عراق.jpg

تروریست‌های داعش با کمک آمریکایی‌ها حملاتی را برای انهدام دکل‌های برق در عراق آغاز کرده‌اند و با این اقدامات خرابکارانه در تلاش هستند مردم را عصبانی و موج جدیدی از اعتراضات را به راه بیندازند.

سرویس جهان مشرق؛ با شروع موج جدیدی از گرمای بی سابقه در استان های مرکزی و جنوبی عراق، عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش با همکاری آمریکایی ها طرح جدیدی را با هدف ضربه زدن به مردم و دولت این کشور در دستور کار قرار داده اند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی مطلع در اختیار گذاشته، با افزایش درجه حرارت هوا و رشد مصرف برق در عراق، تروریست های داعش سلسه عملیات هایی را در استان های مختلف برای منهدم کردن دکل های برق ترتیب دادند.

این منبع میدانی با بیان این که حملات داعش برای نابودی دکل های برق از چندین محور در استان دیاله آغاز و به جزیره تکریت سرایت کرده، گفت: نیروهای اطلاعات برای مقابله و متوقف کردن این عملیات های خرابکارانه در مناطق مختلف وارد عمل شده اند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای امنیتی و اطلاعات پس از دریافت خبرهای دقیق و موثق موفق شدند تله های انفجاری و بمب های کار گذاشته شده در کنار دکل های برق روستای «جوزه» در جزیره تکریت (مرکز استان صلاح الدین) را کشف و خنثی کنند.

سناریوی مشترک آمریکا و داعش در عراق/ دکل‌های برق هدف جدید تروریست‌ها برای عصبانی‌کردن مردم +نقشه میدانی و عکس

این منبع میدانی که تحولات را در مرکز عراق از نزدیک دنبال می کند، افزود: عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش قصد داشتند با منهدم کردن دکل های برق در این محور، جریان انتقال برق به سایر مناطق خاک عراق را دچار اختلال کنند اما با واکنش به موقع نیروهای امنیتی ناکام ماندند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای امنیتی مستقر در شهرستان بیجی در شمال استان صلاح الدین هم در جریان رصدهای دقیق میدانی متوجه تحرکات تروریست ها شدند و از منهدم کردن دکل های برق در این محور جلوگیری کردند.

در شمال استان دیاله هم رزمندگان بسیج مردمی و نیروهای اطلاعات مانع از نفوذ شبانه تروریست ها به بخش «العظیم» شدند و عملیات آنان را ناکام گذاشتند؛ عناصر مخفی داعش درصدد بودند به حدفاصل روستاهای «ام الحوالی و البوضعه» وارد شوند و دکل های برق را منهدم کنند که با رسیدن به موقع نیروها از منطقه متواری شدند.

از شهرستان «مخمور» در استان نینوا خبر می رسد، نیروهای تیپ ۵۰ پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیاتی را در محور روستای «عین ایوب» انجام دادند و ۱۵ تله انفجاری و بمب را به همراه مقادیری قابل توجه مواد منفجره کشف و ضبط کردند که تروریست ها برای منهدم کردن دکل های برق انبار کرده بودند.

سناریوی مشترک آمریکا و داعش در عراق/ دکل‌های برق هدف جدید تروریست‌ها برای عصبانی‌کردن مردم +نقشه میدانی و عکس

از سویی دیگر، حملات عناصر مخفی داعش در استان الانبار برای تخریب دکل های برق بیشتر در مناطق بیابانی و دور از دید نیروهای امنیتی صورت می گیرد و فقط در یک مورد تروریست ها برج ها و دکل های برق را در حد فاصل مناطق «عنه و راوه» هدف قرار دادند.

این مناطق در شمال غرب استان الانبار ۱۵۰ کیلومتر از مناطق مسکونی و شهری فاصله دارند و همین مسئله کار را برای مقابله با  تروریست ها سخت کرده چرا که نیروهای پلیس برای رصد و رسیدن به منطقه با مشکل مواجه می شوند.

آمریکایی ها و تروریست های داعش با هماهنگی کامل و طرح مشخص، نقش اصلی را در انهدام و تخریب دکل های برق نقش اصلی ایفا می کنند اما براساس گزارش های دریافتی گروه های دیگر خرابکار هم در این سناریو شرکت دارند.

به گزارش مشرق، عناصر موسوم به «جوکرها» که پیشتر هم در جریان تظاهرات و درگیری های دو سال گذشته در مناطق مرکزی و جنوبی عراق یکی از عوامل اصلی تخریب ها و قتل های مشکوک بودند در عملیات انهدام دکل های برق فعال هستند و به آمریکایی ها و تروریست ها کمک می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • وطنم IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  9 0
  مناطق نا آرام چرا اینقدر وسیعه؟!!
  • IR ۰۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   2 0
   نشون میده: داعش هنوز زنده است! داعش هنوز نمرده است!
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   3 0
   نشون می ده نمی شه روی همه ناراضیان اسم داعش رو گذاشت
 • IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  7 3
  سناریوی اصلاح طلبان نفوذی در ایران هم از قطعی برق عصبانی کردن مردم بود این اصلاح طلبان از هیچ کاری در دشمنی علیه نظام و مردم دریغ نکردن حالا کدخداشون داره برق عراق رو قطع می کنه اصلاحاتی ها برای نان مردم هم نقشه های شوم زیاد داشتن و انجام دادن عواقبش در حال نمایان شدن است لعنت به اصلاحات
 • DE ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  7 3
  عه چه جالب بناست در عراق و ایران برق نباشه تا صدا مردم در بیاد اونجا دکل های برق را منفجر میکنند اینجا از قبل با برنامه ریزی وارد فاز بی برقی شدند بدون انفجار دکل.پیدا کنید پرتقال فروش را.دشمن برای ۱۰۰ سال آینده ما هم برنامه ریزی کرده است.
  • IR ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   3 0
   قطعی برق در ایران به خاطر استخراج بیا کوین و فرسودگی سیستم برق رسانی هستش، همه چی رو نمیشه گردن دشمنی که ازش دم می‌زنید انداخت
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  6 3
  نفوذی هاشون هم توی ایران و لبنان با گروگان گرفتن اقلام ضروری و مایحتاج زندگی مردم در حال عصبانی کردن ملت هستند
 • TR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  3 10
  یک منبع میدانی هم در توئیتر نوشته بود کردهای اصیل آریائی دکل ها را منفجر کرده اند تا صادرات برق قطع شده و در داخل قطعی برق صورت نگیرد.
  • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
   5 3
   اون منبع مغز معیوب شما است دوباره اظهارات پانترک عقده ای متوهم تا کی حرافی تاکی مزخرف گویی چقدر خود فروخته و بدبخت هستید شما خاک تو سرت پانترک نفهم
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  7 3
  عصبانی کردن مردم برای وقوع شورش در کشور ، همان کاری که اصلاحطلبان خائن در طول هشت سال گذشته در ایران بدنبالش بودند ، چه شباهت جالبی با رفتار داعش در عراق دارد فعتبرو یاالوالابصار
 • مجتبی از زنجان IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
  0 3
  مرگ بر آمریکا مرگ بر دشمنان این ملت مظلوم
 • امین جعفری IR ۰۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
  3 1
  ولکن مشرق نان هم به برکت دولت بیچارگی و نا امیدی گران شد سگ تو روحت اون کسی که میتونه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس