کد خبر 1236250
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۳
آثار جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه و حمله به غیرنظامیان فلسطینی

ایندیپندنت در گزارشی به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در جریان حمله اخیر به نوار غزه پرداخته است.

به گزارش مشرق، پایگاه «ایندیپندنت» در گزارشی از وضعیت نوار غزه و جنگ اخیر در این منطقه نوشت «در ده‌ها حمله هوایی به محله رمال حداقل ۴۵ غیرنظامی از جمله ۱۸ کودک جان خود را از دست دادند؛ برای فلسطینیان، ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) مرگبارترین شب بمباران در جریان درگیری اخیر با ارتش رژیم صهیونیستی بود.»

این گزارش با طرح سوالی می‎گوید که آیا رژیم صهیونیستی با حمله هوایی، آن هم بدون هشدار قبلی، هنجارهای بین المللی را نقض کرده است؟

«صالح حجازی»، معاون مدیر منطقه‎ای عفو بین الملل، می‎گوید «بمباران شدید منطقه مسکونی آن هم بدون هشدار قبلی بسیار نامناسب بوده و این یک جنایت جنگی است.»

روز شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه


وی افزود «حتی اگر خانه‌های فروریخته و کشته و زخمی‌های غیرنظامی به طور غیر مستقیم ناشی از بمباران یک هدف نظامی باشد، این شرایطی است که ارتش اسرائیل باید قادر به پیش بینی و پاسخگویی درباره آن باشد.»

ارتش رژیم صهیونیستی این دیدگاه را رد می‌کند و ادعا می‌کند که هواپیماهای جنگی زیرساخت‌های نظامی حماس را هدف قرار داده‎اند، از جمله شبکه‌ای از تونل‌های زیرزمینی، ملقب به «مترو».

روز شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه

یک مقام ارشد ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با «ایندیپندنت»،اذعان کرد که تعداد جان باختگان فلسطینی بسیار بیشتر از حد انتظار بوده است.

به گفته مقام‎های سازمان ملل، خشونت بین رژیم صهیونیستی و غزه شدت گرفت و حتی از جنگ ۷ هفته‌ای در سال ۲۰۱۴ شدیدتر بود.

روز شدیدترین حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه


ارتش رژیم صهیونیستی در جریان حمله به غزه صدها هدف را بمباران کرد و تقریبا ۲۵۰ نفر از جمله بیش از ۶۰ کودک بر اثر این بمباران‌ها به شهادت رسیدند.

اما ۱۶ می‌، مرگبارترین شب برای فلسطینیان غزه بود و گروه‌های مدافع حقوق بشر نگرانی‌های خود را در مورد تبعات و خسارات این حملات عنوان کرده‎اند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس