمایی سیناء تأسیس کرد که هدف از این کار برقراری پروازها بین اسرائیل و مصر بود تا این کار با آرم شرکت هواپیمایی رسمی مصر انجام نشرود.

شرکت هواپیمایی مصر طی این مدت از هواپیماهای شرکت سیناء استفاده می‌کرد و طی این مدت مطابق روال، شرکت هواپیمایی مصر از هواپیماهای بزرگ در صورت نیاز برای نقل و انتقال به اسرائیل استفاده می‌کرد ولی همه این هواپیماها با رنگ سفید پوشیده میشد و هیچ آرم یا نشانه‌ای نداشتند.

سیزدهم سپتامیر گذشته، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در شرم الشیخ دیدار کرد. در این دیدار سه ساعته، دو طرف درباره همکاری دوجانبه و تقویت روابط اقتصادی و تجاری رایزنی کردند.

جمهوری مصر اولین کشور عربی است که در سال ۱۹۷۹ با رژیم اشغالگر قدس معاهده صلح امضار کرد ولی روابط دو طرف در سطح رسمی، همچنان سرد و با مخالفت مردمی روبه رو بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس