هشتمین جلسه رای اعتماد مجلس به دولت سیزدهم

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی نیرو برنامه ای برای رفع مشکل آب در کشور ندارد و سوابق او هم با این وزارتخانه مرتبط نیست.

به گزارش مشرق، حسین حق وردی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: سوابق تحصیلی محرابیان در هیچ یک از مقاطع تحصیلی با حوزه وزارت نیرو مرتبط نیست.

وی بیان کرد: این در حالی است که ما در حوزه وزارت نیرو، تحصیل کردگان متعددی داریم که از وضعیت کنونی این وزارتخانه هم ناراضی هستند و صاحب برنامه و استراتژی برای مدیریت وزارت خانه مذکور هستند.

ببینید:

فیلم/ نماینده مخالف: محرابیان از بدنه وزارت نیرو نیست

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان اینکه محرابیان با ساختار و تشکیلات وزارت نیرو آشنایی ندارد و از بدنه این وزارتخانه نیست، تصریح کرد: وزیر پیشنهادی نیرو هیچ گونه اطلاعاتی از چالش های پیش روی این وزارتخانه ندارد.

حق وردی ادامه داد: وزیر کنونی آب که تخصص در حوزه آب دارد، نتوانست مشکلات این حوزه را حل و فصل کند و چگونه توقع داریم که فردی بدون هیچ گونه سابقه در این زمینه بتواند مشکلات این بخش را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو کارشناسان زبده ای دارد و بهتر است از ظرفیت هایی آن برای تصدی وزارت نیرو استفاده شود. وجود فردی به عنوان محرابیان باعث معطلی در پیشبرد اهداف این وزارتخانه می شود.

نماینده مردم شهریار در مجلس با بیان اینکه برنامه های ارایه شده از سوی وزیر پیشنهادی نیرو غیر قابل اجرا است، گفت: ما در کشور بحران کم آبی داریم اما در برنامه های محرابیان حل بحران آب قابل مشاهده نیست.

وی افزود: مسئله کم آبی و بی آبی، با توجه به رشد جمعیت و نیاز به شرب کشور نیازمند مدیری قوی و جهادی است که بتواند منابع آبی را به خوبی مدیریت کند و روش های نوینی در این زمینه به کار گیرد که محرابیان فاقد این شرایط است.

حق وردی بیان کرد: از سوی دیگر نهادهای مختلفی در کشور در مسئله سیاستگذاری آب درگیر و ذینفع هستند اما هیچ نهادی به عنوان متولی اصلی شناخته نشده تا هماهنگی های لازم را انجام دهد و این مشکل باید حل شود.

وی تصریح کرد: سیاست وزارت نیرو بازچرخانی آب است در حالی که در هر چرخش آن، پول هنگفتی از مردم گرفته می شود. ما باید وزیری را برای وزارتخانه مذکور انتخاب کنیم که برنامه عملیاتی برای رفع مشکل آب داشته باشد.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس