اختصاصی|واکنش عجیب سازمان نظام مهندسی به اجرای بخشنامه‌های "تعارض منافع"/ مقابله به مثل خرم با اقدام وزیر راه

درحالی وزارت راه به‌دنبال برخورد جدی با اعضای هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی دارای تعارض منافع است که رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی اقدام به مقابله به مثل کرده است.

به گزارش مشرق، با توجه به دستور وزیر راه و شهرسازی به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها درباره تشدید نظارت بر اجرای بخشنامه تعارض منافع، احتمالا امروز یا شنبه با هماهنگی دیوان عدالت اداری بخشنامه اعمال بند ج ماده ۲۳ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ابلاغ خواهد شد.

بر این اساس پروانه اشتغال به‌کار آن دسته از اعضای مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان که دارای تعارض منافع بوده و به بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بی‌توجه بوده‌اند،   تعلیق خواهد شد.

این در حالی است که رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز طی نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها اقدام وزارت راه و شهرسازی را مقابله مثل کرده است. در این نامه احمد خرم از روسای سازمان‌ها خواسته به فوریت میزان فعالیت پرسنل راه و شهرسازی استان‌ها را طی جدولی با جزئیات کامل از سال ۹۵ تا کنون ارسال کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی از روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواسته تا میزان فعالیت پرسنل راه و شهرسازی را تا پایان وقت شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ارسال کنند.

برخی کارشناسان این اقدام رئیس شورای مرکزی را به‌نوعی پرونده‌سازی برای کارکنان ادارات کل راه و شهرسازی کشور می دانند.

با توجه اظهارات وزیر راه و شهرسازی در رابطه با تعارض منافع، به نظر نمی‌رسد این اقدام خرم تاثیری بر تصمیم رستم قاسمی در راستای تشدید اجرای بخشنامه‌های تعارض منافع و تعلیق پروانه اشتغال به‌کار اعضای هیئت مدیره سازمان‌های دارای تعارض منافع داشته باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • تندیس IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
  2 0
  خود احمد خرم نماد بارز تعارض منافع است . وقتی فردی که وزیر راه و شهرسازی دولتی بوده در جایگاه ریاست بخش خصوصی در همان حوزه قرار میگیرد این میشود سمبل تعارض منافع . تا دیروز وزیر بوده و سیاستگذار ، حالا امده در بخش خصوصی همان سیاستهایی را که خودش گذاشته داره استفاده میبره ، این تعارض منافع نیست ؟ از طرفی ایشون که دستور داده عملکرد وزارت راه و شهرسازی را سیاهه کنن و به ایشون بفرستن ، خب اینکه تف سربالاست ، مگه دولت قبل تو دست کیا بوده که ایشون میخواد عملکرد ضعیفشونو پیرهن عثمون کنه ؟ خب گندی که قبیله خود ایشون و به ریاست اقای برج اخم و برج زهرماریعنی اقای آخوندی مغروربه بنیان خانه سازی و شهرسازی ایران زده حالا گیرم دستور ایشون هم انجام شد ، ایشون میتونه با کدخدای گنده دماغی یعنی اخوندی دربیفته ؟
 • ۰۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
  1 0
  نظام مهندسی کانون تعارض منافع است کاری جزء سهمیه فروشی ندارد نظارت ساختمان توسط این سازمان بی اثر و بی فایده است از مشرق تقاضا می شود این پیشنهاد را به آقای وزیر مهندس رستم قاسمی اطلاع رسانی نمایید 1- مجری ساختمان حذف شود و به عنوان مدیریت پروژه تحت شرکت های مشخص و با تیم معین تغییر یابد 2- ناظرین از سهمیه به ساعت تغییر یابد هر ناظر در هر رشته باید بعنوان کارشناس فنی در مقاطع معین بصورت ساعتی نظارت و گزارش رد نماید 3- شرکت های معین و مستقل باید جهت صدور شناسنامه فنی ملک تاسیس شود نظام مهندسی محل تجمع مافیای است که مانع حضور جوانان در عرصه ساخت وساز شده است وقیمت ساخت را تا 30 درصد افزایش داده است ومدت ساخت را هم افزایش داده است
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
  0 0
  مهندس های ناظر تنعا وشت و پناه مردم درکقابل زلزله هستند. لطفا به معیشت مهندس های ناظر رسیدگی کنید. برای یک ساختمان ۵طبقه ی ۵ واحدی به مهندس ناظر برای نظارتش به اندازه حق بنگاه دار برای معامله ی یک واحد هم پول نمیدههد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس