کد خبر 1278337
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
حمله داورزنی به «دوستان» منتقد

رئیس فدراسیون والیبال، منتقدان خود را «دوستان» خطاب و از انتقادات مطرح شده توسط آنها به شدت انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی درباره انتقادات مطرح شده علیه خودش توسط کارشناسانی چون نادی و ترکاشوند اظهار داشت: رفقا دشمن نشده‌اند. درد این دوستان والیبال نیست و آنها درد خودشان را دارند. از هر انسان منصفی درباره عملکرد والیبال کشور سوال کنید، می‌گوید نمره والیبال بالای ۱۵ است. این دوستان اگر کارنامه درخشانی از خود ارائه کنند، مخلص آنها هم هستیم. این دوستان درد خودشان را دارند که سرمربی تیم ملی، رئیس یا دبیر فدراسیون نیستند.

وی با بیان اینکه ایران طی ۱۰ سال به چهار قهرمانی آسیا رسیده که بی‌سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: آنها پیش از این رویای شکست ژاپن و کره‌جنوبی را داشتند، اما حالا مدعی شده‌اند داورزنی عملکردی ضعیف داشته است. صحبت از استعفا می‌کنند، چون این دوستان می‌خواهند در فدراسیون سهم داشته باشند. ما در فدراسیون‌ها مجمع داریم که توسط دستگاه‌های نظارتی نظارت می‌شود. دوستان با هم در ارتباط هستند و می‌گویند فلان مطلب منتشر شود. ۱۴ تیم لیگ برتری و ۳۸ تیم دسته اولی به این دوستان اعتماد نکرده تا تیم خود را دست آنها بسپارد.

بیشتر بخوانید:

آقای داورزنی! به جای عذرخواهی مکرر، استعفا دهید!

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه نمی‌خواهد خاطر اهالی والیبال را مخدوش کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته، قهرمانی‌های والیبال را تبریک گفتند و فدراسیون والیبال در برخی سال‌ها، فدراسیون نمونه سال شده است. دو بار به مقام قهرمانی جهان در رده نوجوانان و به یک قهرمانی جوانان جهان رسیدیم که این دوستان در خواب هم نمی‌دیدند. چهار بار قهرمان آسیا و دو بار قهرمان بازی‌های آسیایی شدیم. یک بار به المپیک رسیدیم که این دوستان فکر آن را هم نمی‌کردند.

داورزنی در ادامه انتقادات شدید خود از منتقدان خود بیان کرد: می‌گویند نمره ۶ به والیبال می‌دهند. آنها یا در انتخابات رأی نیاوردند، یا رد صلاحیت شده‌اند که چنین صحبت‌هایی می‌کنند. چه جریان قدرتی؟ تصمیم‌گیری در فدراسیون والیبال فردی نیست و ما شورای مشورتی و ... داریم. انتخاب افراد در فرآیند منطقی انجام می‌شود که به این افراد که ادعا دارند، نمره قبولی نمی‌دهد. دوستانی که ادعای توانایی دارند، باید این توان را جای دیگر ثابت کرده باشند.

« برخی از این افراد کجای والیبال بوده‌اند؟»، وی که با برنامه «آفساید» رادیو جوان گفت‌وگو می‌کرد، ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: بعضی از این افراد پس از خداحافظی از والیبال به دنبال کاسبی خودشان بوده‌اند. یک نفر برای ریاست فدراسیون برنامه دارد و در انتخابات شرکت می‌کند. یا رأی می‌آورد یا انتخاب نمی‌شود. دلیلی ندارد خودش را به هر آب و آتشی بزند و پرونده‌سازی کند. مردم آمار والیبال را در رده‌های مختلف می‌بینند و این رشته، بهترین عملکرد رشته‌های تیمی را داشته است.

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان حامی مربی ایرانی است یا خیر، گفت: قطعاً همینگونه است. تیم ملی در ژاپن قهرمان آسیا شد، اما دوستان اینقدر بی‌منطق بودند که به‌خاطر اینکه در والیبال نیستند، به این رشته حمله کردند. ما دست منتقدان دلسوز را می‌بوسیم و حاضریم در فدراسیون در خدمت آنها باشیم. آنها حق ندارند به والیبال و ارکان آن حمله کنند و وارد حریم شخصی افراد شوند تا رئیس فدراسیون را بزنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس