جلسه

در دومین جلسه ستاد تامین واکسن کرونا در وزارت امور خارجه مقرر شد تمامی سفرای ایران در خارج از کشور با تمام ظرفیت نسبت به تامین و ارسال واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت اقدام کنند.

به گزارش مشرق، دومین جلسه «ستاد تامین واکسن کرونای وزارت امور خارجه» پیش از ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و با حضور معاونان و مدیران کل وزارت امور خارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی وزارت امور خارجه در زمینه تامین واکسن توسط مدیران کل وزارت امور خارجه در حوزه های منطقه ای و بررسی آخرین وضعیت واردات واکسن، مقرر شد تمامی سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تمام ظرفیت نسبت به تامین و ارسال واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام کنند.

در این جلسه همچنین مدیرعامل شرکت دارویی کووبرکت آخرین وضعیت تولید این واکسن داخلی و ظرفیت های مهم تولید واکسن در کشورمان را تشریح کرد.

نخستین جلسه این ستاد در نخستین روز شروع فعالیت حسین امیرعبداللهیان در روز چهارم شهریور ماه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

در نخستین نشست مشترک وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه  مسئولان سازمان‌های ذیربط در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه و بانک‌ مرکزی حضور داشتند.

امیرعبداللهیان در آن جلسه از آمادگی وزارت امور خارجه برای به کارگیری همه امکانات ستاد و صف به منظور تسریع در تأمین واکسن کرونا از منابع خارجی خبر داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس