کد خبر 1257790
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
کرونا

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۱۴۳ هزار نفر به ویروس کرونا در کشور آمریکا، شمار مبتلایان به ۳۷ میلیون و ۵۵ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۰۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۶۲۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۳۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۴ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۸۳ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴۳ هزار و ۴۵۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۵۵ هزار و ۹۱۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۳۵ هزار و ۶۳۶ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۳ هزار و ۶۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۷۶ هزار و ۹۷۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۹ هزار و ۷۰۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۷۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۷۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۶۶ هزار و ۱۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۸۵۹، ۶ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۴۲۹، ۶ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۸۰۰، ۵ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۲۲۴ و ۵ میلیون و ۵۲ هزار و ۸۸۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۳۲۳ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار و ۴۷۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۶۰۹، ۳۰ میلیون و ۵ هزار و ۸۸۰ و ۱۹ میلیون و ۹۲ هزار و ۸۳۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، ‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

عبور شمار مبتلایان آمریکایی از ۳۷ میلیون نفر +جدول

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس