کد خبر 1241756
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۲
تاثیر مصرف آسپرین در کاهش ۲۰ درصدی مرگ بیماران سرطانی

طبق نتایج یک تحقیق جدید، مصرف آسپرین می تواند خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان را تا یک پنجم کاهش دهد.

به گزارش مشرق به نقل از ساوند هلث، دارو آسپرین که معمولاً برای تسکین درد استفاده می‌شود، می‌تواند به کسانی که طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله سینه، پروستات و روده بزرگ دارند کمک کند.

مشخص شده است که آسپرین نه تنها احتمال مرگ را کاهش می‌دهد، بلکه از پیشرفت بیشتر سرطان جلوگیری می‌کند.

به گفته محققان انگلیسی، آسپرین دارای مکانیسم‌های بیولوژیکی است که به کاهش خطر مرگ و میر کمک می‌کنند.

«پیتر الوود»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف انگلستان، در این باره می‌گوید: «به طور کلی ما دریافتیم که در هر زمان پس از تشخیص سرطان، حدود ۲۰ درصد بیمارانی که آسپرین مصرف می‌کردند، در مقایسه با بیمارانی که آسپیرین مصرف نمی‌کردند، بیشتر با احتمال زنده بودن مواجه بودند.

وی در ادامه می‌افزاید: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که آسپرین نه تنها به کاهش خطر مرگ کمک می‌کند، بلکه باعث کاهش متاستاز، یعنی گسترش سرطان در بدن می‌شود.»

پروفسور الوود که بیش از ۵۰ سال اثرات آسپرین را مطالعه کرده است، می‌گوید: «اکنون مدارک مهمی وجود دارد که نشان می‌دهد کاهش قابل توجهی در مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف می‌کنند، وجود دارد. و به نظر می‌رسد این مزیت به یک یا چند نوع سرطان محدود نمی‌شود.»

محققان تاکید می‌کنند که آسپرین جایگزین احتمالی برای هیچ درمان دیگری نیست و فقط می‌تواند یک درمان کمکی در کنار سایر درمان‌های سرطان باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس