کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۳۷۱۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ثبت ۳۷۱ هزار و ۲۰۷ نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۱۸۱ میلیون و ۸۶۶ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۱ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۷۲۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۸۶۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۶۶ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۳۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶ هزار و ۵۸۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۶۷۷ مبتلا رسیده است. تاکنون ۶۱۹ هزار و ۴۲۴ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۶ هزار و ۶۴۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۰ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۳۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۳۹۶ هزار و ۷۶۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۳ هزار و ۷۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۵۹۸ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۱۳ هزار و ۵۴۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و آرژانتین نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۱، ۵ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۲۹۱، ۵ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۲۷، ۴ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۴۳۴ و ۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۲۴۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۶۹ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۷۱۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۲۹ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۶۰۷، ۲۸ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۳۳۵ و ۱۶ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۹۹۲ نفر بهبود یافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس