واکنش دمشق به تلاش تروریست‌ها برای صحنه سازی حمله شیمیایی در ادلب

وزارت خارجه سوریه به تلاش گروه‌های تروریستی برای صحنه سازی حمله شیمیایی در ادلب واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت که اقدامات و تلاش‌های تروریست‌ها برای تهیه نمایش ساختگی استفاده از سلاح های شیمیایی در استان ادلب با هدف متهم کردن دولت سوریه  به دستور و حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی و سرویس اطلاعتی ترکیه انجام می شود.

این منبع در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)  اظهار داشت: گروه‌های تروریستی و تروریست‌های گروه موسوم به "کلاه سفیدها" و حامیانشان در میدان و در برخی از تربیون های بین المللی، تلاش های خود را برای انجام اقدامات تروریستی از طریق صحنه سازی ساختگی استفاده از سلاح شیمایی در برخی از مناطق استان های ادلب و حماه برای متهم کردن ارتش عربی سوریه متوقف نکرده اند.

وی افزود: در همین راستا تروریست های موسوم به هیئت تحریرالشام (گروه تروریستی النصره سابق) تانکرهای حامل کلر خام را از طریق گذرگاه باب الهوی در مرزهای ترکیه منتقل کرده اند و این تانکر ها به همراه تروریست های هیئة تحریر الشام  در مسیر باب الهوی – سرمدا – تل عقربات – اطمه در حال حرکت بودند.

این منبع اظهار داشت: بر اساس اطلاعات موجود یک کارخانه ساخت مواد شیمیایی در شهرک اطمه وجود دارد و گروه تروریستی هیئة تحریر الشام با هماهنگی کلاه سفیدها در حال آماده سازی خمپاره های آغشته به کلر و استفاده از آن علیه غیرنظامیان در ادلب با هدف متهم کردن ارتش عربی سوریه و همپینانان هستند.

وی تاکید کرد که اقدامات و تلاش های گروه های تروریستی برای تهیه نمایشنامه های ساختگی استفاده از سلاح شیمایی در استان ادلب برای متهم کردن ارتش عربی سوریه، به دستور و حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی و سرویس اطلاعتی ترکیه انجام می شود.

این منبع افزود: سوریه از کشورهای حامی تروریست ها می خواهد تا از این بازی ها دست بردارند چون این بازی ها فقط به قربانی شدن غیرنظامیان بی گناه سوری منجر می گردد.   جمهوری عربی سوریه کشورهای حامی تروریست ها به ویژه آمریکا، انگلستان، فرانسه، آلمان، هولند و ترکیه را مسؤول استفاده از این مواد سمی و کشتار غیرنظامیان بی گناه می داند.

وی گفت: جمهوری عربی سوریه بارها بر مخالف قاطع خود با استفاده از سلاح شیمیایی توسط هر کسی، در هر مکان و تحت هر شرایطی تاکید کرده است. جمهوری عربی سوریه همچنین تاکید کرده است که قبلا از این تسلیحات استفاده نکرده و نخواهد کرد چون اصلا این تسلیحات را در اختیار ندارد.

این منبع در پایان افزود: این جنایت های آشکار و مکرر،   سوریه را از ادامه مبارزه با تروریسم تا بازگشت امنیت به کامل خاک خود باز نمی‌ دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس