کد خبر 1244560
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹
جاسوس

مرد اسرائیلی که در انتخابات قبلی کنست در لیست موشه یعلون رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی قرار داشت، جاسوس از آب در آمد.

به گزارش مشرق، در ضربه جدید رسانه‌ای شده به ساختار امنیتی رژیم اسرائیل رسانه‌های عبری زبان فاش کردند، فردی که به اتهام جاسوسی برای ایران در اسرائیل دستگیر شده است، یکی از اعضای لیست انتخاباتی موشه یعلون در انتخابات گذشته بوده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در خبر کوتاهی در این رابطه اعلام کرد، دادستانی اسرائیل فقط اجازه افشای اطلاعات کمی در مورد این فرد را داده است.

در این خبر آمده است: یعقوب ابوالقیعان تاجر اسرائیلی ساکن منطقه بئر السبع متهم به انتقال اطلاعاتی به طرف‌های خارجی برای ارسال آن به ایران شده است که بخشی از این اطلاعات مربوط به برنامه‌ها و محل حضور بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل است.

در این حال پایگاه اطلاع رسانی واللا نیوز مشروح بیشتری از این پرونده در اختیار مخاطلبانش قرار داده و نوشته است: یعقوب ابوالقیعان تاجر معروف منطقه نقب متهم به ارتباط با طرف خارجی و انتقال اطلاعات به دشمن است، این فرد هفته‌ها پیش توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر و تا به امروز اطلاعات زیادی در مورد هویت همدستان یا اشخاصی که با وی در این زمینه در ارتباط بودند وجود ندارد.

متحد موشه یعلون جاسوس از آب در آمد +عکس

در ادامه گزارش این پایگاه عبری زبان آمده است، ابو القیعان یکی از شخصیت‌های معروف است که روابط بسیار نزدیکی با شخصیت‌های مختلف اسرائیلی داشته و از طریق فردی عراقی به نام حیدر المشهدانی به سرویس‌های اطلاعاتی متصل شده بود.

بستر اصلی ارتباط این دو فعالیت‌های مشترک اقتصادی در چند کشور عربی منطقه است.

در کیفر خواست ارائه شده توسط دادستان بئر السبع تاکید شده است با وجود آن که این فرد بعد از مدتی از هویت طرف‌های اصلی که اطلاعاتش به آنها می‌رسد آگاهی پیدا کرده اما همچنان این ارتباط را مخفی نگه داشته بود.

متحد موشه یعلون جاسوس از آب در آمد +عکس

واللا نیوز همچنین اعتراف کرد، افشای این پرونده جاسوسی بخشی از فعالیت سرویس‌های امنیتی و نظامی اسرائیل طی چند سال گذشته برای کشف و مقابله با فعالیت‌های اطلاعاتی ایران و حزب الله در اسرائیل است، به ویژه که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهند، طرح ترور شماری از شخصیت‌های عالی‌رتبه امنیتی و سیاسی اسرائیل در دستور کار قرار دارد.

ابوالقیعان که تابعیت اسرائیلی دارد ضمن رد اتهام‌های ذکر شده در کیفر خواست تاکید کرد هیچ کار خلافی انجام نداده است، وکیل وی نیز به دادگاه گفت آنچه که در کیفرخواست می‌بیند صرفا هیاهوی رسانه‌ای است و مستدل و مستند نیستند.

یکی از نزدیکان این فرد هم به رسانه‌ها گفت: او بهترین شخصیتی است که تاکنون شناخته است وآنچه که نهادهای اطلاعاتی می‌گویند یاوه‌ای بیش نیست.

دادگاه اسرائیلی همچنین شکایت متهم را در زمینه منع ارتباط با وکیل مدافعش در جریان بازجویی نیز پذیرفته و نهادهای امنیتی را مورد انتقاد!! قرار داد.

صفحه شبکه تلویزیونی کان (شبکه ۱۱ اخبار سراسری اسرائیل) هم در این رابطه نوشت این فرد یکی از شخصیت‌های ذی نفوذ منطقه نقب محسوب می‌شود و از این رو در لیست موشه یعلون برای ورود به کنست هم قرار گرفته بود.

تارنمای عبری زبان اسرائیل دیفنس هم در این رابطه نوشت این مرد ۴۷ ساله که عضو حزب آبی سفید بود و تصاویر از خود به همراه شخصیت‌های مهم این حزب در صفحه اش در فیسبوک منتشر کرده و تصاویر از وی با موشه بوگی یعلون و بنی گانتس در صفحه اش در فیسبوک منتشر شده بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • نیما HK ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
    0 0
    عجب

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس