کد خبر 1262714
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
دستگیری عامل بی‌حرمتی به مذاهب توسط پلیس تهران - کراپ‌شده

صاحب سوپرمارکت که متهم است به خاطر یک‌پاکت سیگار، چشم یکی از مشتریان را کور کرده روز گذشته محاکمه شد.

به گزارش مشرق، سال گذشته مأموران پلیس از درگیری چند مرد جوان مقابل سوپرمارکتی در غرب تهران باخبر و راهی محل شدند. اولین شواهد نشان می‌داد درگیری بین صاحب سوپرمارکت با دو نفر از مشتریانش اتفاق افتاده که در آن درگیری یکی از مشتریان او به نام مجتبی از ناحیه چشم زخمی و راهی بیمارستان شده است.

با به‌دست آمدن این اطلاعات صاحب سوپرمارکت به نام مجید بنا به گواهی شاهدان حادثه بازداشت شد. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه با اعلام خبر تخلیه چشم چپ مرد جوان وی بعد از بهبود نسبی مورد تحقیق قرار گرفت و از صاحب مغازه شکایت کرد. او در توضیح به مأموران گفت: «آن شب من و دوستم برای تفریح بیرون رفتیم و بعد از چرخیدن در خیابان مقابل سوپرمارکتی ایستادیم تا سیگار بخریم. وقتی وارد مغازه شدیم درخواست سیگار کردیم، اما مجتبی جواب ما را نداد و مشتری‌های دیگرش را راه انداخت. بعد از لحظاتی مجتبی یک پاکت سیگار روی میز گذاشت، اما سر قیمت آن بحثمان شد و یکباره مجتبی و پدرش از ما خواستند مغازه را ترک کنیم و بیرون برویم. از این رفتار عصبانی شدم و کار به درگیری کشید. در آن درگیری به خاطر خوردن مشروب در حال خودم نبودم که با چوب به شیشه سوپرمارکت کوبیدم و از مغازه بیرون آمدم. همان موقع مجتبی چوب را برداشت و دنبالم آمد سپس یک ضربه به صورتم زد. بلافاصله به بیمارستان رفتم، اما فایده‌ای نداشت و چشم چپم تخلیه شد.»

با طرح این شکایت مجتبی و پدرش تحت بازجویی قرار گرفتند و مجتبی با اقرار به جرمش گفت پدرش در این ماجرا نقشی نداشته است و خودش به تنهایی ضربه به صورت شاکی زده‌است. او در شرح ماجرا گفت: «چند سالی است من و پدرم در آن محل سوپر مارکت داریم و کاسبی می‌کنیم. در این سال‌ها با کسی درگیری نداشتیم و همه مشتری‌ها از ما راضی هستند. شب حادثه وقتی شاکی و دوستش وارد مغازه شدند مست بودند و حال طبیعی نداشتند. آن‌ها زمانی وارد مغازه شدند که من و پدرم قصد داشتیم مغازه را تعطیل کنیم. با عجله چند نفر از مشتریانمان را که از قبل می‌شناختیم راه انداختیم سپس از شاکی سئوال کردم چه چیزی نیاز دارد. بعد یک پاکت سیگاری که می‌خواست را به او دادم، اما سر پرداخت پول آن‌ها بهانه گرفتند.»

متهم ادامه داد: «از آنجایی‌که حال طبیعی نداشتند شروع به عربده‌کشی کردند و شاکی با چوبی که همراهش بود و در دست داشت شیشه‌های مغازه را شکست. پدرم سن زیادی دارد و از رفتار آن‌ها خیلی ترسیده بود. خواستم مراعات حال او را بکنند، اما گوششان به این حرف‌ها بدهکار نبود. خیلی نگران بودم پدرم سکته کند به همین خاطر مجبور شدم چوبی راکه روی زمین افتاده بود، بردارم و برای ترساندن و فراری دادن آن‌ها بیرون مغازه بروم. شاکی و دوستش دست بردار نبودند این شد که درگیری بالا گرفت و در آن درگیری با چوب یک ضربه به صورت شاکی زدم. باور کنید قصد ترساندن و فراری دادن آن‌ها را داشتم، اما ضربه کاری بود و باعث تخلیه چشم شاکی شد.»

بعد از اقرارهای مرد جوان و تبرئه پدر وی پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی مقابل هیئت قضایی شعبه دهم دادگاه قرار گرفت.

ابتدای جلسه شاکی در جایگاه ایستاد و با طرح شکایتش گفت: «آن شب صاحب مغازه با رفتارش مرا عصبانی کرد، اما من درگیری را شروع نکردم و عربده کشی نکردم. متهم خودش به من حمله کرد و به زور می‌خواست مرا از مغازه‌اش بیرون کند. قبول دارم مشروب خورده‌بودم و در حال عادی نبودم به همین خاطر وقتی متهم به طرفم حمله‌ور شد برای دفاع از خودم مجبور شدم با چوب به شیشه مغازه بزنم و در حالی‌که قصد فرار داشتم، او با همان چوب به صورتم ضربه زد و این حادثه رقم خورد. حالا با از دست دادن یک چشم آن هم در سن جوانی زندگی سختی دارم و با این حادثه روحیه‌ام را از دست داده‌ام. برای شاکی درخواست قصاص دارم و راضی به گذشت نیستم. او باید چشمش را از دست بدهد تا بفهمد من چه دردی را تحمل می‌کنم.»

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت: «آن شب پسران مست به مغازه‌مان آمدند و خودشان درگیری را شروع کردند. آن‌ها با عربده‌کشی شیشه‌های مغازه را شکستند. چاره‌ای نداشتم به همین خاطر مجبور شدم برای ترساندن آن‌ها با چوب به طرفشان حمله کنم. نمی‌دانم چرا چشم شاکی تخلیه شده است. باور کنید من فقط با چوب به سمت آن‌ها حمله کردم تا فرار کنند، اما ضربه‌ای نزدم.»

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

منبع:روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
  25 4
  هر کی مشروب خورده اصلا نباید به شکایتش رسیدگی بشه. دلم برای مغازه دار میسوزه...
  • IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   2 4
   زده چشم طرفو کور کرده دلت براش سوخته؟! میتونست زنگ بزنه پلیس
  • IR ۰۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   0 1
   بله قطعا" مقصر و مجرم اصلی جوانی است که مشروب خورده بوده حالت طبیعی نداشته و مجرم ولی کاسب و مغازه دار هم نباید با چوب بتوی چشم و صورت مجرمان جوان میزد ! که حالا باعث کور شدن این جوان شده .. نیروی انتظامی برای همین موارد و مواقع هست ..
  • ایرانی GB ۰۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   6 0
   بعد یک عده میان میگن ما در ایران آزادی نداریم تفریح نداریم اینو نداریم اونو نداریم ... آره , در ایران هیچ آزادی ندارین اما آزادی واسه مشروب خوردن که دارین !!
  • ایرانی IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   4 0
   عجب اگه اروپا بود پدر اون مشروب خوره را در می اوردن‌وباید پول شیشه را هم‌میداد دبگه مشروب نمیخوره بی شرف
  • حق IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   6 0
   کشور ما از لحاظ قانون داداش خیلی ضعیفه.مشروب بخوری مستی بکنی واسه مردم مزاحمت ایجاد بکنی اخرش شاکی هم باشی
 • غلامعباس IR ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  1 0
  سلام امیدوارم دادگاه اونجا مثل دادگاه رفسنجان بی عدالت و بی مسئولیت نباشد ما که نبودیم نمیدونیم حق با کیه
 • IR ۰۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  صاحب مغازه بایدچکارمیکرده ساکتدبشینه وشاهدداغون شدن شیشه مغازه و... باشه؟ بنظرم صاحب مغازه گناهش یدرصد بیشترنیست یادفاع ازخودش بوده یااینکه میخاسته اونارابیرون کنه. چه قانونیه مشروب بخوری حمله وربشی به مغازه داروخیلی شاتسی وغیرعمدچوبش بخوره توچشم باجگیر واراذلی ک حمله کرده وقصدباجگیری داشته... بایداتفاقاهای غیرعمدودفاع از خود یه صندوق ازبیت المال بزارن ک دیه ایناپرداخت کنن نه اینکه بخاطردفاع ازخودش درمقابل یه ادم مشروب خوارحالاجریمه هم بده
 • محسن IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  6 1
  درس عبرتی باشدبرای مشروب خوران فاسد.خوب کاری کرده است.
 • انسان IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  1 0
  چه ربطی داره مشروب خورده،پس چرا کسی که مواد میزنه رو نمیگی،ولی در کل ربطی نداره ،جرم مشروب مشخصه و شکایتش باید رسیدگی بشه،
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  3 0
  مشروب خور را اعدام کنید عامل تمام بدبختی ها همین مشروبه . تو غلط کردی مشروب خوردی .‌ ..
 • رقیه اجورلو IR ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  سلام هردو مقصرن ولی باید قصاص بشه و با عدالت برخورد بشه اون که مشروب خورده رو هم به زندان بنازن درس عبرتی برلی دیگرانی باشه که مشروب نخورن و از ایان کارها نکنن ممنون التناس دعا .
 • کمال IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  ان طرف نرمال نبوده خودشان هم اعتراف میکنند.چرا متهم انرمال شده با ان چوب احتمالا طرف می مرد .توحش هم حدی دارد.امانن از گران فروشی وقیمتهای لحظه ای
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  خوب کرده زده. لات بازی و شیشه شکوندن توی ملک مردم، عاقبتش بهتر از این نیست.
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  بهرحال خدا با خوشی بندگانش مخالفتی نداره اما بشر که ظرفیت استفاده از آفریده های خدا را نداره همان بهتر که خدا با آگاهی کامل که از بندگانش دارد مشروب را حرام کرده است
 • IR ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
  0 0
  جناب مشرق تیترت رو باید این می نوشتی : کوری چشم بخاطر خوردن مشروب
 • محمد IR ۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  0 0
  برای مشروب خوران حق شکایت نداردپسرسوپری آزادشود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس