پرایس: آمریکا تهدیدات در افغانستان را روزانه ارزیابی می‌کند

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت: ایالات متحده برای تعیین وضعیت کارکنان در سفارت کابل، تهدیدات در افغانستان را روزانه ارزیابی می‌کند.

به گزارش مشرق، ند پرایس در کنفرانس خبری سه شنبه شب گفت: بدیهی است که یک محیط امنیتی چالش برانگیز [در اطراف سفارت در کابل] است. برای ما راحت بود که کارکنان بیشتری در آنجا حضور داشته باشند، اما ما در حال ارزیابی تهدیدات به صورت روزانه هستیم. 

پرایس در ادامه افزود: سفارت آمریکا در کابل با واشنگتن در تماس است و اکثر افراد ارشد وزارت خارجه در تماس منظم با همکاران ما در شورای امنیت ملی در کاخ سفید هستند. 

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در مورد پیشروی های اخیر طالبان نیز گفت: این تصور که حملات مداوم طالبان در افغانستان قابل توقف نیست، دور از واقعیت است. 

پرایس افزود، با وجود دستاوردهای اخیر طالبان ، نیروهای امنیتی دولت افغانستان هنوز بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر هستند که از نیروهای طالبان و علاوه بر حمایت ایالات متحده و سایر سازمان های بین المللی بیشتر هستند.

پرایس همچنین در مورد افزایش خشونت در افغانستان گفت: میزان خشونت در افغانستان در بحبوحه تهاجم مداوم طالبان غیرقابل قبول است و بر خلاف تعهدات این گروه تحت توافقنامه ۲۰۲۰ با آمریکا است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس