سرلشکر سلامی: امروز دشمن بین دو شر مخیّر مانده است؛ اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست‌پذیرند.

به گزارش مشرق، «سرلشکر حسین سلامی» فرمانده کل سپاه صبح امروز در مراسم یادها و نام‌ها طی سخنانی اظهار داشت: در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف‌آرایی کردند. اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعه ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.

فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آنها را می‌شنید لرزه بر اندامش می‌افتاد و هزاران مجاهد راه خدا برای نابود کردن دشمن آماده می‌شدند. این فرماندهان ادامه‌دهندگان عاشورا هستند. عاشورا معنی بخش فضیلت‌ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی‌شود و کربلا تجسم‌بخش این فضیلت‌ها است.

بیشتر بخوانید:

مراسم «یادها و نام‌ها» با حضور سردار سلامی آغاز شد

وی ادامه داد: فرماندهانی که امروز از آنها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می‌بردند و سنگر فرماندهی آنها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آنها را بهتر از اهل زمین می‌شناسند.

فرمانده سپاه اظهار داشت: اگر عاشورا نبود ما تکیه‌گاهی برای جنگیدن نداشتیم. منطق و فلسفه‌ای به قوّت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال‌تر انسانها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

سردار سلامی گفت: دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده‌ای است که همه ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می‌خواهد.

وی با بیان اینکه ما به برکت ایمان در مقام قدرت‌های جهانی ایستاده‌ایم گفت: این ایمان از امام سرچشمه می‌گرفت و موجب می‌شد جبهه‌ها قوام پیدا کنند. در جهان امروز هر جنگی با هر مقیاس کوچکی در سطح نظامی اما یک جغرافیای جهانی در سطح سیاسی و روانی اقتصادی پیدا می‌کنند.

سردار سلامی ادامه داد: در هر نقطه‌ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می‌گیرد یک طرف آن همه باطل‌های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همین‌طور بود. اما در جریان جنگ شکوه امپراطوری‌ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شد.

فرمانده سپاه گفت: بعد از جنگ، فرسایش قدرت‌ها ادامه پیدا کرد. آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهه مقاومتی شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرت‌ها بودیم تا دشمن در ذهن و قلب ما بشکند.

وی تأکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست‌ها دیگر قادر به اشغال سرزمین‌های جدید نیستند. اما این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند. پس عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس یک مقاومت جاری را آفریده است.

وی ‌افزود: این تازه اول ماجرا است. جوانان ما در مقابل دشمن کُرنِش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مَجاز زندگی می‌کند؛ دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می‌بینند. امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن بین دو شر مخیر مانده است. انقلاب این‌گونه دشمن را مدیریت کرده است که دشمن اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است. دشمن اگر در یمن بماند می‌شکند و اگر برود فرار کرده است.

فرمانده سپاه تصریح کرد: ولایت ستاره‌ای است که می‌توان با کمک آن راه مستقیم را یافت. امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته است؛ در جهاد سیاسی می‌درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است. هرچه دشمن تلاش می‌کند دامنه‌های این قدرت را محدود کند نمی‌تواند.

سردار سلامی تأکید کرد: آمریکایی‌ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده‌اند. ارتشی که مدرن‌ترین ارتش جهان است چقدر سرافکنده از افغانستان عقب‌نشینی کرد که اکثر سلاح‌هایش باقی ماند. حالا ما در میدان مرکزی یک جبهه وسیع هستیم و بی‌واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم و به اراده الهی بر مشکلات غلبه می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 13
  کجای دنیا سخنرانی یک نظامی را اینقدر تو بوق و کرنا می کنند؟ نظامی ریشه دار که اینقدر شعار نمی دهد
  • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   4 4
   خوشت میاد فرمانده توهین می‌شنود قطعا کسیکه چاپ می‌کند مقصر است واین پیام ها به او هم برمی‌گردد. خجالت بکشید. از امام زمان علیه السلام که هر لحظه شما را می بیند ورنج می‌کشد خجالت بکشید. شما سربازان گمنام امام زمان علیه السلام هستید.؟؟؟!!!
  • مبین IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   4 4
   هرچی گفتی خودتی...!!!
  • متین IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   5 6
   درود خدا بر سردار سرافراز دکتر سلامی. خداقوت خسته نباشید.
  • حسین IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
   5 7
   این سرداران سرافراز باقی مانده شهداء هستند. تاابد درود بر اقتدار عزت وهمت بلندشان.
  • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   1 4
   کجای دنیا فرماندهی به این دانایی و سخنوری سراغ داری ؟ دیگران از چه بگویند ؟ و این هر چه بگوید چقدرش گفته است ؟
  • نیما IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   1 3
   ریشه خودت کجاست قبرستان آلبانی.؟؟؟
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 2
  مگه نمی بینی می‌خواهند برجام را احیا کنند تا دوباره کشور بر پاشنه آشیل نفت بچرخد که باز تحریم شویم؟
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  1 0
  رانتخواری اونا کم آوردن و از رو رفتن که ما چقدر تحمل داریم.
 • شهین عالی IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  3 5
  زنده باد سردار سلامی در جنگ اقتصادی باید پیروز شویم و ارزش پول ما بالا برود. و سپاه باید جلوی این بی تدبیر مدیران را می گرفت . و زودتر مراکز تولیدی ایجاد کند . در هراستان شروع به تولید و فقر جهل ساله هملکت را بر طرف کند بامدیریت جهادی در کنار دولت باشد تا زودتر به رفاه و اسایش مردم برسند.این تا ارزش پول ما بالا برود و اقایان مفسد را به سزایی اعمالش برساند
 • ابوالفضل IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  7 3
  مصیبتش برا مردم هست حالا تو هی بگو اینجور و اونجور
 • امیرو IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  2 5
  درود و هزاران درود بر شهدای میهن اسلامی مخصوصاً فرمانده شهیدمان سردار دلها سردار سلیمانی. حالا زمان انتقام از خون شهیدمان فرا رسیده , باید قبل از اینکه از منطقه فرار کنند تمام این تروریستهای کافر را به درک واصل کنیم.
 • کارشناس IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
  10 3
  انهایی میگویند عزت مردم افزایش یافته بهتره جایشان را با مردم عوض کنند تا ببینند زباله گردی چه عزتی دارد
 • فرزاد SE ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  7 3
  فقط بلدن شعار بدن. از عمل هیچ خبر
  • متین IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
   2 3
   چی میگی برای خودت؟!
 • DE ۰۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  7 3
  نیچه : آنکه از نبرد با دشمن تامین معاش می کند ، علاقه دارد تا دشمنش زنده بماند !
 • مهدی IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
  0 5
  بسیار عالی. ممنون. خداقوت خسته نباشید. اجرتان با امام حسین علیه السلام.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس