رسانه صهیونیستی: آمریکا انگیزه حمله به مقر حشد الشعبی را داشته است!

یک رسانه صهیونیستی با اشاره به حمله هوایی صورت گرفته علیه مقر حشد الشعبی در نجف اشرف و نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی اسرائیل ادعا کرد، آمریکا سود بیشتری از این حمله می‌برد.

به گزارش مشرق، روزنامه یسرائیل هیوم در پایگاه اطلاع رسانی خود با انتشار گزارشی در این رابطه نوشت: گزارش‌های رسانه‌های عربی امروز دوشنبه از وقوع تهاجم هوایی به منطقه نجف در عراق خبر دادند، در حالی که برخی از گزارش‌ها تاکید دارند، اسرائیل مسئول این حمله است.

در ادامه این گزارش آمده است: گزارش‌های منابع عراقی حکایت از آن دارند که یک انبار مهمات که این گروه وابسته به حشد الشعبی از آن استفاده می‌کرده  دچار حریق شد.

گروه حشد الشعبی همان گروهی است که برای جنگ علیه گروه داعش تشکیل شد.

نویسنده گزارش با اشاره به تاکید رسانه‌های عراقی در دخالت اسرائیل در این حملات نوشت: گرچه گزارش‌های مختلفی اسرائیل را عامل این اقدام معرفی می‌کنند اما احتمال معقولانه تر آن است که این اقدام توسط آمریکا صورت گرفته باشد، زیرا آمریکا از حملات صورت گرفته علیه پایگاه هایش و نیز سفارتش در عراق در گذشته زیان‌های مختلفی دیده است، از این رو احتمال اقدام آمریکا علیه گروه‌های مذکور امری معقول به نظر می‌رسد، گرچه سخنگوی ائتلاف ضد داعش اعلام کرده است طی دیروز و امروز هیچ حمله هوایی در سوریه و عراق انجام نداده‌ایم.

این رسانه عبری زبان همچنین تلاش کرد برای دور کردن اتهام از اسرائیل ادعا کند احتمال آن که یکی از گروه‌های طرفدار آمریکا دست به این کار زده باشد، هم وجود دارد.

در پایان گزارش هم تاکید شده است، این حادثه دقیقا در زمانی رخ می‌دهد که نخست وزیر عراق و رئیس جمهور آمریکا بر سر سرنوشت نیروهای نظامی آمریکایی در عراق در حال توافق هستند و قرار است در چارچوب این توافق نقش ارتش آمریکا از فعالیت میدانی علیه داعش به مستشاری نظامی محدود شود.

این گزارش در حالی در رسانه عبری زبان منتشر می‌شود که صابرین نیوز تاکید دارد این اولین باری نیست که اسرائیل دست به این حملات زده و پیش از این نیز در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ مناطقی در نزدیکی بغداد و فرودگاه کربلا هم مورد حمله این رژیم قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس