شفافیت آراء مانع بزرگی در مقابل احتکار، رانت خواری اطلاعات است

نماینده مردم تهران با بیان اینکه شفافیت آراء مانع بزرگی در مقابل حبس، احتکار، رانت خواری اطلاعاتی است، گفت: شفافیت آرا نمایندگان به شجاعت و آزادگی نمایندگان کمک می‌کند.

به گزارش مشرق، اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان بررسی طرح شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس گفت: نمایندگان مجلس یازدهم از ابتدا به دنبال اجرای طرح شفافیت بودند. در این راستا برخی از نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را به صورت شفاف اعلام کردند.

وی افزود: شفافیت آراء مانع بزرگی در مقابل حبس، احتکار و رانت خواری اطلاعاتی است.

شاکری تصریح کرد: هر جایی که اطلاعات اقتصادی و سیاسی به نفع گروه خاصی حبس شود، عده‌ای به سمت سوءاستفاده و رانت خواری خواهند رفت.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: انتشار تصمیمات در موضوعات اقتصادی موجب می‌شود تا نظرات مخالف و موافق پیرامون تصمیمات اعلام شود که این امر به پختگی و غنای طرح‌ها و لوایح کمک می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: شفافیت آراء نمایندگان به شجاعت و آزادگی آنها کمک می‌کند. وقتی نمایندگان بدانند که آرایشان طلاع رسانی می‌شود، برای رأی دادن به طرح‌ها و لوایح بررسی دقیق انجام می‌دهند.

شاکری با بیان اینکه نظامات اداری کشور ما به بلوغ کامل نرسیده است، بیان کرد: بسیاری از طرح‌ها و لوایح، فرد محور است و اگر دستگاه‌های اجرایی متوجه شوند که نمایندگان به طرح یا لایحه‌ای مربوط به آنها رأی مخالف داده اند، در انجام وظایفشان نسبت به حوزه‌های انتخابیه تأثیر گذار خواهد بود.

وی در خصوص راهکار حل این مشکل گفت: شفافیت عملکرد دستگاه‌های اجرایی این نقطه ضعف طرح شفافیت آرا ء نمایندگان را از بین می‌برد. نباید شفافیت در مجلس متوقف شود. باید دستگاه‌های اجرایی نیز موظف به شفاف کردن تصمیمات خود شوند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
    1 0
    با شفافیت آرا .نماینده بیسواد. دیگر برای نمایندگی مجلس تلاش نخواهد کرد چون برای تصميم گیری سرنوشت کشور مجبور به تخصص و تعهد لازم است .رای ممتنع نماینده توهين. به شعور ملت است. اگه شفافیت آرا.باشدنماینده.مجبور است با طرح وماده. یا آری. یا نه بگوید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس