کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۴۹۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۹۲ هزار و ۳۸ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸۲۶۵ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۹۴ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۱۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۱۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۷۶ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۲۲۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۷ هزار و ۲۴۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۵ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۶۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۲۶ هزار و ۷۶۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۸ هزار و ۱۵۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۲۶۲ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۲۰ هزار و ۹۹۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۸ هزار و ۱۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۹ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۶۶۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۴۹ هزار و ۹۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۵۴۱، ۵ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۹۳۷، ۵ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۹۱۲، ۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۶۰۸ و ۴ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۶۱۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۴۶ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۱۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۰ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۱۰۶، ۲۹ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰۹ و ۱۸ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۳۶ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس