کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۴۳۷۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۳۷ هزار و ۵۴۸ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۸۴۹۵ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۳ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۶۹۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۲۴۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۸ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۸۷۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

بیشتر بخوانید:

افزایش مبتلایان جدید روزانه به کرونا در اسپانیا

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۸ هزار و ۳۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۱۹۸ مبتلا رسیده است. تاکنون ۶۲۱ هزار و ۱۲۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۷ هزار و ۲۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۳۶۲ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۰۱ هزار و ۶۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۵ هزار و ۱۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۶۷۸ هزار و ۴۶۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۲۲ هزار و ۶۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه, ترکیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۴۸, ۵ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۳۶۰, ۵ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۸۶۱, ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۱۶۹ و ۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۳۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۳۰۲ مبتلا و ایتالیا نیز با ۴ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۵۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۹ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۷۷۵, ۲۹ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۸۱ و ۱۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۳۵۱ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس