رئیسی نمایه

رئیس جمهور منتخب امروز در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات استان در زمینه های گوناگون بویژه کم آبی را مورد رسیدگی قرار داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب امروز در ادامه جلسات ویژه خود برای بررسی مسائل فوریت‌دار کشور و در نشست ویژه بررسی مسائل خوزستان، هیچ گونه توقف و معطلی را در رفع نگرانی‌ها و مشکلات مردم مجاز ندانست و اظهار داشت: برای خوزستان استاندار ویژه تعیین می‌کنیم تا به صورت نوبه‌ای در جلسات هیئت دولت شرکت کند.

وی همچنین با بیان اینکه دستور تشکیل شورای راهبردی ویژه احصاء مسائل و راهکارها برای استان خوزستان را صادر خواهیم کرد، تاکید کرد: برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز را هم از دست نخواهیم داد. دولت سیزدهم بنا دارد مشکلات استان را با برنامه‌ریزی و تلاش ویژه مورد رسیدگی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

آیت الله فرحانی: جوانان انقلابی نمی‌گذارند خوزستان جولانگاه تروریست‌ها باشد

رئیس جمهور منتخب با ابراز ناراحتی و نگرانی عمیق خود از وضعیت مردم استان خوزستان، اظهار داشت: برای اینکه زمان تا تشکیل و استقرار دولت جدید از دست نرود، این جلسه را تشکیل دادیم تا راهکارهای عملیاتی را برای برطرف کردن مشکلات استان بیابیم، تا هر آنچه امکان پذیر است از اکنون اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:

روایت شمخانی از جلسه امروز با رئیسی درباره خوزستان

رئیسی تاکید کرد: هیچ گونه توقف و معطلی در رفع نگرانی‌ها و مشکلات مردم را مجاز نمی‌دانیم و مصمم هستیم از اکنون برای عبور از مشکلات و ایجاد ثبات در سطح استان چاره اندیشی و اقدام شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه و جدی به مشکلات و معضلات مختلف استان خوزستان، گفت: امروز مردم مومن و انقلابی خوزستان بخاطر انباشت مشکلات گوناگون در رنج و سختی قرار دارند و باید برای عبور از معضلات موجود و ایجاد ثبات در استان برنامه‌ریزی و اقدامات فوری و جدی انجام شود.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه در استان خوزستان، مشکلات و معضلات متعددی وجود دارد و صرفاً مشکلی نیست که امروز ظهور و بروز پیدا کرده است، اظهار داشت: متاسفانه نسبت به خوزستان بی توجهی‌هایی صورت گرفته و چنانچه در طول این مدت توجه خاصی به استان شده بود، امروز شاهد انباشت مسائل و مشکلات در سطح استان نبودیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید اهتمام ویژه‌ای در کشور نسبت به برطرف کردن مسائل استان خوزستان داشت، گفت: چند استان داریم که باید به آن‌ها توجه خاص داشت که خوزستان مهمترین آن است، در دولت سیزدهم بنا داریم مسائل و مشکلات آن‌را با برنامه‌ریزی و تلاش ویژه‌ای مورد رسیدگی قرار دهیم و دغدغه و نگرانی مردم شریف این خطه را برطرف سازیم.

ببینید:

فیلم/ جلسه ویژه رئیس جمهور منتخب برای رفع مشکلات خوزستان

وی با تاکید بر اینکه باید با همکاری همه نهادها و مردم خوزستان تمامی مشکلات استان برطرف شود، اظهار داشت: اعتماد و اطمینان را به مردم استان می‌دهم که تمامی ظرفیت‌ها و نیروی انسانی کارآمد و ارزشمند استان مورد توجه جدی دولت خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب اعتماد بین مردم و دولت را از ظرفیت‌های اجتناب ناپذیر و محوری دانست و تصریح کرد: هیچ گونه تبعیض و ناکارآمدی قابل قبول نیست و باید سازوکارهایی به کار بگیریم که تبعیض را از بین ببرد.

رئیسی تشکیل شورای راهبردی متشکل از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی برای بررسی وضعیت استان خوزستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دیدگاه‌ها و راهکارهای این شورا برای رفع مشکلات مردم خوزستان مورد توجه دولت سیزدهم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه هزینه در خوزستان برای رفع مشکلات آب، فاضلاب و توسعه یافتگی و ایجاد اشتغال را سرمایه گذاری می‌داند، اظهار داشت: معتقدم بخشی از ثروت موجود در استان خوزستان می‌تواند در رابطه با رفع مشکلات استان مورد استفاده قرار بگیرد.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه مدیر عالی استان در استان‌هایی که شرایط خاص دارند در دولت مورد توجه خواهد بود، گفت: در استان‌هایی که مشکل خاص دارند، استانداران ویژه انتخاب خواهد شد تا با اختیارات ویژه بتوانند مسائل استان را در زمان‌های کوتاه با حضور در دولت مطرح و پیگیری کنند و رفع محرومیت در استان‌هایی مانند خوزستان، سیستان وبلوچستان در اولویت اقدامات همه دولتمردان خواهد بود.

رئیسی پیگیری و تحقق کامل طرح مقام معظم رهبری در رابطه با استان خوزستان را ضروری دانست و تاکید کرد: بدون شک اگر این طرح در سطح استان تحقق یافته بود، امروز شاهد مشکلات کنونی در خوزستان نبودیم لذا این طرح بصورت یک بسته کامل مورد توجه جدی دولت خواهد بود.

وی با قدردانی از زحمات همه دستگاه‌ها و نهادها برای رفع مشکلات استان خوزستان، خاطرنشان کرد: بنای دولت بر این است که با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود و بهره مندی از نظرات همه دغدغه مندان، مسیر آبادانی و توسعه همه جانبه استان را پیگیری کند.

رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: نباید کاری که امروز می‌توان انجام داد به فردا موکول شود. چرا موضوع آب شیرین کن‌ها و اولویت در تخصیص بودجه برای بخش آب و برق استان در زمان خود انجام نشده است؟

رئیسی با بیان اینکه دولت قصد دارد با استفاده از تجربیات گذشته، گامی متفاوت بردارد، گفت: دولت این گام را با توکل به خدا و با بهره مندی از توانمندی‌های موجود در داخل کشور برمی دارد و معتقدیم با توجه به ظرفیت‌های داخلی می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  9 1
  آفرین مرد بزرگ ، چه الان چه ۱۲ روز دیگر خوزستان را به شما تحویل میدن چه بهتر زودتر جلو ویرانی بیشتر را بگیرین
 • گشتاسپ GB ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  15 1
  خوزستان و آذربایجان شرقی استقبال تاریخی از رییس‌جمهور منتخب در ایام تبلیغات داشتند اینها بطور ثابت از دوستداران انقلاب هستند.خوب وضعیتی که دولتهای قبلی کارهایی کردن اجحاف شده این وضعیت در شأن نظام و مردم شریف نیست.
 • امیرو IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 2
  درود و سلام به مردم انقلابی خوزستان . مردمی که گول جنایتکاران آمریکایی و عربهای وهابی را نخواهند خورد. ان شاءالله در دوران آقای رئیسی کارهای اساسی و پایه ای جهت از بین بردن کم آبی انجام خواهد شد.روحانی که نخواست
 • بيژن IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  1 3
  مشكل خوزستان فقط در استاندارى است اقاى روحانى رفيق باز است استاندار خوزستان را كه رفيقش بود اورد تهران كرد رييس استاندارد و استاندار جانشين از استاندارد لازم براى استاندارى برخوردار نبود اگر اقاى واعظى يا اقاى نوبخت يا اقاى ربيعى را استاندار خوزستان كرده بود اين اتفاقات پيش نميامد
  • IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   2 0
   تازه میخواهید مسائل رو بشناسید ...
 • مهدی IR ۱۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  کاش صدای ما به ایشون میرسید کاش یکی به آقای رییسی بگه مشکل مافقط اب نیست ۳۰۰نفر رو ازیاسر کشور دارن میارن ماهشهر استخدام کنن درحالی کهماهشهر بیشتراز۲۳هزار بیکارداره اخه مااین دردو به کی بگیم
 • US ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  از رئیس جمهور منتخب می خواهیم استانداری دلسوز از دل مردم خوزستان انتخاب کنند و مشکلات استان امنیتی نیست بلکه اساس مشکلات ریشه در فقر و بیکاری و احساس تبعیض در بین جوانان واستخدام بی رویه غیر بومی ها است خوزستان 85 درصد نفت وگاز ایران را تأمین می کند ورتبه اول تولید گندم کشور را دارد اما به علت بیکاری متاسفانه بعضی از جوانان فریب خورده وجذب اعتیاد و گروه های ضد انقلاب می شوند. از رئیس جمهور محترم منتخب جناب آیت الله رئیسی (حفظه الله) می خواهیم طرحی را تصویب کنند که استخدام بومی ها در اولویت باشد وبا مدیران متخلف غیر بومی که طایفه و آشنایان خود را از استان های دیگر می آورند و در استان خوزستان استخدام می کنند و به نیروی بومی اهمیت نمی دهند به شدت برخورد شود. حتی نگهبان بیمارستان را از خارج استان می آورند باور کنید
 • US ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  3 0
  از رئیس جمهور منتخب می خواهیم استانداری دلسوز از دل مردم خوزستان انتخاب کنند و مشکلات استان امنیتی نیست بلکه اساس مشکلات ریشه در فقر و بیکاری و احساس تبعیض در بین جوانان واستخدام بی رویه غیر بومی ها است خوزستان 85 درصد نفت وگاز ایران را تأمین می کند ورتبه اول تولید گندم کشور را دارد اما به علت بیکاری متاسفانه بعضی از جوانان فریب خورده وجذب اعتیاد و گروه های ضد انقلاب می شوند. از رئیس جمهور محترم منتخب جناب آیت الله رئیسی (حفظه الله) می خواهیم طرحی را تصویب کنند که استخدام بومی ها در اولویت باشد وبا مدیران متخلف غیر بومی که طایفه و آشنایان خود را از استان های دیگر می آورند و در استان خوزستان استخدام می کنند و به نیروی بومی اهمیت نمی دهند به شدت برخورد شود. حتی نگهبان بیمارستان را از خارج استان می آورند باور کنید
  • SE ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   بالاخره یک آدم عاقل و با وجدان پیدا شد و بدرستی جان کلام رو در مورد مسئله خوزستان ادا کرد ـ فقر،بیکاری و تبعیض.که البته تبعیض خودش به تنهائی امل الفساد همه چیز هستش،وقتی تبعیض به سیاست تبدلیل بشه پشت سرش دیگه همه چیز میاد تا جائیکه بقول این کاربر: حتی نگهبان بیمارستان رو از خارج از استان خوزستان میاورند و استخدام میکنند.
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 1
  خدا وکیلی یه استاندار خوب بزار برای خوزستان بعد هم به وزیر نیرو ت دستور بده پشت سدها رو لایه روبی کنه .خوزستان یه مشکل کشاورزی هم داره تمام های کشاورزی خوزستان باید به روش مدرن آبیاری بشن تا دیگه از این مشکلات به وجود نیاد.
  • IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   4 0
   گاو میش ها چی اونا هم آب میخوان
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 0
  حاجی من نمی دونم ما عجب ملت صبوری هستیم که این ۸ سال را گذروندیم ولی این اخراش دیگه خیلی داره زور میاره
 • IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  2 1
  درود خدا بر آيت الله رئیسی. خداقوت.
 • SE ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  2 1
  مردمی راضی تر و قانعتر از خوزستانی ها ندیدم در مدتی که اونجا بودم
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0 0
  باید امیدتان را به این(کارکنان ومسیولین فاسد پارتی باز باندباز،قاچاقچی خاندان ودوستان دزدگرین کارتی که دست گداشتند روی تمام واگزاریها شرکتها پیمانکاریها وکارخانه ها و....)قطع کنید وفقط به مردم امید وار استفاده کنید تا ایم مفسدان دستگیر رد وضبط مال شوند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس