کد خبر 1272657
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
انتقال شش محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان کشور از انتقال ۶ نفر از محکومان ایرانی از زندان‌های ارمنستان به کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان کشور از انتقال ۶ تن از محکومان ایرانی از زندان‌های ارمنستان به کشور خبر داد.

وی افزود: اتهام این افراد قاچاق مواد مخدر می‌باشد که سال‌ها از دوران محکومیت خود را در زندان‌های ارمنستان گذرانیده اند و در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور  در پی رایزنی مقامات وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه دو کشور صبح امروز چهارشنبه از مرز هوایی به تهران منتقل و برای گذرانیدن ادامه محکومیت خود به سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی معرفی شدند.

رییس کمیته انتقال محکومان کشورمان به کسانی که قصد سفر به کشورهای دیگر از جمله کشورهای آسیای میانه دارند هشدار داد که به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و مراقب باشند که حمل و نگهداری و قاچاق مواد مخدر جرم سنگینی است و مجازات شدیدی در انتظار مرتکبین اینگونه جرایم است. در برخی از این کشورها از جمله ارمنستان برای حمل حتی چند عدد قرص رونگردان چند سال حبس در نظر گرفته می‌شود.

معاون حقوق بشر وزیر دادگستری افزود: جمهوری اسلامی ایران با نگاه انسان دوستانه و حقوق بشری مبادله محکومان بین کشورها بویژه انتقال محکومان ایرانی و حمایت از حقوق اتباع ایرانی را وجهه همت خود قرار داده است. اما از هموطنان انتظار داریم به قوانین و مقررات دیگر کشورها احترام بگذارند و توجه داشته باشند که همه کشورها در قبال امنیت خود حساسند و اجازه نمی‌دهند قلمرو جغرافیایی آن‌ها محل تاخت و تاز مجرمین و مرتکبین قاچاق مواد مخدر شود. از اینرو از هموطنان عزیزی که قصد سفر به دیگر کشورها را دارند انتظار داریم با احترام به قوانین و مقررات دیگر کشورها فرهنگ ایرانی اسلامی را به نمایش گذارند و اجازه ندهند حیثیت و اعتبار بین المللی کشور مخدوش شود.

معاون وزیر دادگستری در پایان از همه مسئولان و دست اندرکاران انتقال این محکومان در وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، سفارت کشورمان در تفلیس، سازمان زندان ها، قوه قضاییه و همکاران خود در دفتر همکاری‌های بین المللی وزارت دادگستری تشکر و قدردانی کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس