زائران ۹ کشور قبل از ورود به عربستان باید قرنطینه شوند

با ادامه شیوع کرونا عربستان با ورود زوار ۹ کشور به صورت مستقیم مخالفت کرده و زوار برخی کشورها باید قبل از ورود به سرزمین وحی۱۴ روز در کشوری دیگر قرنطینه شوند.

به گزارش مشرق، عملیات عمره مفرده از ۱۹ مردادماه همزمان با اول محرم برای زائران خارجی هم برقرار می‌شود و زائران کشورهای مختلف در صورت تزریق واکسن کرونا می‌توانند به سرزمین وحی اعزام شوند.

شروط سعودی‌ها برای پذیرش زائران عمره

البته سعودی‌ها  با تشرف زائران ۱۸ سال به بالا که بیماری پیش‌زمینه‌ای نداشته باشند، موافقت کردند و قرار است حضور زوار در مناسک عمره مفرده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی صورت گیرد. همچنین استفاده از ماسک از مهمترین شروط حضور زوار در مسجدالحرام و مکان‌های عمومی است.

ممنوعیت ورود مستقیم زوار ۹ کشور به عربستان

علاوه بر این، با توجه به شیوع کرونا در برخی از کشورها، عربستان سعودی اعلام کرده که همه کشورها می‌توانند با پرواز مستقیم به این کشور اعزام شوند، اما زوار ۹ کشور که همچنان درگیر کرونا هستند و روند تزریق واکسن نیز به کندی در آنجا صورت می‌گیرند، باید قبل از ورود به عربستان ۱۴ روز در کشوری دیگر قرنطینه شوند.

ببینید:

عکس/ حج در شرایط کرونایی

بر همین اساس، زائران کشورهای پاکستان، اندونزی، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، مصر، آرژانتین و برزیل نمی‌توانند با پرواز مستقیم به عربستان سفر کنند و باید ۱۴ روز در کشور دوم قرنطینه و درصورت احراز سلامت عازم سرزمین وحی شوند.

برقراری عمره برای زوار ایرانی مشخص نیست

پس از انتشار خبر موافقت عربستان با پذیرش زائر خارجی از اول محرم، همچنان مسؤولان حج و زیارت کشورمان عکس‌العملی نشان ندادند و مشخص نیست با شرایط موجود عمره مفرده برای ایرانیان هم از سرگرفته می‌شود یا نه. البته برقراری عمره مفرده منوط به موافقت مقام‌های کشور و همچنین ستاد کرونا است.‌ علاوه بر این،‌ ایران و عربستان روابط سیاسی با یکدیگر ندارند و از سال ۹۴ تاکنون نیز هیچ زائر ایرانی به عمره مفرده مشرف نشده؛ این امر در حالی است که حدود ۶ میلیون ایرانی در صف عمره مفرده هستند. ناگفته نماند که‌ در روزهای اخیر اخباری مبنی بر برقراری روابط سیاسی دو کشور شنیده می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس