آیت الله فرحانی: جوانان انقلابی نمی گذارند خوزستان جولانگاه تروریست‌ها باشد/ باید برای مشکل خوزستان راه چاره ای پیدا کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ضد انقلاب بداند جوانان انقلابی علمای انقلابی دستان و حامیان ولایت و رهبری اجازه نمی دهند خوزستان جولانگاه آنان و تروریست ها بوده و آنها از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله عبدالکریم فرحانی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکل استان خوزستان و مشکلاتی که اخیرا به دلیل کم آبی در این استان به وجود آمده، اظهار داشت: نگاه مقام معظم رهبری به خوزستان به واسطه حضور ایشان به همراه شهید چمران دو دوران دفاع مقدس در این استان، یک نگاه ملی است بنابراین نگاه ملی رهبری به واسطه حضور مستقل و ارتباط تنگاتنگ با منافع ملی کشور در خوزستان گره خورده است.

وی افزود:‌ مقام معظم رهبری در سفری که به استان خوزستان داشتند مسئله دو میلیون هکتار زمین کشاورزی را مطرح فرمودند به گونه‌ای که وقتی در جلسه دیدار خبرگان بحث ۵۵۰ هزار هکتار مطرح شد رهبری فرمودند من گفتم دو میلیون هکتار که خوزستان بتوانند مسئله اقتصاد بدون نفت را برای ایران اسلامی مدیریت کند. 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نگاه اقتصادی رهبری در مورد خوزستان درخصوص دولت سازندگی و بعد از آن محقق نشد، خاطرنشان کرد: تقلیل این مطالبه دو میلیون هکتاری به ۵۵۰ هزار هکتاری که بخش عظیمی از آن نیز اجرا نشده و بخشی از آن هم که اجرا شده به واسطه سیاست‌های غلط شورای عالی آب در این دولت ها موفق نبوده است و سبب رقم زدن مشکلات جدی برای خوزستان شده به گونه‌ای که امروز خوزستان به یکی از میدان‌های تبعیض در مسائل متعدد کشور تبدیل شده است.

آیت الله فرحانی با تاکید بر اینکه تبعیض و بی‌عدالتی و مشکلات امروز جوانان خوزستان را آزار میدهد تاکید کرد: ما متاسفانه امروز شاهد این هستیم که روستایی در بین تلمبه خانه بزرگ تصفیه خانه یک مجموعه نفتی قرار دارد اما در ماه مبارک رمضان و در اوج کرونا تشنه می ماند.

وی با تاکید بر اینکه امروز شاهد این هستیم که تنها منفذ حیات مردم خوزستان یعنی دامپروری و کشاورزی سطح برخی رفتارهای غلط غیرمسئولانه و ترک فعل برخی مسئولان مورد تهدید جدی قرار گرفته است، گفت: فضایی به وجود آمده که ضد انقلاب درگیری با انقلاب اسلامی را در خوزستان رقم زده است. در دفاع مقدس نگاه بزرگ امام (ره) و حضور موثر رهبری این توطئه را خنثی کرد و امروز هم اگر این نگاه در مسئولان ارشد نظام حاکم شود، با حضور شخصیت‌های موثر و بزرگ نظام می‌توان مشکل نظام را در خوزستان حل کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری نگاه با بیان اینکه ما به توسعه استان خوزستان همان نگاه توسعه ملی مقام معظم رهبری باشد، گفت: برای نجات انقلاب اسلامی باید نگاه رهبری را در مرحله عدالت و تبعیض در میدان عمل اجرایی کنیم و جلوی تاخت و تاز دشمنان انقلاب اسلامی بر علیه انقلاب اسلامی را در خوزستان بگیریم.

آیت الله فرحانی ضمن اشاره به اقبال جوانان خوزستانی در انتخابات 28 خرداد ماه سال جاری به آیت الله رئیسی از رئیس جمهور منتخب خواست که برای مشکل خوزستانی‌ها راه چاره ای اتخاذ کند و اجازه ندهیم ضد انقلاب این فرصت را تبدیل به تهدید کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مسیری که دولت فعلی در طول این هشت سال برای خوزستان پیموده بن بست دستاورد دیگری نداشته و تابنده در جلسه شورای امنیت به دلیل در خلوتی ماموریت ها با آقای اردکانیان درگیر شدند چرا که مطمئن این راه‌هایی که آقایان از آن سخن می‌گویند مسیر درستی نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ضد انقلاب بداند جوانان انقلابی علمای انقلابی دستان و حامیان ولایت و رهبری اجازه نمی دهند خوزستان جولانگاه آنان و تروریست ها بوده و آنها از این فرصت استفاده کنند.

آیت الله فرحانی با تاکید بر اینکه جریان انقلاب باید راه را برای تحقق و نگاه ملی رهبری در خوزستان هموار کند، گفت: در ماجرای سیل سال ۹۸ این حاج قاسم سلیمانی بود که به میدان آمد و مشکل مردم را مرتفع کرد امروز خوزستان تشنه مکتب حاج قاسم است این مسیر می‌تواند مشکلات خوزستان را همراه کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  0 0
  راه حلش مطمئنا این نیست که استاندار بی کفایتش به جای محاکمه شدن بشه رئیس سازمان استاندارد!
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
   0 0
   خواهشا سکوت کن. مُد شده انگار که هر کسی تا مسئله ای پیش میاد نسخه میپیچه. شما خودت تو امورت موفقی!؟ احساس میکنی چهار درجه به ضریب هوشیت اضافه میشه از باب قهریه حرف میزنی؟ خوزستان و کل ایران برنامه ریزی چند ساله میخوان. گاهی اوقات هم دست مسئول استانی با تمام آرزویی که خودش برای کمک داره به دلیل ضیق بودجه بسته هست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس