روحانی نمایه

رئیس جمهور تاکید کرد: همه باید به رئیس جمهور منتخب و دولت بعدی برای کسب موفقیت کمک کنیم.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با تبریک میلاد با سعادت حضرت ثامن‌الحجج امام رضا(ع)، حضور این امام بزرگوار را افتخاری بزرگ برای ایرانیان خواند و گفت: میزبانی ایرانیان از امام هشتم(ع) همواره مایه برکت و الهام در زندگی و معنویت مردم و جامعه بوده است.

روحانی با اشاره به استقبال باشکوه و عاشقانه مردم نقاط مختلف ایران از علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از لحظه ورود ایشان به کشورمان، گفت: این استقبال پرشور نشان دهنده عشق و ارادت مردم ایران به خاندان عصمت و طهارت از آغاز ورود اسلام به ایران بوده و همچنان این عشق و علاقه‌مندی در طول قرن‌ها تداوم داشته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مضجع شریف امام رضا (ع) همواره مورد توجه و علاقه ویژه مردم ایران بوده، افزود: این عشق و علاقه مربوط به دوره خاصی نیست و همواره این مضجع مقدس، انبوه مشتاقان را میزبانی کرده و مرقد ایشان پناهگاه مردم ایران بوده است.

روحانی با اشاره به ویژگی‌های مشترک زندگی همه امامان معصوم، به بیان ویژگی خاص زندگی حضرت رضا(ع) پرداخت و گفت: با وجود اکراه در پذیرش ولایتعهدی با شروطی که حضرت رضا(ع) برای پذیرش این منصب مقرر کرد در نهایت این اقدام امام رضا(ع) موجب گسترش، نشر و ترویج تشیع گردید و برای اولین بار مذهب شیعه در دستگاه حکومت به عنوان مذهب رسمی مطرح و شناخته شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد گفت: از ابتدای جنگ اقتصادی ما همواره شاهد جنگ روانی نیز بودیم که دامنه آن از داخل تا خارج از کشور و انتخابات ریاست جمهوری را نیز دربرگرفت و لیکن با حضور موثر مردم این جنگ روانی نیز با شکست مواجه شد و مردم در پای صندوق رای حاضر شدند و رئیس جمهور بعدی را انتخاب کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی در هر شرایطی حتی در دوران جنگ و کرونا انتخابات را برگزار کرده است، خاطرنشان کرد: عده‌ای در مجلس اول از امام(ره) خواستند با توجه به شرایط جنگی آن روز، دوره فعالیت مجلس اول تمدید شود اما امام(ره) این مسئله را نپذیرفت و دستور به برگزاری انتخابات در موعد مقرر داد. در طول دوران پس از انقلاب اسلامی همه انتخابات‌ها پیوسته انجام شده و این از افتخارات ملت ایران است که در هر شرایطی پای صندوق رای آمدند و انتخابات در موعد خود برگزار شده است.

روحانی با آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب و با بیان اینکه همه باید به رئیس جمهور منتخب و دولت بعدی کمک کنیم، گفت: دولت دوازدهم همه امکانات و تلاش‌های خودش را برای کمک به رئیس جمهور بعدی به کار خواهد گرفت و امیدواریم رئیس جمهور منتخب در کارش موفق باشد.

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی بررسی شد و از ۱۳ ماده این طرح، ۶ ماده مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و بررسی بقیه مواد به جلسات آتی موکول شد.

بر اساس مفاد مصوب شده که مقرر گردید از سال ۱۴۰۲ اجرایی شود، سهم آموزش و پرورش در پذیرش کنکور به لحاظ سابقه تحصیلی ۶۰ درصد و سهم کنکور در دروس تخصصی ۴۰ درصد باشد و همچنین در کنکور سراسری دروس تخصصی و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرد.

اعضای شورا همچنین مصوب کردند که امتحان کنکور برای دروس تخصصی ۲ بار در سال برگزار شود و نتایج امتحانی که از لحاظ سوابق تحصیلی و اختصاصی کنکور سراسری گرفته می‌شود تا ۲ سال اعتبار داشته باشد.

براساس مصوبه امروز شورای انقلاب فرهنگی دانشگاه‌های کشور نیز می‌توانند برای پذیرش دانشجو حدنصاب معدل در نظر بگیرند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • پری 44 IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  15 1
  شیخ بنفش و باند او را باید غل و زنجیر کرد و به دادگاه برد و حکم سنگسارشون رو صادر کرد
 • دکتر افسانه یوسفی IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  12 1
  باید با گیوتین گردن شیخ بنفش و اذنابش رو زد تا عبرتی برای آیندگان شود و همچنین باعث تشفی خاطر ملت ایران شود
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  10 1
  شما اگر به فکر مردمی لطفاً تا روز آخر ریاست جمهوری سکوت کن تا دولت جدید فکری برای سر و سامان دادن به وضع کشور و مردم بعد از این ۸ سال نکبت تخریب امید بکند
 • فاطمه IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  10 1
  لطفا سکوووووت کن فقط
 • IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  11 1
  جون دل کی قراره بری انشاءالله؟
 • علی IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  13 1
  حسن!!!! ارواح مادر پدرت تو به هیچ کسی کمک نکن، فقط برو، برو، برو.... 8سال فریب ووعده ودروغ وریا ونیرنگ ونفاق تو برای 8 نسل کل ایرانیان بسه!!!!
 • DE ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  8 2
  همه باید به رئیس جمهور منتخب و دولت بعدی برای کسب موفقیت کمک کنیم مثل دولت من که تمام صندوقها را و بانکها را خالی کرد تا زحمت صندوقداری و بانکداری دولت بعدی کم بشه. ما به دولت جدید کمک میکنیم و خودمون تمام وزرا و رییس روئسا و مدیران را براش تعیین میکنیم تا از 32 سال تجربه اصلاحات و تجربه 8 ساله کلید تا دسته منظور کلید و دسته کلید استفاده کنید. ما در آوردن تحریم تجربیات فراوانی داریم اسحاق هم در آواربرداری از این 8 سال
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  6 1
  دارید تمام تلاشتان را می کنید روزهای باقی مانده و .... حذف دولت بعدی ؟؟؟
 • احمد IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  9 2
  مجبور نیستی حرف بزنی برو لباس ورزشی فوتبال نگاه کن و عکس بنداز با لباس ورزشی
 • علیپور IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  2 0
  امیدوارم رییس جمهور محترم در گیر این غول های دروغ و فریبکار نیفتد!
 • DE ۰۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  2 0
  خودشیرینی و دوروئی را کنار بگذار .. از ترس آینده خودش وداداشش خیس شده ...
 • IR ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  1 0
  دولت دوازدهم همه امکانات و تلاش‌های خودش را برای کمک به رئیس جمهور بعدی به کار خواهد گرفت و امیدواریم رئیس جمهور منتخب در کارش موفق باشد. وات د فاز؟ الان شیخ حسن داره از کدوم تلاش و امکانات صحبت میکنه؟! و چرا این تلاش و امکانات رو در دولت خودش به کار نگرفت؟! پوتین بیخودی از رفتنت و اومدن سید ذوق زده نشده! ... بیچاره چه زجری کشیده از دست تناقضات تو!
 • bonyadi IR ۰۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  2 0
  عجب رويى و عجب وقاحتى !!!!! دولت تخريب اميد داره علنى ميگه ؛ حالا كه از در بيرونمون كردين ، اميد داريم از پنجره وارد شيم !!؟ اين كلاشهاى شارلاتان ! جناب رئيسى و ملت به خود آمده را انگار هالو فرض ميكنند،،،!؟ مكارِ مفتخورِ غارتگر! خودت و همه باندت فقط بايدآماده محاكمه باشين تا دست عدالت تقاص ملت ومملكت را از شما خائنين بستاند،،،
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  2 0
  حسن جون درود بر شرفت فقط برو
  • حسن روحانی نما IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   0 0
   من اگر شرف داشتم، این کارها را در حق مردم نمی کردم
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  4 0
  روحانی لازم نیست تو هیچ سفارشی بکنی ، شاید چون می دانی ملت از تو بیشترین نفرت را دارند سفارش می کنی که بلکه مردم عکس آن را عمل کنند ولی زهی خیال باطل
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  2 0
  16 ساله سمنانی ها بیچارمون کردن ان شالله این نظام از دست دار و دسته سمنانی ها راحت بشه صلوات
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  1 0
  ما ملت انقلابی ایران از دستگاه قضایی کشور خواهان برخورد با مسئولان به علت بی کفایتی و بی تدبیری های ٨ سال گذشته و ظلم و ستمی که علیه ملت انجام دادند را خواستاریم. مرگ بر اعتدال، مرگ بر اصلاح طلب آمریکایی.
 • یوسف GB ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  1 0
  این همراهی بی دلیل نیست دنبال فرصت مناسب برای خنجر از پشت زدن ،تاکتیک لو رفته جاسوسان ، اما تاریخ مصرفش گذشته،۔
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  جناب اقای رئییسی این راهی که شما در پیش گرفته اید راه حضرت علی ع است . لطفا پک پرتال معرفی کنید تا ما مردم بتوانیم با شما در این راه مقدس همکاری کنیم . با احترام دوستدار راه حضرت علی ع
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  1 0
  از رئیسی پرسیدند دولت داری از که آموختی که بر مشکلات فائق آمدی؟ گفت: از روحانی! هرچه او کرد، برعکس عمل کردم و هرچه او گفت، برعکس گفتم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس