بدافزار جاسوسی اسراییل پگاسوس

روزنامه گاردین فاش کرد که دولت رژیم صهیونیستی صراحتا به شرکت اسرائیلی NSO برای فروش جاسوس افزار پگاسوس به عربستان سعودی مجوز داده بود.

به گزارش مشرق، به دنبال افشاگری رسانه‌های غربی درباره جاسوس افزار صهیونیستی پگاسوس و فروش این نرم افزار به برخی کشورهای خودکامه برای انجام فعالیتهای جاسوسی از جمله امارات متحده عربی و عربستان سعودی، روزنامه گاردین انگلیس فاش کرد که دولت تل آویو برای فروش این نرم افزار به حکومت سعودی مجوز صادر کرده است. 

استفاده از این جاسوس افزار که توسط شرکت صهیونیستی NSO توسعه یافته است توسط روزنامه واشنگتن پست، لوموند، گاردین و چند رسانه دیگر که در روند تحقیقات مربوط به این فعالیتهای مشارکت دارند افشا شده است. 

بیشتر بخوانید:

فرانسه هدف حمله بدافزار جاسوسی صهیونیستی قرار گرفت

گاردین در تازه‌ترین گزارش خود با اشاره به این موضوع نوشته، دولت تل آویو در سال ۲۰۱۷ صراحتا به شرکت NSO برای فروش تجهیزات این جاسوس افزار به عربستان سعودی مجوز داده است. 

براساس این گزارش، نمایندگانی از گروه NSO در سال ۲۰۱۷ با مقامات سعودی در وین، قبرس و ریاض دیدار و در این زمینه رایزنی کرده‌اند. در این دیدارها نمایندگان اسرائیلی به سعودیها نشان داده‌اند که چگونه این جاسوس افزار می‌تواند به موبایلهای «آی فون» و دوربینهای آن از راه دور دسترسی داشته باشد. 

مجوز تل آویو برای فروش جاسوس‌افزار به سعودی‌ها

یکی از این دیدارها با حضور مقامات بلند پایه اطلاعاتی سعودی در ژوئن ۲۰۱۷ در قبرس برگزار شده است.

یکی از افراد حاضر در این نشست در این باره گفته، زمانی که قابلیتهای این جاسوس افزار تشریح شد، نیازی نبود که به زبان عربی مسلط باشی تا تعجب، تحسین و شگفتی مقامات سعودی(در زمینه قابلیتهای این نرم افزار) را درک کنی!

گاردین در ادامه گزارش داده است، در نهایت صهیونیستها این جاسوس افزار را به ارزش ۵۵ میلیون دلار به سعودیها فروخته اند. 

بیشتر بخوانید:

استفاده سعودی ها از شرکت اسرائیلی برای قتل خاشقچی!

نشریه لوموند فرانسه نیز در گزارشی درباره پگاسوس نوشته، حکومت‌های عربستان سعودی و امارات بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ تلاش کرده‌اند از طریق جاسوس‌افزار پگاسوس از مقام‌های مختلف لبنان، از جمله «سعد الحریری» و «میشل عون» جاسوسی کنند. 

این گزارش می‌نویسد از نخست‌وزیر لبنان تا رئیس‌جمهور این کشور و چند مقام حزب‌الله لبنان توسط جاسوس‌افزار پگاسوس مورد جاسوسی قرار گرفته‌اند.

برخی رسانه ها نیز گزارش داده اند امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز از قربانیان این جاسوس افزار اسرائیلی بوده است. هرچند که گفته میشود سازمانهای اطلاعاتی فرانسه به ماکرون در این زمینه هشدار داده بودند اما رئیس جمهور فرانسه این هشدارها را جدی نگرفته است.

طی سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ دولت دونالد ترامپ تلاش زیادی کرد تا از طریق واسطه‌هایی میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی عادی سازی برقرار کند و گزارشهایی درباره دیدارهای مخفیانه مقامات دو دولت منتشر شده بود. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس