کد خبر 1248918
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
سکوت سنگین در توکیو پیش از افتتاحیه المپیک/ اعتراض یا محدودیت؟

زمان زیادی تا برگزاری مراسم افتتاحیه بازی های المپیک باقی نمانده با این حال سکوت عجیبی بر شهر توکیو حاکم است که مشخص نیست به خاطر محدودیت کرونایی است یا اعتراض مردمی!

به گزارش مشرق، از ساعت ١٥:٣٠ امروز جمعه (به وقت ایران) مراسم افتتاحیه سی و دومین دوره بازی های المپیک برگزار می شود تا به صورت رسمی رقابت حدود ١١ هزار ورزشکار شرکت کننده در این دوره بازی ها آغاز شود.

انتظار می رفت که حداقل برای برگزاری مراسم افتتاحیه که همیشه سنتی ترین و مهمترین بخش هر دوره بازی های المپیک است، شور و هیجان خاصی را در میان ژاپنی های میزبان مشاهده کرد اما سطح شهر توکیو و سکوت سنگین حاکم بر آن خلاف این را نشان می دهد.

چند ساعت دیگر افتتاحیه المپیک برگزار می شود اما گویی قرار نیست اتفاقی به این مهمی در توکیو رقم بخورد، هیچ شور و نشاطی از مراسم و بازی ها در سطح شهر دیده نمی شود.

در کل البته توکیو که یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت جهان به حساب می آید، در ساعات بسیار خلوت خود به سر می برد؛ مشخص نیست این ویژگی عجیب نتیجه اعمال محدودیت های کرونایی است یا در ادامه اعتراضاتی است که مردم ژاپن نسبت به میزبانی کشورشان برای المپیک داشتند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس