سازمان پیمان امنیت جمعی: طرف‌ها در افغانستان از درگیری خودداری کنند

سازمان پیمان امنیت جمعی از طرف‌های افغان خواست تا از درگیری مسلحانه خودداری کرده و برای عادی‌سازی شرایط در این کشور تلاش کنند.

به گزارش مشرق، کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در بیانیه‌ای مشترک از تمام گروه‌های قومی در افغانستان خواستند تا اقدامات لازم را برای عادی‌سازی وضعیت، حفظ جان غیرنظامیان، برقراری صلح، از سرگیری توسعه اقتصادی و ریشه کن کردن تروریسم و مبارزه با موادمخدر انجام دهند.

سازمان پیمان امنیت جمعی پس از نشست مشترک شورای وزیران دفاع، وزیران خارجه و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو آن از همه طرف‌های قومی در افغانستان نیز خواست تا از درگیری‌های مسلحانه خودداری کنند.

پس از این نشست، کشورهای عضو سازمان همچنین برای مبارزه مشترک با قاچاق موادمخدر، جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و همچنین تقویت مرز تاجیکستان-افغانستان درصورت بدتر شدن وضعیت در افغانستان موافقت کردند.

به گزارش «تاس»، در این بیانیه آمده است: در این نشست توجه ویژه‌ای به وضعیت داخلی و پیرامون افغانستان صورت گرفت و فهرستی از اقدامات برای پاسخگویی به چالش‌های امنیتی کشورهای آسیای مرکزی ناشی از خطر تشدید احتمالی تهدیدات تروریستی تصویب شد.

در این نشست همچنین پیشنهاد شد که همکاری سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای درباره مسئله افغانستان افزایش یابد.

سازمان پیمان امنیت جمعی یک سازمان بین‌المللی است که برای رسیدگی به مسائل امنیتی ایجاد شده و در حال حاضر کشورهای ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان ۶ عضو آن هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس