کد خبر 1239340
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
کرونا در جهان/ فوت ۱۹۱۷ برزیلی در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۶۴ هزار نفر در کشور برزیل به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۹۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۲ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۸۸۸ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۸۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

عبور شمار مبتلایان کرونا از ۱۸۲ میلیون نفر +جدول

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۷ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۶۱۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۱ هزار و ۴۲۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۹۳ مبتلا رسیده است. تاکنون ۶۱۹ هزار و ۹۸۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۶۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۸۴۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۳۹۸ هزار و ۴۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۴ هزار و ۹۰۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۳۰۵ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۱۶ هزار و ۱۱۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه, ترکیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۸۴۴، ۵ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۵۵۷، ۵ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۵۶، ۴ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۳۰۱ و ۴ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۷۰۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۴ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۳۳ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۳۳۰، ۲۹ میلیون و ۷ هزار و ۳۷۳ و ۱۶ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۱۳۶ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , کشور برزیل ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس