آمازون

خبر خداحافظی جف بزوس از مدیریت شرکت آمازون چند روزی است که توجهات زیادی را به خود جلب کرده،‌ اما این خداحافظی با داستان جالبی همراه شده است.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، از دو روز پیش جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون و پولدارترین فرد حال حاضر جهان پس از ۲۷ سال رسماً مدیریت این شرکت خرده‌فروشی اینترنتی را کنار رفت. البته وی در ماه فوریه گفته بود که مدیریت این شرکت بزرگ آمریکایی را کنار خواهد گذاشت.

اما کسی که جایگزین بزوس شده است، اندی جسی است که از جمله افراد با سابقه در شرکت آمازون است. جسی از سال ۱۹۹۹ جذب شرکت آمازون شد که در آن زمان یک شرکت کتاب‌ فروشی اینترنتی بود.

وی که دانش آموخته دانشکده بازرگانی دانشگاه هاروارد است، در زمان حضور در آمازون و زمانی که داشت با بزوس بازی می‌کرد، حتی سهواً با چوب بازی وی را زد، اما این مسئله باعث نشد که بزوس به وی غضب کند، بلکه جسی با دادن ایده‌های خوب در حوزه تجارت باعث شد تا به شکل پی‌درپی در آمازون ارتقا پیدا کند.

وی کسی بود که پیشنهاد ارائه خدمات ابری یا کلود توسط آمازون را مطرح کرد و قبل‌تر از آن هم فروش سی‌دی یا دی‌وی‌دی توسط شرکت آمازون به پیشنهاد همین فرد آغاز شده بود.

آمازون هم‌اکنون یکی از گران‌ترین و با ارزش‌ترین شرکت‌های آمریکایی است و حضور گسترده‌ای در فروش اینترنتی در سراسر جهان دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس