کد خبر 1250865
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
نابودی اسرائیل - نمایه

دادگاه مرکزی شهر قدس اشغالی بابت یک عملیات ضد اسرائیلی فلسطینیان که ۳۶ سال قبل انجام شد، تشکیلات خودگردان را صدها هزار دلار جریمه کرده است.

به گزارش مشرق، منابع عبری‌زبان، شامگاه دوشنبه،‌گزارش دادند که یک دادگاه رژیم صهیونیستی حکم جریمه‌ای به مبلغ یک میلیون شِکِل (بیش از ۳۰۰ هزار دلار) علیه تشکیلات خودگردان فلسطین صادر کرده است.

بر اساس گزارش کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، دادگاه مذکور علت صدور این حکم را به عملیات کشتی‌ربایی نسبت داده که ۳۶ سال پیش انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

تأکید سازمان ملل بر عدم مشروعیت اقدامات تل‌آویو

طبق این گزارش، این تصمیم برای «جبران» خسارت‌های این عملیات اتخاذ شده است؛ عملیاتی که جبهه مردمی آزادسازی فلسطین (از شاخه‌های سازمان آزادسازی فلسطین) در دهه هشتاد میلادی آن را انجام داده است.

کانال ۱۲ خبر داد که دادگاه مرکزی قدس پس از گذشت ۳۶ سال از کشتی‌ربایی، سازمان آزادسازی فلسطین را ملزم کرده است تا ۴۰۰ هزار شِکِل به خانواده‌ دو فرد صهیونیستی بپردازد که در کشتی مذکور حضور داشته‌اند.

جبهه مردمی آزادسازی فلسطین کشتی یادشده را در سال ۱۹۸۵ از بندر «پورت سعید» مصر ربود و آن را به بندر طرطوس سوریه منتقل کرد که در جریان این عملیات دو صهیونیستی که در این کشتی حضور داشتند، به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، دادگاه مرکزی قدس تشکیلات خودگردان را ملزم کرده است تا هزاران شِکِل به وکلا بپردازد و هزینه‌هایی که برای پیشبرد این پرونده صرف شده،‌ را جبران کند که در مجموع، مبلغ این جریمه که باید رام‌الله در ماه آینده آن را بپردازد، به یک میلیون شِکِل رسیده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس