کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۱۹۹ میلیون نفر + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۵۳۶ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۹۹ میلیون و ۲۲ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۹۹ میلیون و ۲۲ هزار و ۸۳۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۳۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۹ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۸۸۳ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۱ هزار و ۷۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۹۲۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۹ هزار و ۳۸۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۰ هزار و ۷۸۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۵۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۴ هزار و ۸۰۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۰ هزار و ۵۰۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۵۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۶۷۷، ۶ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۱۹، ۵ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۶۶۷، ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۹۳۵ و ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۸۴۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۴۱۴ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۴۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۰ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۴۶۷، ۲۹ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۹۰ و ۱۸ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۹۹۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس