دیدار

وزیر خارجه چین در دیدار با رئیس جمهور سوریه گفت که پکن به حمایت از سوریه در جنگ علیه تروریسم ادامه می‌دهد.

به گزارش مشرق، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه امروز، شنبه، از «وانگ یی» وزیر خارجه چین و هیئت همراه در دمشق استقبال کرد.

در این دیدار بر آغاز مرحله جدید در تقویت روابط میان دو کشور و ایجاد افق‌های وسیعتر برای همکاری دوجانبه در تمامی زمینه‌هایی که در راستای منافع دو کشور بوده، ‌ توافق شد.

بشار اسد در این دیدار گفت که چین کشور قدرتمندی بوده و جایگاه بزرگ و مهمی در عرصه بین‌المللی داشته و سوریه در انتظار توسعه همکاری با این کشور در تمامی زمینه‌ها است.

وی همچنین از پکن به دلیل حمایت از ملت سوریه در تمامی زمینه‌ها و همچنین مواضع مهمی که این کشور در نهادهای بین‌المللی در حمایت از حق حاکمیت سوریه و وحدت سرزمین‌هایش اتخاذ کرده، قدردانی کرد.

در این دیدار همچنین مشارکت سوریه در طرح «جاده و کمربند» مورد بررسی قرار گرفت و وزیر خارجه چین بر اصرار کشورش برای مشارکت سوریه در این طرح به دلیل موقعیت و جایگاه مهم سوریه تاکید کرد.

 وزیر خارجه چین در دیدار با اسد: به حمایت از سوریه ادامه می‌دهیم

وزیر خارجه چین از ادامه حمایت کشورش از ملت سوریه در جنگ علیه تروریسم و مقابله با محاصره و تحریم‌های غیرانسانی علیه این کشور تاکید کرد و گفت که پکن با دخالت در امور داخلی ملت سوریه و هر آن چیزی که حق حاکمیت و وحدت اراضی سوریه را نقض کند، مخالف است.

وزیر خارجه چین تبریک رئیس جمهور چین به بشار اسد به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را منتقل کرده و گفت که این موفقیت نشان دهنده پیروزی ملت و عزم ثابت مردم این کشور در مقابله با تمامی چالش‌هاست.

در این دیدار «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه، «بثینه شعبان» مشاور ویژه رئیس جمهور، «بشار الجعفری» معاون وزیر خارجه، «رانیه احمد» معاون وزیر اقتصاد و تجارت خارجی و «لونه شبل» مشاور ویژه رئیس جمهور و مدیر اداره آسیا در وزارت خارجه سوریه حضور داشتند.

بشار اسد، ‌ امروز شنبه، در کاخ الشعب و مقر پارلمان این کشور حضور یافت و مراسم تحلیف دوره جدید ریاست جمهوری وی برگزار شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس