مجلس نمایه

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند از خارج از مجلس آرای نمایندگان را جهت‌دهی کنند، گفت: یکی از خطرهای شفافیت آرا افزایش تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن رای نمایندگان است.

به گزارش مشرق، سیدعلی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران، با اشاره به تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آئین نامه داخلی گفت: شفافیت یک مطالبه عمومی برای دستگاه‌های اجرایی و مجلس است. طرح تسهیل صدور مجوزها در همین راستا تدوین شده است که به ایجاد شفافیت در دستگاه‌های اجرایی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

شاکری: شفافیت آراء مانع بزرگی در مقابل احتکار، رانت خواری اطلاعات است

وی با تاکید بر اینکه طرح شفافیت آرا با رای خوبی در مجلس تصویب خواهد شد، افزود: عده‌ای تلاش دارند از خارج از مجلس آرای نمایندگان را جهت‌دهی کنند. در موضوعات مختلف در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی، پیام‌هایی را به صورت سازمان یافته به نمایندگان ارسال می‌کنند تا رای نمایندگان را تحت تاثیر قرار دهند. مشابهت این پیام‌ها نشان دهنده سازماندهی آنها از طرف اصحاب قدرت و ثروت است.

یزدی خواه ادامه داد: یکی از خطرهای شفافیت آرا این است که تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن رای نمایندگان افزایش یابد.

نماینده مردم تهران گفت: برای جلوگیری از این گونه مشکلات باید سازوکاری اندیشیده شود. به عنوان مثال جلسات دولت و مصوبات آن به صورت کامل پخش نمی‌شود. فقط مصوبات مورد نیاز مردم منتشر می‌شود. رای اعتماد نمایندگان به وزرا نیز طبق آئین نامه داخلی مخفیانه است.

وی تصریح کرد: شفافیت آرا در تمام ابعاد قابل اجرا نیست اما باید در بخش هایی که قابل اجراست ساماندهی شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس